Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member
    Nickname
    ChuckBartowski
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus

Transformation Scroll ile Sw SC basılamaması hakkında.

Farm yaparken sw sc kullanmak istiyorum fakat TS bastığım zaman SW sc basamıyorum SW sc bastığımdada TS basamıyorum bunun mantıklı bir açıklaması varmı acaba yıllardır hep merak ettiğim bir şey.

Gateden geçerken pus scrollarını basardık, artık oda kapandı diyorlar. Basılsa güzel olur ve TS bittiğinde silinmemesi gerekiyor. Coins ile towndaki npc'den swift alınabiliyor ama pus itemi basılamıyor.

Sw sc basılıyken npc den swift aldığımızda, 10 dakikalık swift bitince sw sc'nin 20dakikası kalmış oluyor ama swift bittiğinde sw sc'de siliniyor. Deneyen var mı bilmiyorum ama toplu al seçeneğini tıklıyorum, 4 - 5 kez yanlışlıkla aldım ve hep sw sc'lerim boşa gitti.

Senior Member
    Quote Originally Posted by AsuBesyo View Post
    Farm yaparken sw sc kullanmak istiyorum fakat TS bastığım zaman SW sc basamıyorum SW sc bastığımdada TS basamıyorum bunun mantıklı bir açıklaması varmı acaba yıllardır hep merak ettiğim bir şey.
    Mantıklı açıklaması var evet. Oyunun yetkili arkadaşları mage karakterini bariz sevmiyor.
    -Sw sc-TS olayı
    -Monster Stoneda diğer sınıflar 4-5dakika masrafsız , mage 15-20 dakika masraflı.
    -Etkinliklerden gelen meyve sebze HP/Mana/Resist/Atak/Def. Sw verenin olmaması.
    -Set giymek için verilen INT ve MP sonrası HP oranının çok düşük kalması.
    -Alan skilleri olup yetenekli magelerin varlığından rahatsız olup. Lure out respawn on.
    -Bossların ice yememesi. Orantısız mesafelerden vurması. 8 mage 1 bossu kesemiyor hani itemden falan değil kesme şansını iptal etmişler. 1 archer 1 pri kesiyor.
    -Etkinlik için gelen Snowman gibi yerlerde genie açamıyor olman çünkü R olmaması.
    -+7 staff ile +8 staff arasında komedi bir damage farkı. diğer sınıflarda +7 ve +8 itemler arası damage farkı.
    -+3 yapmana rağmen MP'si sabit kalan takıları.

Daha uzar gider maç izleyeceğim kısa kesiyorum

Senior Member
    Nickname
    ChuckBartowski
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Talhaflow View Post
    Gateden geçerken pus scrollarını basardık, artık oda kapandı diyorlar. Basılsa güzel olur ve TS bittiğinde silinmemesi gerekiyor. Coins ile towndaki npc'den swift alınabiliyor ama pus itemi basılamıyor.

Sw sc basılıyken npc den swift aldığımızda, 10 dakikalık swift bitince sw sc'nin 20dakikası kalmış oluyor ama swift bittiğinde sw sc'de siliniyor. Deneyen var mı bilmiyorum ama toplu al seçeneğini tıklıyorum, 4 - 5 kez yanlışlıkla aldım ve hep sw sc'lerim boşa gitti.
    Npc den aldığın sw yi sürahi ile uzatabiliyorsun 20 dk oluyor ama sürekli 20 dk da bir town a gitmek zorunda kalıyorsun halbuki sw sc basabilsem git gel ile hiç vakit kaybetmeden farmımı rahat rahat yapıcam ama çok saçma olan bu durumla uğraşıyoruz

Senior Member
    Nickname
    ChuckBartowski
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Mantıklı açıklaması var evet. Oyunun yetkili arkadaşları mage karakterini bariz sevmiyor.
    -Sw sc-TS olayı
    -Monster Stoneda diğer sınıflar 4-5dakika masrafsız , mage 15-20 dakika masraflı.
    -Etkinliklerden gelen meyve sebze HP/Mana/Resist/Atak/Def. Sw verenin olmaması.
    -Set giymek için verilen INT ve MP sonrası HP oranının çok düşük kalması.
    -Alan skilleri olup yetenekli magelerin varlığından rahatsız olup. Lure out respawn on.
    -Bossların ice yememesi. Orantısız mesafelerden vurması. 8 mage 1 bossu kesemiyor hani itemden falan değil kesme şansını iptal etmişler. 1 archer 1 pri kesiyor.
    -Etkinlik için gelen Snowman gibi yerlerde genie açamıyor olman çünkü R olmaması.
    -+7 staff ile +8 staff arasında komedi bir damage farkı. diğer sınıflarda +7 ve +8 itemler arası damage farkı.
    -+3 yapmana rağmen MP'si sabit kalan takıları.

Daha uzar gider maç izleyeceğim kısa kesiyorum
    Öyle olduğunu düşünmüyorum ama dengelemek için yapılan şeyler dengeyi bozuyor kantarın topuzunu kaçıyorlar bu tarz birşey kimseye avantaj sağlamaz çok rahat yapılabilir bir şey

Senior Member
    Bence oyunun en eski buglarından birisi bu.
    Çünkü mantığı yok. Ts ile swift skilli kullanılabiliyor olduğuna göre swift scrollun da kullanılabiliyor olması gerekli.

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    bu konu ara ara forumda karşımıza çıkıyor.
    mantıklı bir çözümü yok.
    oyunun düzeltilemeyen yada düzeltilmek istenmeyen bugu gibi.
    ekseriye magelere zulüm olan bug.

Senior Member eren_t's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Geçenlerde Khenarth tarafından bunun bir bug olmadığı ve düzeltilecek bir durum olmadığı söylendi forumda arkadaşlar.
    Mantık ise şu, bu oyunun bize verdiği bir seçenek; TS, Border Exp SC, Speed TS gibi şeyler aynı sınıf içerisinde yer alıyor ve hepsini aynı anda kullanamıyoruz, birini seçmemiz gerekiyor.
    I am a normal guy who wants a normal life.

Senior Member
    Nickname
    ChuckBartowski
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by eren_t View Post
    Geçenlerde Khenarth tarafından bunun bir bug olmadığı ve düzeltilecek bir durum olmadığı söylendi forumda arkadaşlar.
    Mantık ise şu, bu oyunun bize verdiği bir seçenek; TS, Border Exp SC, Speed TS gibi şeyler aynı sınıf içerisinde yer alıyor ve hepsini aynı anda kullanamıyoruz, birini seçmemiz gerekiyor.
    Tamamen saçmalık yani çok mantıklı bir açıklamaymış teşekkür ederim bilgi için.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by AsuBesyo View Post
    Tamamen saçmalık yani çok mantıklı bir açıklamaymış teşekkür ederim bilgi için.
    Bence mantıklı çünkü ts bastığında atak hızın iki katına çıkıyor, böyle bir avantaj varken bence normal swit bile alamamalı.