Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
    Junior Member

Bu sözlerim herkese !

Sevgili NTT ekibi ve player arkadaşlar, hepinize merhaba.

Öncelikle son dönemde yaşanan sorunlar hepimizi üzüyor, yıpratıyor, geriyor. Bunların olmasını hiç birimiz istemeyiz. Ama maalesef, insanlıktan nasibini almamış ve karakter yoksunu bazı insanların kötü niyetli yaklaşımları, binlerce insanı etkiliyor. Ancak dileyen Allah’ın adaleti desin, dileyen Karma desin, bunun bedelini er geç ödeyecektir.

Bu sürecin bu kadar uzaması kötü bir kriz yönetimi olabilir. Duruma yeterince ciddi yaklaşılmaması da olabilir. Ya da gerçekten ciddi bir problem vardır ve çözülemiyordur.

Arkadaşlar, öncelikle şunu söylemek isterim. Burada, bilgisayar hakkındaki tek bilgisi starta basıp oyuna girmek olan, mouse ve klavye koordinasyonunu sağlayabilmek olan binlerce insan var ve bu insanların bu kadar bilinçsizce yorum yapması, hakaret derecesine varan yorumları ve bunları destekleyen ciddi bir kesmin olması oldukça vahim bir durum. Karşınızdaki insanlar bu saat olmuş hala çalışıyorlar, tüm dünya hastalıkla boğuşurken üstelik. Evet bu oyuna para yatırıyorsunuz ve paranızın karşılığı olarak oyuna girip zaman geçirmek istiyorsunuz. Bu gayet doğal. Buna kimsenin itirazı olamaz da zaten ancak en azından yorum yaparken, içinizdeki eğitilmez yaratığı dizginleyin. Buraya yazacağınız en ufak kelimenin dahi karşınızdaki insanı psikolojik olarak ciddi şekilde etkileyebileceğinin farkına varın, yani kısacası azıcık duyarlı olun. Bu sadece bir oyun, bunu unutmayın.

Ve Oyun ekibi..

Gm’ler ve arka planda çalışan herkes. Biz de sizler gibi yıllardır bu oyunu oynuyoruz. Arkadaşlıklar kurduk, dostlar edindik. Yani bu oyunun sorunu sadece sizin sorununuz değil, aynı zamanda bizim de sorunumuz. Sürekli olarak forum takip ediyorum, videolar izliyorum, kim ne demiş takip etmeye çalışıyorum. Ara ara oyundan uzaklaşsam da en sonunda tekrar geri dönüyorum. Ve genel olarak şunu görüyorum. Karşınızdaki insanlara, playerlara asla ama asla tatmin edici şeyler söyleyemiyorsunuz. Hep ucu açık cevaplar veriyorsunuz. Bu sadece bu süreçle alakalı değil, genel bir sorun. Foruma girilen konular, atılan ticketlar, yapılan yorumlar, gelen eleştriler. Mağdur olan bir oyuncunun hakkını savunmasına yardımcı olduğunuz bir olaya hiç denk gelmedim mesela. Veya bir problem olduğunda “Bizim yetkimiz dahilinde değil, bilgimiz yok” diye açıklama yapmak, emin olun dışarıdan çok komik duruyor. Siz bankaya kredi çekmeye gidip, vezneden “benim yetkim dahilinde değil” cevabını alınca tatmin olup, bankayı terk mi ediyorsunuz mesela? Lütfen sizde azıcık empati yapıp, playerlara biraz daha yapıcı yaklaşın. Yoksa cidden sizin için de, biz oyuncular için de iyiye gitmeyecek bu durum. Emin olun knight bırakılır, knight bırakılırsa biz sevdiğimiz bir oyunu oynamayı bırakırız ama işin firma tarafında çok daha kalıcı hasarlar bırakır bu durum.

Son olarak, hayat zaten şu anda offline. Lütfen artık şu sorunları temelli çözün de knight’ta online olalım.

Herkese iyi geceler.

Junior Member
    Race
    El-Morad
    Güzel yazı.

Junior Member
    Çok güzel ve kibar bir şekilde yazmışsın. Ağzına ve yüreğine sağlık.

Ama oyunun kitlesi için yazdığın kısıma muhattap olan oyuncular 'Ne diyo bu anuğha ghoyim' diyecekler maalesef. Eğitimleri ve görgüleri bu çünkü. Bir insan foruma girip 10061 hatası hakkında 4 5 tane konu olduğu halde, hala 10061 hatası alıyorum, yeter artık bıktık diye inadına konu açıyorsa, o insan eğitilmezdir.( Oyuna yeni başlamış bir arkadaşımızın konusu vardı, ne olduğunu anlayamamıştı olaylara hakim olmadığı için. Onu tenzih ediyorum.)

Oyunla alakalı her gelişme için (start gelmiyor, start geldi ama xıgncode dolmuyor, xıgncode doldu ama id sifre yazınca takılıyor, id sifre yazdım ama server ekranı gelmiyor, server ekranı geldi şimdi ama connect'e basınca takılıyor, connecte bastım takılmadı ama Connecting. Please wait. kısmında takılıyor, Connectingten sonra 10061 hatası veriyor, hesaba giriş yaptım ama karakter ekranında dc veriyor vb.) konu açan kitle anlamayacak seni. Her seferinde de aynı ciddiyetle ve öfkeyle konu açmaları gerçekten takdire şayan.

Umarım bir mucize olur ve yazdıkların muhattaplarına ulaşır ve 10 saniyede olsa düşünebilirler...
    Last edited by Tomcrawley; 03-28-2020 at 02:14 AM.

Junior Member
    Nickname
    WinterPeaK
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Duygularıma tercüman oldun resmen.

Düşüncelerine sağlık.. çok iyi anlatmışsın güzel bir dille..

Quote Originally Posted by Tomcrawley View Post
    Çok güzel ve kibar bir şekilde yazmışsın. Ağzına ve yüreğine sağlık.

Ama oyunun kitlesi için yazdığın kısıma muhattap olan oyuncular 'Ne diyo bu anuğha ghoyim' diyecekler maalesef. Eğitimleri ve görgüleri bu çünkü. Bir insan foruma girip 10061 hatası hakkında 4 5 tane konu olduğu halde, hala 10061 hatası alıyorum, yeter artık bıktık diye inadına konu açıyorsa, o insan eğitilmezdir.( Oyuna yeni başlamış bir arkadaşımızın konusu vardı, ne olduğunu anlayamamıştı olaylara hakim olmadığı için. Onu tenzih ediyorum.)

Oyunla alakalı her gelişme için (start gelmiyor, start geldi ama xıgncode dolmuyor, xıgncode doldu ama id sifre yazınca takılıyor, id sifre yazdım ama server ekranı gelmiyor, server ekranı geldi şimdi ama connect'e basınca takılıyor, connecte bastım takılmadı ama Connecting. Please wait. kısmında takılıyor, Connectingten sonra 10061 hatası veriyor, hesaba giriş yaptım ama karakter ekranında dc veriyor vb.) konu açan kitle anlamayacak seni. Her seferinde de aynı ciddiyetle ve öfkeyle konu açmaları gerçekten takdire şayan.

Umarım bir mucize olur ve yazdıkların muhattaplarına ulaşır ve 10 saniyede olsa düşünebilirler...
    buna çok katılıyorum forumda o kadar konu kirliliği oluyorki.. onu geçtim zaten covid-19 nedeniyle birçok yer esnek çalışıyor ki şuan ulaşım engelleri dahi geldi.. bu dönemde sorunun bu kadar uzamasının en büyük nedenininde bu olduğunu düşünüyorum.. çünkü sunucu şirketleri ve birçok şirket esnek veya evden çalışmaya geçti ki NTT de de durum böyle..

telafi konusu bile bu şekilde.. özellikle sunucuları stabil edene dek deneme amaclı olarak hem sistemi denemek hemde oyunculara katkı olsun diyerek gönderilen kücük bir telafi paketi var.. bu paketi bile yerden yere vurdular.. 50 milyon kez acıklama yapıldı konular açıldı ama herkes telafi bumu diğeri şöyle böyle yazmaya devam etti.. ne yazıkki insanımız okumuyor direk bişeyler yazıyor hep bir fikirleri var.. halbuki adamların actığı konuyu okusalar ve bilgilendirmeleri okusalar anlayacaklar durumun öyle olmadığını bu paketle karıştırılmaması gerektiğini kaç kez söylediler ve stabil olunca telafi gelecek dediler..ben gm lerin yerinde olsam forumdaki kirlilikten yazılan edilenlerden dolayı atardım 10 günlük premium herkese sonra kapatırdım sunucuları bakım olcak stabil hale getircez deyim 8 gün açmazdım kalan 2 gün icin ise telafileri yaptık der geçerdim.. bizim insanımız öyle anlıyor çünkü.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Olunce_Sevemezsem View Post
    buna çok katılıyorum forumda o kadar konu kirliliği oluyorki.. onu geçtim zaten covid-19 nedeniyle birçok yer esnek çalışıyor ki şuan ulaşım engelleri dahi geldi.. bu dönemde sorunun bu kadar uzamasının en büyük nedenininde bu olduğunu düşünüyorum.. çünkü sunucu şirketleri ve birçok şirket esnek veya evden çalışmaya geçti ki NTT de de durum böyle..

telafi konusu bile bu şekilde.. özellikle sunucuları stabil edene dek deneme amaclı olarak hem sistemi denemek hemde oyunculara katkı olsun diyerek gönderilen kücük bir telafi paketi var.. bu paketi bile yerden yere vurdular.. 50 milyon kez acıklama yapıldı konular açıldı ama herkes telafi bumu diğeri şöyle böyle yazmaya devam etti.. ne yazıkki insanımız okumuyor direk bişeyler yazıyor hep bir fikirleri var.. halbuki adamların actığı konuyu okusalar ve bilgilendirmeleri okusalar anlayacaklar durumun öyle olmadığını bu paketle karıştırılmaması gerektiğini kaç kez söylediler ve stabil olunca telafi gelecek dediler..ben gm lerin yerinde olsam forumdaki kirlilikten yazılan edilenlerden dolayı atardım 10 günlük premium herkese sonra kapatırdım sunucuları bakım olcak stabil hale getircez deyim 8 gün açmazdım kalan 2 gün icin ise telafileri yaptık der geçerdim.. bizim insanımız öyle anlıyor çünkü.

Düne kadar herkes "Gerekirse 2 gün kapatın" falan diyordu, daha 1 gün olmadı millet feryat figan. 8 günde düşünemiyorum

Quote Originally Posted by kayrann View Post
    Düne kadar herkes "Gerekirse 2 gün kapatın" falan diyordu, daha 1 gün olmadı millet feryat figan. 8 günde düşünemiyorum
    olayın iyi tarafından bak 10 gün pre verdi yaptılar mı telafiyi yaptılar yani ki yapmasalar kimse hiç bir şekilde hak talep edemez

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by kayrann View Post
    En azından yorum yaparken, içinizdeki eğitilmez yaratığı dizginleyin.

Lütfen sizde azıcık empati yapıp, playerlara biraz daha yapıcı yaklaşın. Yoksa cidden sizin için de, biz oyuncular için de iyiye gitmeyecek bu durum. Emin olun knight bırakılır, knight bırakılırsa biz sevdiğimiz bir oyunu oynamayı bırakırız ama işin firma tarafında çok daha kalıcı hasarlar bırakır bu durum.
    Yazıyı beğendim, içinden şu iki cümleyi ayırmak istedim. Tamamen özetliyor bana kalırsa.

Mesela açılan konulardan biri de "Discord'dan neden ban yedim?" 2 senedir o kanaldayım, bir kere bile ceza almadım, çünkü hiç gereksiz konuşmadım. Oyun gidiyor hurraaa foruma discorda, 10dk yavaş modda bile yazı akıp gidiyor siz düşünün. Üstteki bir arkadaşın dediği cümleler satır satır geçiyor hepsi aynı. Küfürler hakaretler de cabası. Sonra neden ban yedim? Yapmayın arkadaşlar, oyun kapalıysa sıkıntılıysa açın dizinizi filminizi izleyin ya da gidin annenizin babanızın yanına oturun eşinizle çocuğunuzla ilgilenin, muhabbet edin sosyalleşin. Arada bir foruma bakarsınız, arada bir start geldi mi diye bakarsınız. Budur olay.
    Last edited by NocturnalCreature; 03-28-2020 at 08:33 AM.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member
    Nickname
    STEFANNN
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TheREAL
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Eğitilmez yaratığı dizginleyin bak bu söz için bile takdir ediyorum.