Results 1 to 4 of 4

Thread: JR Hakkında

Senior Member ChampionOfTrakya's Avatar

JR Hakkında

Juraid ile ilgili bugları hemen hemen herkes artık az çok biliyor. Bilhassa yeni serverda oynayanlar bu konudan muzdarip oldukları için daha iyi biliyor.

Bunlardan bazıları;

- Juraid görünmez parti ( bana haftada 2-3 kez denk geliyor)

- Juraid bug report hatası ( son bir senedir oluyordu fakat son bir kaç aydır olmuyor düzeltildimi bilmiyorum)

- Juraid deva kesilince dışarı atmama bugu ( en çok karşılaştığım bug ve en moral bozucu )

Bu buglar sayesinde ödüller alınamıyor. Yani bu buglar ile juraid'de karşılaştığınızda elinizden gelmeyen sebeplerle kaybediyorsunuz. Her gün foruma gelip bu konuyla ilgili açılan 3-5 konu görüyorsunuz ve bu konular telafi yok diyerek kaldırılıyor.

Ben size bu konuda oyuncu olarak ne kadar zarardayız onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle siriusta oynadığımı belirteyim. Yeni serverlarda ( altar- sirius- vega ) yoğunluk olduğu için bu tür buglarla en çok burda karşılaşılıyor.

Sadece oynadığım sirius serverinda akşam jr'sine giren oyuncu sayısı ( küsüratlar hariç ) ;

s1 800 - 800

s2 800 - 800

s3 300 - 300

Toplamda : 4 bine yakın kişi.

Hemen hemen bu şekilde bir kitle juraide giriyor. Sabah jr'sini saymıyorum bile.

Hal böyle iken; Bu kadar (4 bin) kişiden her gün 100 kişi juraid bugları yüzünden kaybedip hiç ödül ( silver gem ) alamamış olsa...

100 kişi X 2 silver gem = 200 silver gem çöp

Sirius açılalı 1 seneyi geçti.

200 çöp olan silver gem X 365 gün = 73000 silver gem çöp

Hadi diyelim 100 kişi değilde 80 kişi, hadi diyelim 80 kişiden 10 tanesi 79 lvl aşağısı ve silver gem alamıyor başka gem alıyor. Hadi düz hesap 70 kişi her gün ödül alamamış olsun.

70 X 2 = 140

140 X 365 = 51000

Sabah jrsi baz alınmamıştır. Sadece akşam jrleri.

Bu kadar silvery gem kırılınca yüzlerce uniq takı, yüzlerce uniq silah, yüzlerce bus vesaire... alınabilirdi.

Ortalama 1 sene içerisinde 50 bin ile 75 bin arası silvery gem sadece sirius serverinda çöp olmuştur. Altar ve Vega'yıda buna dahil ederseniz durum dahada vahim. Hatta bu buglar Manes ve Olimpia açıldığındada vardı. Oralarda da zamanında aynı şeyler yaşandı. Yani bu buglar 3-4 senelik buglar. Halen düzeltilmeyi bekliyor.

Ne düzeltiliyor ne de artık eskisi gibi telafi ediliyor. Yani oyuncu hala mağdur ediliyor. Mgame düzeltmiyor, nttgame telafi etmiyor. Oyuncu da doğal olarak bunun ceremesini çekiyor.

Ben şahsen çok kaybettim buglar yüzünden. Sadece gem değil, 6-7 ayda açabildiiğim deva 150 kill 100 defansı 11-12 ayda açtım. Yani deva kesiyorsun onu bile bug yüzünden saymıyordu.

Tüm söyleyeceklerim bu kadar. Kişisel ve server olarak zararımızı kaba taslak bir matematikle hesaplamaya çalıştım. Üç aşağı beş yukarı durum bundan ibaret. Umarım sorun daha iyi anlaşılır ve çözümü bir an önce bulunur. Bu temenni ile okuyan ve yorum atan herkese şimdiden teşekkürler.

Junior Member
    galiba yeni oyuncusunuz bu oyun olduğundna beri hep bugluydu ilk başlarda azda olsa düzeltiliyordu sonra komple bırakıldı sonra bunlar geldi biraz düzelttiler k0xpmoxp sonra yeni şeyler eklediler onlarda buglu geldi onları düzeltmediler 1 chat görevi 1,5 yılda falan düzeltildi sen git koskoca şirket 1 bugu 1,5 yılda düzelt ki görev bugu bu he mutlak suretle düzelmesi gerken buglardan jr oyun tarhi boyunca hep buglu oldu drakide geldiğinden beri öyle jr de kapı inmeme bugu canavar kesememe bugu gibi buglar oldu hep şimdi kalabalık swde görünmez pt gibi yazdığınız buglarda eklendi ve hiç düzeltilmedi düzeltilmeye tenezzül bile edilmedi yani buraya açtığınız konuların çoğunluğunda haklısınız ama düzelme olmayacak nedenini söyliym tr serveri hep dedi pazar fonunu istemiyoruz diye sonra geldi zorla kabul edildi iyi güzel ama sirius ve altar gibi swlerde bug var dendi yöneticiler bug yok dedi günler haftalar geçti gm nin biri sirius da bug var düzeltcez dedi A:SFDA: baya güldüydüm sonra düzeltildi işin garibi ama bunlar düzelmiyii yok anam düzelmiyiii :d:d bu aptalca uzun yazıyı niye yazdım onuda söyliym sen buraya bilet açtın sonucun işleyişini düşün - seni kâle alıp bunun doğruluğunu sorgulayacaklar bunu yapınca yöneticiler anca bişi yaparız dicekler sonra gidip yapımcıya söylücekler sonra gidip onlar onları kâle alıcaklar (hiç sanmıyorum) sonra onlar sorunu düzeltmeye çalışcaklar düzelticekler veya etmicekler bunu bizimkilere bildiricekler ve bir salı günü bir patch geleck ve düzelicek hani cemyılmazın bi repliği var ben evrene göndericem evrenden sektirip ona getiricem bu sistem gibi asF:SG:asd. sen düşün yani ne ara gelir

Senior Member BayerischeMotorenW's Avatar
    Nickname
    KhyRenia
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Bug report hatasi icin sadece 1 baglanti olmasi lazim (ethernet) Yada wifi bluetooh gibi kapattiysan olmaz gerisine cozum bulamam teknik sikinti

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Daha önce de yazdığım gibi bu bir bug değildir, eğer bug olsaydı bütün sunucularda yaşanırdı. Buradaki sorun sunucuya aşırı yüklenmeden kaynaklanıyor ve bunun neticesinde bu sorun yaşanıyor. Aşağıdaki sabit konuda da belirtildiği gibi bu durum yapımcıya iletilmiştir ve çözülmesi beklenmektedir.

Juraid Mountain Etkinliği'nde Yaşanan Sorun Hakkında Bilgilendirme
    Cheat Report konuları açan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.