Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19
    Her ikisinide pkda kullandım. Book of fireyi çok beğendim fakat özellikli silahlar pkda bence daha iyi. O yüzden krowaz stafflardan birini alman daha mantıklı.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Tüm staffları denemiş biri olarak hep fulitole dönüyorum.

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)
    mage oynayanlar; acıyı seven, mazlumun yanında olan, yokluk çekmiş ama varlığında ne olduğunu bilen aristokrat olduğu kadar arabesk tiplerdir.
    her stafla iş yaparız. yeter ki yürek olsun ))

Senior Member SUTCUvFatih's Avatar
    Aztec flutol cz de ki en iyi staftir. Eger solo yada melee oynayacaksan ztn lr yada ice olman lzm mage tim icin flutol aztec

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Aynı seviyede itemler için karşılaştıracaksanız book her türlü iyi.

Aşağıdaki fotoda ikisinin de +8 seviyesinin özellikleri var. Arasında 2 ap fark var, flame damage olarak book 21 daha fazla ve magic power bonus 5 veriyor. Yani book +8, fulitol +8'den daha fazla damage atıyor. Hem staff vuruşunda hem alan ve tekli skillerde book daha fazla vuruyor.

Ekstra olarak 14 HP bonusu var. 14 HP bonus 83 lvl mageye undy ile 350 HP veriyor. Aztec ise tam tersi 75 Defansını düşürüyor. Hem hp hem deff az, hem mageye hem meleye karşı dezavantajlısın. Biri hp verirken biri deff düşürüyor.

Özellik olarak da aztec artık eskisi gibi değil. Aztec patlayınca kaç heal atılırsa atılsın sadece 2 k hp'si düşüyor ve rakip pot basamıyor. Cure atılınca bi anlamı kalmıyor zaten. Kaul olabilir ama +8 book mu, +8 aztec mi derseniz kesinlikle book. Aynı şey +7'ler için de geçerli.

Lightning mage olursan prieste staff için kaul alınabilir diğer türlü bi avantajı yok.. +9/+10 fulitollerin olduğu serverlerde fulitol alınabilir ama diğer serverler ve yeni serverlerde ikisi de olunca kesinlikle book daha iyi olur. Özellikle yeni serverlerde book fulitolden daha fazla tutar. Çünkü öyle +9 aztecler kol gezmeyecek.

Last edited by GengaR_AreS; 02-27-2020 at 06:46 PM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Aynı seviyede itemler için karşılaştıracaksanız book her türlü iyi.

Aşağıdaki fotoda ikisinin de +8 seviyesinin özellikleri var. Arasında 2 ap fark var, flame damage olarak book 21 daha fazla ve magic power bonus 5 veriyor. Yani book +8, fulitol +8'den daha fazla damage atıyor. Hem staff vuruşunda hem alan ve tekli skillerde book daha fazla vuruyor.

Ekstra olarak 14 HP bonusu var. 14 HP bonus 83 lvl mageye undy ile 350 HP veriyor. Aztec ise tam tersi 75 Defansını düşürüyor. Hem hp hem deff az, hem mageye hem meleye karşı dezavantajlısın. Biri hp verirken biri deff düşürüyor.

Özellik olarak da aztec artık eskisi gibi değil. Aztec patlayınca kaç heal atılırsa atılsın sadece 2 k hp'si düşüyor ve rakip pot basamıyor. Cure atılınca bi anlamı kalmıyor zaten. Kaul olabilir ama +8 book mu, +8 aztec mi derseniz kesinlikle book. Aynı şey +7'ler için de geçerli.

Lightning mage alırsan prieste staff için kaul alınabilir diğer türlü bi avantajı yok.. +9/+10 fulitollerin olduğu serverlerde fulitol alınabilir ama diğer serverler ve yeni serverlerde ikisi de olunca kesinlikle book daha iyi olur. Özellikle yeni serverlerde book fulitolden daha fazla tutar. Çünkü öyle +9 aztecler kol gezmeyecek.

İlgine çok teşekkürler, insanlar genel itibariyle tekli skillerde book'un üstünlüğünü kabul ediyorlar.

Staf vuruşlarında da sanırım fulitolün bir üstünlüğü söz konusu.

Toparlamak gerekirse fulitolün lanetinin bu kadar çürütülmüşken , melleler bu kadar kuvvetlendirilmişken def kırmak pek mantıklı gelmedi bana.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ronurplt011 View Post
    İlgine çok teşekkürler, insanlar genel itibariyle tekli skillerde book'un üstünlüğünü kabul ediyorlar.

Staf vuruşlarında da sanırım fulitolün bir üstünlüğü söz konusu.

Toparlamak gerekirse fulitolün lanetinin bu kadar çürütülmüşken , melleler bu kadar kuvvetlendirilmişken def kırmak pek mantıklı gelmedi bana.
    Fulitol'ün staff vuruşunda da üstünlüğü yok. Ben hell blood +9, kaul fulitol +9, reb aztec fulitol +9, aztec +8, scorching +9 ve book +8 kullandım. Clandaki arkadaşlarla da +8 itemleri test ettik. +8 aztec ile +9 hell blood'un damagesi aynı mesela.

+8 book, +8 fulitole göre hem staff hem tekli ve alan skillerinde daha iyi. Hiç deneme fırsatın yoksa bile düşününce; MP +5 veren ve +21 elemental damage olarak fazla olan bir staff'ın daha az vurması mümkün mü? Arada sadece 2 ap farkı var ki o da inan etkilemez bile. Ben reb+9 aztec de kullandım reb+11 de kullandım. Mesela onda da verdiğin farka değmiyor.
    Last edited by GengaR_AreS; 02-27-2020 at 06:47 PM.

Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Book9> Codex9 > Fulitol9 > Book8 > Fulitol8 benim sıralamam böyle