Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: CR Hakkında

Senior Member
    Nickname
    SepuLTura
    Class
    KO -> Portu
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad

CR Hakkında

Günler öncesinde sagave spotunda makro ile kasan bir kişinin videosunu atmıştım cr ye. Bugün ScORp_LiON oyun içi inceleme yapılacaktır demiş. İnceleme derken oyuna girip kişinin orda o an makro açmış mı açmamış mı ona mı bakacaklar? Eğer öyleyse şuan o kişi aynı yerinde. hemen bakma ihtimaliniz var mı?
    Ya da inceleme derken oyun datalarına mı bakılacak? Bilgilendirirseniz sevinirim. Yoksa kişi hem makro açıyor hemde bana birşey olmaz diye dalga geçiyor. Bu can sıkıcı bir durum. Ben genie ile kutu alamıyorum.
    " Çakallar güçlerini kalabalıktan, aslanlar ise yalnızlıktan alır "

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Bu gibi durumlarda Gm oyuncuyla ilgili her şeyi kontrol eder. Gerek duyarsa oyun içi kontrol eder ve oyun kurallarını ihlal eden bir durum tespit ederse kurallar dahilinde ceza verir. İllegal bir durum yoksa hiçbir ceza almaz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Bu gibi durumlarda Gm oyuncuyla ilgili her şeyi kontrol eder. Gerek duyarsa oyun içi kontrol eder ve oyun kurallarını ihlal eden bir durum tespit ederse kurallar dahilinde ceza verir. İllegal bir durum yoksa hiçbir ceza almaz.
    Gerekli incelemeler yapılacaktır diyip ceza alan hatta kontrol yiyen kimseyi gormedim nerdeyse scorplion bazi moderatör arkadaslar resmen konu birikmesin diye konulari kapatiyorlar

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TGQ
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    +1

Kardan adamlar varken 2 makro kullanan oyuncuyu şikayet ettim %100 makro kullanıyorlardı, kişiler incelenip gerekli işlemler yapılacaktır dendi özellikle takip ettim banlanıp banlanmayacaklarını ama banlanmadılar çünkü ellerinde +9 raptorlar vardı çünkü oyuna bolca para kazandırıyorlardı hadi birisi gelsinde bu iki kullanıcı hakkında işlem yapıldı desin
    Last edited by SchweppeS_Mandarin; 02-16-2020 at 06:40 PM.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ASGAASGASGASG View Post
    Gerekli incelemeler yapılacaktır diyip ceza alan hatta kontrol yiyen kimseyi gormedim nerdeyse scorplion bazi moderatör arkadaslar resmen konu birikmesin diye konulari kapatiyorlar
    Hiçbir konu konu birikmesin diye kapatılmaz. Sizden gelen geri dönüşlerde konu arşivden bulunur ve tekrardan incelenebilir. Böyle bir durumda cr görevlisi yoğundum bu konuyu salladım diyemez. CR'de her şey belli bir düzen içinde ilerler ve stick harici farklı yöntemler de vardır. Örneğin 100'lerce küfür raporuna işlem yapılacaksa bunların bir belgede toplanıp ilgili kişiye iletilmesi gibi veya oyun içi kontrollerin yine bir listeyle ilgili kişiye verilmesi gibi. Tüm bunlar titizlikle yapılır ama oyuncuların genel olarak memnun olmadığı konu kural ihlali yaptığını düşündükleri kişinin aslında legal olduğu ve bu yüzden ceza almadığıdır. Oyuncular ısrarla neden ceza almadı derler ve cr'de bunun gibi yüzlerce legal oyuncu bildirimi vardır. Hal böyle olunca ben raporladım ama ceza almadı diye bir kalıbın içine giriliyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by SchweppeS_Mandarin View Post
    +1

Kardan adamlar varken 2 makro kullanan oyuncuyu şikayet ettim %100 makro kullanıyorlardı, kişiler incelenip gerekli işlemler yapılacaktır dendi özellikle takip ettim banlanıp banlanmayacaklarını ama banlanmadılar çünkü ellerinde +9 raptorlar vardı çünkü oyuna bolca para kazandırıyorlardı hadi birisi gelsinde bu iki kullanıcı hakkında işlem yapıldı desin
    Ceza alacak hesaplarda hiçbir kritere bakılmaz. Test etmesi çok kolay binlerce liralık npoint alın ve oyun kurallarını ihlal edin

Bu arada oyun kurallarını gözden geçirmelisiniz, beklentileriniz ve oyun kuralları birbirinden çok farklı.

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TGQ
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Ceza alacak hesaplarda hiçbir kritere bakılmaz. Test etmesi çok kolay binlerce liralık npoint alın ve oyun kurallarını ihlal edin

Bu arada oyun kurallarını gözden geçirmelisiniz, beklentileriniz ve oyun kuralları birbirinden çok farklı.

Oyun kurallarını ve ihlalleri halinde alınacak olan cezaları gayet iyi biliyorum

bu iki makro kullanıcısı hakkında da hiçbir işlem yapılmadı
    Last edited by SchweppeS_Mandarin; 02-16-2020 at 06:50 PM.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by SchweppeS_Mandarin View Post
    Oyun kurallarını ve ihlalleri halinde alınacak olan cezaları gayet iyi biliyorum

bu iki makro kullanıcısı hakkında da hiçbir işlem yapılmadı
    Makrocular eğer 3. parti bir yazılım kullanmıyorsa banlanmazlar, hapse atılırlar. Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Snow

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TGQ
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Makrocular eğer 3. parti bir yazılım kullanmıyorsa banlanmazlar, hapse atılırlar. Hiçbir şey bilmiyorsun Jon Snow
    Haklarında hiçbir işlem yapılmadı bay Leatherface

Bunun kararıni moderatör arkadaslar degil bence gm arkadaslarin vermesi gerekiyor. Konuyu islem sirasina almayip kapatiyorlar sayin scorp konum yeterince delil var fakat bir moderatör arkadas gelip benim 4 saatlik emegimi incelenecektir diyip cope atabiliyor.Gm arkadas desin ki islem tamam veya gerekli kontrolleri yapacaktır. Bu konuda hic bir problem yok fakat moderatör arkadas dedigi zaman benim penceremden baktigim zaman cok güvenilir olmuyor. Cunku ulaşıp ulaşmadığı muamma. Macro konusu icin boyle diyebilirim hic degil ise.