View Poll Results: (ice+lr+mana çekme ) Düzenlensin Mi?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Evet

16 36.36%
  • Hayır

11 25.00%
  • Ben mutluyum sürekli manamı çeksinler

7 15.91%
  • Ben okçuyum Böyle birşeye izin vermem

10 22.73%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40
    Senior Member ARTHUR.'s Avatar
    Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus

Okçularin oyundaki amaci (ice +lr + mana çekme)

Merhaba arkadaşlar
    Sizce okçuların bu oyundaki gereksiz özelliklerinin düzeltilme zamanı gelmedi mi ?
    Adamların bir amacı yok sadece ice lr atıp seri seri mana çekiyorlar ve bunu 70lwl ezik bir okçu bile yapabiliyor Ardreamda 2k manalı adamların 3k manası çekiliyor Böyle saçma bir mantık olamaz , Ayrıca Styx denilen lanet şey sürekli ve sınırsız atılıyor bir düzenleme gelmesi gerekmiyor mu?
    İce lr ye gelince magelerin ice lr si bu kadar tutmazken bu yamuk bowlu okçularda bug mu var adamların ice lr si okunmuş gibi sürekli tutuyor.Böyle saçma bir üçlü kombin olamaz ice lr styx adam 200 damage atıyor ama klavye kırdıracak kadar sinir ediyor.Hadi İce Lr karakterin bir skill özelligi ona eyvallah diyelim ama bu styx kesinlikle bir çözüme kavuşmalı adam sadece pislik yapmak için bile ws atarken sürekli mana çekip oyunu zehir ediyor, Acilen bir fiyat yada Cooldown düzenlemesi gelmesi gerek.
    Ek olarak el kırmalarından bahsetmiyorum bile o konuya girersek çıkamayabiliriz.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +

Her Jobun Artı ve Eksileri vardır.Kendim Kurian oynamama rağmen rush skilinin nerflenmesini yerinde buluyorsam ek olarak Kırması %50 kırıyor çok güçlü bence torment üstüne kırınca rakibin hiçbir şansı olmuyor bununda degişmesi gerek bence.Okçudada Nerflenmesi ve Bufflanması gereken özellikler mevcut ben Nerflenmesi gereken Styx ice ve lr nin çok saçma dengesi olduğunu inandığım için degişmesi gerektiği hakkında konu açtım sende güçlenmesi gereken konular hakkın konu açabilirsin.Ek olarak konu açarsan 80 skilinin güçlenmesi hakkında tam destek buna kesinlikle hak veririm cooldownu çok uzun olan bir skillin sürekli sekmesi bencede saçma sekme ihtimali biraz daha düşürülürse iyi olabilir.
    Quote Originally Posted by ZAMP55 View Post
    Aslında tam benim yazmak istediklerim bunlardı da toparlayamadım.
    Bu yazının altına bir okçu olarak imzamı atarım.
    Açıklama için arkadaşa gerçekten tşk. edrim.
    Last edited by AndrewJackson; 03-11-2020 at 01:07 PM.

Senior Member
    Okçu 80 skili çalışmaz..
    70 skili atarsın vurmaz ama yinede deli gibi mana gider.
    Onlar alınsın da okçu sadece partide wolf sw dağıtıp loop açsın.
    Tabi siz lütfedip partiye girerse..

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Ağlayın oyundan gram anlamayan parayı verip sadece klavyeye basan insanlar sizi ağlayın böyle gördükçe mutlu oluyorun

Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by FDDSFDSFDSF View Post
    Ağlayın oyundan gram anlamayan parayı verip sadece klavyeye basan insanlar sizi ağlayın böyle gördükçe mutlu oluyorun
    Oyun içi İllegal olduğun için ban yemişsin,Bu üslup ile devam edersen yakındır forumdanda ban yersin.
    Ek olarak oyundan gram anlamayan diye küçük görmeye çalışmışsın ama her jobda ws atabilirim istersen ws atabiliriz derdim ama öncelikle yeni bir hesap açıp biraz lwl kas ve itemlen öyle gel :=)

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    2017 de açılan ve yüzlerce mesajı olan bir konu var okçu bugları diye. Yıl 2020 ve o buglardan hiç biri düzeltilmemişken sen kalk oyun mekaniği açısından tek bir tane mana çekmesi düzgün çalışan bir joba saldır. Hiç lr ice attın mı? Kaç kere tuttu? Dark pursurer skilinin 3k atak olmasına rağmen 500 400 vurduğunu gördükçe hiç sinir oldun mu? Yolladığın 80 skilinin hah şimdi yatacak dediğin adama 300 vurduğunu hiç gördün mü? 3 5 Li nin slide atan adama girmediğini aksine yanındaki moblara vurup da onların da sana vurduğunu hiç gördün mü ? Attığın okun dağa taşa ağaca takıldığına hiç şahit oldun mu ? Okun elden çıktığını yani efektin uygulandığını mananın gittiği ama damage görmediğinin üstüne casting failed bile yazmadığını hiç gördün mü ? Muadili weaponların(Warrior asas ve priest) durabiliryletinin 18 19 K olup bowun 14 K olduğunu ve 5 dk bile sürmeden rpr nin geldiğini hiç gördün mü? HP rec mp rec bowların en fazla atağının 60 olduğunu hiç gördün mü de burada 2 ice lr yedim 2 mana çektiler diye konu açıyorsun ?
    Last edited by alfa42; 03-11-2020 at 03:01 AM.

Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ZAMP55 View Post
    Okçu 80 skili çalışmaz..
    70 skili atarsın vurmaz ama yinede deli gibi mana gider.
    Onlar alınsın da okçu sadece partide wolf sw dağıtıp loop açsın.
    Tabi siz lütfedip partiye girerse..
    Her Jobun Artı ve Eksileri vardır.Kendim Kurian oynamama rağmen rush skilinin nerflenmesini yerinde buluyorsam ek olarak Kırması %50 kırıyor çok güçlü bence torment üstüne kırınca rakibin hiçbir şansı olmuyor bununda degişmesi gerek bence.Okçudada Nerflenmesi ve Bufflanması gereken özellikler mevcut ben Nerflenmesi gereken Styx ice ve lr nin çok saçma dengesi olduğunu inandığım için degişmesi gerektiği hakkında konu açtım sende güçlenmesi gereken konular hakkın konu açabilirsin.Ek olarak konu açarsan 80 skilinin güçlenmesi hakkında tam destek buna kesinlikle hak veririm cooldownu çok uzun olan bir skillin sürekli sekmesi bencede saçma sekme ihtimali biraz daha düşürülürse iyi olabilir.

Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by alfa42 View Post
    2017 de açılan ve yüzlerce mesajı olan bir konu var okçu bugları diye. Yıl 2020 ve o buglardan hiç biri düzeltilmemişken sen kalk oyun mekaniği açısından tek bir tane mana çekmesi düzgün çalışan bir joba saldır. Hiç lr ice attın mı? Kaç kere tuttu? Dark pursurer skilinin 3k atak olmasına rağmen 500 400 vurduğunu gördükçe hiç sinir oldun mu? Yolladığın 80 skilinin hah şimdi yatacak dediğin adama 300 vurduğunu hiç gördün mü? 3 5 Li nin slide atan adama girmediğini aksine yanındaki moblara vurup da onların da sana vurduğunu hiç gördün mü ? Attığın okun dağa taşa ağaca takıldığına hiç şahit oldun mu ? Okun elden çıktığını yani efektin uygulandığını mananın gittiği ama damage görmediğinin üstüne casting failed bile yazmadığını hiç gördün mü ? Muadili weaponların(Warrior asas ve priest) durabiliryletinin 18 19 K olup bowun 14 K olduğunu ve 5 dk bile sürmeden rpr nin geldiğini hiç gördün mü? HP rec mp rec bowların en fazla atağının 60 olduğunu hiç gördün mü de burada 2 ice lr yedim 2 mana çektiler diye konu açıyorsun ?
    Zamp55 e verdiğim cevapdaki aynı şeyleri yazmak istemediğim için kısa bir özet geçeyim.Her jobun eksi ve artıları vardır.Bunları talep istek ve baskıyla değiştirebiliriz sizde bufflanması yada nerflenmesi gerektiğini düşündügünüz şey hakkında konu açabilirsiniz sürekli aynı şeyleri yazmak istemiyorum.
    Sen hiç Skill vurabilmek için 60saniyede bir 1k mana harcadın mı yada her vurduğunda 500 manan gitti mi vs. vs gibi bahaneler verebilirim warrior hakkında yada priestin saçma bir şekilde sürekli elinin neden kırıldıgı vs. Dediğim gibi her jobda artı ve eksiler vardır. Ama mana çekme bence çok aşırı derecede bufflanmış bir skill kesinlikle cooldown yada sundiresdeki ücretinin değişmesi gerekiyor.

Banned
    Server
    KO -> Olympia
    Infractions
    0/1 (15)
    Sen benim sadece 80 skilimin sekmesini en azından %50 yap(cd süresi 60 saniye) mana çekmesem de olur. Tek seri skili dark pursurer olup z+skil z+skil gezip duracaksam ona okçu denmez. Sıfır mekanik uzaktan warrior denir. Dibime gir cr bas bir de duratla onu, spike at yatsın 2 skille. Tek istediğiniz bu. Prieste neden atak kırma atıyorsunuz der gibi bir konu.

Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Bu konu gerçekten şaka olmalı

Ben bir okçuyum. Archery jobu, Skillerin aşırı sektiği ve düzensiz damagelerin en fazla görüldüğü (asas-warrior felan oynamadım fakat bu joblarda düzensiz damage olacağını zannetmiyorum) hatta bu yüzden düzensiz damagelerin tek olduğu jobtur.

Dediklerine realist bir şekilde yaklaşalım. Şu anda okçu pt hariç diğer partilere sw,wolf veya düşmanın priestinin manasını çekmesi için alınıyor. Adamların hiçbir amacı yok diye bir şey bu oyunda söz konusu değil. Herkes istediği şeyi legal bir biçimde bu oyunda gerçekleştirebilir.

Mana çekmeye gelirsek; Ardreamda 2klı mana adamların 3k manasının çekilmesi düzeltilmesi gereken bir özellik. Çünkü CZ' de adamların 10 k manası varsa 11k mana çeken bir Styx mevcut değil. Böyle olsaydı saçma olurdu.

Bunun için Styx çeşidi artırılabilir.
    1- 1-59 level arası için kullanılabilen 1k mana çekme özelliği olan fiyatı uygun bir Styx
    2- 60-69 level arası için kullanılabilen 2k mana çekme özelliği olan fiyatı uygun bir Styx
    3- 70-83 level arası için kullanılabilen 4kv veya 5k mana çekme özelliği olan fiyatı uygun bir Styx

Bu şekilde bir Styx güncellemesi getirilebilir.

Sürekli ve sınırsız atılmasını normal karşılıyorum çünkü şu an çoğu insan makro ve pedal ile oynuyor. Önce bu makro ve pedal olayı halledilmeli. Ondan sonra sürekli ve sınırsızlığı sınırlandırılabilir. Çünkü yeri geldiğinde makrolu bir asasın 10 kere manasını çekmeme rağmen ölmediği oluyor. Bu ayrıca mana çekmenin yetersizliğinden de kaynaklanıyor. Çünkü CZ deki çoğu kişi Crisis mana kullanıyor. Yani okçunun kullandığı Styx boşa gidiyor.

Vs de sürekli mana çekip oyunu zehir ediyor demişsin. Okçunun skili olduğu için vsde kullanması normal bir durumdur. 55 level skili ile vs atan bir jobtan bahsediyoruz. Bu yüzden mana çekme özelliği okçu için paha biçilemez bir özellktir.

Cooldown ve fiyat güncellenmesine gerek yoktur.

İce ve Lr konusuna gelirsek bu durum senin karakterinin resistine bağlıdır. Sen gidip ROL, ROF, ARARAT RING, PONTUS RING takarsan ben neden yavaşlıyorum diyemezsin. Aynı şekilde ROF, TAURUS RING, PONTUS RING takarsan ben neden kitleniyorum diyemezsin.

Eğer sen resistli takılar kullanırsan yani resistin ne kadar yüksek olursa o kadar az İce ve Lr yersin.

Okçunun el kırması gayet olağan bir durumdur. Sen el kaldırdığında ben sana o anda ok atarsam o elin inmesi gerekir.( Fiziken de bu böyledir. Sana resimle göstermek isterdim ama şu an uğraşamam ) Sadece arrow defansı olan kalkanların oyuna entegre edilmesi olabilir. Çünkü çoğu kalkan arrow def vermiyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    şuan oyunda buff alması gerekn bir karakter okçu ıce lr tutmayan bir adama 3lü 5 li girmemizin imkanı yok ve genelde tutmuyor okçu pt ler desen ne mage pt ye karşı ne warrior pt ye karşı üstünlük sağlıyamıyor 1 e 1 de 3-4 kişi dolaşan veya tek dolaşan adamları kesiyorlar o da gayet normal bir durum şu oyunda şikayet etmen gereken bir job var o da warriordur warrior karakteri diğer mmorpglerde yüksek defans ve yüksek hp ye sahip karakterdir atakları hiçbir şekilde okçudan veya suikastçı karakterlerden fazla olamaz ama knight online a baktığımız da adamların hp si yüksek defansları yüksek atakları yüksek tek yapabildiği vasıf üstüne koşmak baktı canı mı azalıyor dünyanın en saçma skill i olan descent e basıp kaçıyorlar bi şekilde sana mı ulaştı seri seri vuruyor 1.5-2k yı fazla dayanamadan ölüyorsun zaten şikayetçi olman gereken warrior karakterler okçular değil