Results 1 to 10 of 10
    Junior Member

3 günlük saçma JR banı

Merhabalar herkese,
    ben geçtiğimiz günlerde bir jr ye girdim yaratıkları sonuna kadar kestik ve devaya ulaştığımızda ırkla karşılaştık. Adamları kestik ve 15-0 gibi bir tablo ile öndeydik. Kestiğimiz adamlara pm atarak kaç kişi kaldığını tespit ettik ve 5 kişi kaldığını öğrendik. Bunun sonucunda son 10 dakika kala karşı ırkı kestiğimiz partideki diğer arkadaşlarla ortak karar alıp son 10 dakika afk kaldık çünkü karşı takım 5 kişi devayı kesemezdi ve bizde mage olmadığı için bizde devayı kesemezdik. Muhtemelen partimizdeki hiç adam kesemeyen ve deva kutu sırası gelmiş bir arkadaş yediremeyip ksc almış ve benim gibi partideki diğer afk kalan son 10 dakikasına kadar kazanmamızı sağlayan adam kesen karakterleri banlatmış. Öncelikle böyle bir durumda devayı biz kesemezken, karşıda devayı kesebilecek yeteri kadar karakter yokken ve bizimde petimizde devayı kesebilecek job olmazken ne yapmamı bekliyorsunuz? Jr de devanın çevresinde devaya selam mı duralım sürekli ? Ben 3 günlük banımı kabul etmiyorum en kısa sürede açılmasını talep ediyorum ayrıca böyle bir saçmalığı uygun gören görevlilerden de daha dikkatli olmasını istiyorum çünkü banımı hak etmedim..

Senior Member
    skor alındıktan sonra son 20 dk af.k kalanlar banlanmıyor diye bir söylem var banladılarsa hata yapmışlar kontrol edebilirler bence tekrar.

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Eğer olay dediğin gibiyse reportlayan kişinin ve cezayı veren kişinin detaylı incelenmesi ve gereken uyarıların yapılması lazım.

Senior Member
    Quote Originally Posted by mnr_TjaX3f5R View Post
    Merhabalar herkese,
    ben geçtiğimiz günlerde bir jr ye girdim yaratıkları sonuna kadar kestik ve devaya ulaştığımızda ırkla karşılaştık. Adamları kestik ve 15-0 gibi bir tablo ile öndeydik. Kestiğimiz adamlara pm atarak kaç kişi kaldığını tespit ettik ve 5 kişi kaldığını öğrendik. Bunun sonucunda son 10 dakika kala karşı ırkı kestiğimiz partideki diğer arkadaşlarla ortak karar alıp son 10 dakika afk kaldık çünkü karşı takım 5 kişi devayı kesemezdi ve bizde mage olmadığı için bizde devayı kesemezdik. Muhtemelen partimizdeki hiç adam kesemeyen ve deva kutu sırası gelmiş bir arkadaş yediremeyip ksc almış ve benim gibi partideki diğer afk kalan son 10 dakikasına kadar kazanmamızı sağlayan adam kesen karakterleri banlatmış. Öncelikle böyle bir durumda devayı biz kesemezken, karşıda devayı kesebilecek yeteri kadar karakter yokken ve bizimde petimizde devayı kesebilecek job olmazken ne yapmamı bekliyorsunuz? Jr de devanın çevresinde devaya selam mı duralım sürekli ? Ben 3 günlük banımı kabul etmiyorum en kısa sürede açılmasını talep ediyorum ayrıca böyle bir saçmalığı uygun gören görevlilerden de daha dikkatli olmasını istiyorum çünkü banımı hak etmedim..
    saçma bi olay olmuş devanın etrafında dönelim mi kalan 20-30 dk serice

Senior Member
    Nickname
    DOKUC
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Rosetta
    2 günde bir video atıyorum CR ye işiniz gücünüz o 50 dk lık sürece uygun değilse başkasının hakkını gasp edemezsiniz ederseniz de gereken yapılır yapılmalıda. Afk yüzünden sayısız jr kaybettim. Ayrıca sıra kendinde olan arkadaş çırpınırken sıra kendinde olmayanlar sırf fazla gem gitmesin diye devaya vurmaya tenezül bile etmiyor işbirliği olmayacaksa herkesi hazırolda bekletmekte o adamın etik olarak hakkıdır bana kalırsa.

olay büyük ihtimal öyle değildir. jr banlarında detaylı kontrol ediyorlar videoyu.
    zannımca şu şekil gelişmiş olabilir :
    siz skor olarak öndesinizdir. karşı taraf siz away olduğunuzda devayı zorlamıştır. Ekipte sen ve bi kaç kişi away kaldığınız için ekibin zorlanmıştır . olay da bu şekilde olunca party de ki bir oyuncu videonuzu almış olabilir. genelde afk durumlarında ki banlar bu şekilde atılıyor .
    moderatör veyahut gm bir açıklama yapacaktır.

Senior Member FFferik16's Avatar
    CR'de JR'deki suçları ispatlamak kolay değil, çeşitli koşulları var, hatta bazen apaçık olsa dahi sıkıntı çıkabiliyor. Bir kere adam townda baştan sona AFK olsa ve bunu KSC ile atsanız dahi işlem görmüyor çünkü KSCler işlem görmüyor. Yani sizi video ile raporladılar. Bu videoda da rakip veya sizin parti aktif olmuş olmalı ki kanıt yeterli olabilsin. Bu yüzden sandığınız gibi bir durum olmamıştır, AFK olduğunuz için de ne olduğunu bilmiyorsunuz.

Ve ne olursa olsun etkinliğin maksimum süresi belli, bu süre içerisinde kalkıp gitmeli AFK olunmamalı demek çok absürt bir istek değil. Alt+Tab yapıp internet tarayıcınızın boyutunu küçültüp takılın işte, hem oyunu görüyor hem de bu boş vakti değerlendirebiliyor olursunuz.

Senior Member
    Nickname
    Disloyal
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (3)
    bu tarz olaylar genelde sabah jrlerinde oluyor konuyu açan arkadaş için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın
    pkda 3-0 öne geçtiğimiz an başlıyorlar işe gidicem diye
    işe gidiceksen jr girmeyeceksin bu kadar basit
    min8 max50dk olan bu etkinliğe vakti olmayan girmesin

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Jr'de ban olayları o şekilde yürümüyor dostum. Hatta sadece devada videon olması bile kanıt sayılmıyor. Uzuuuunca bir süre afk kalmışsın muhtemelen birkaç odada afk beklediğin ve videoda kanıtlandığın için banlanmışsın. Bence 3gün güzel bir ders olur senin için.

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Aldığınız ceza bahsetmiş olduğunuz durumların çok uzağında bir olaydır. Etkinlik içerisinde moblara atak yapmadığınız ve uzun bir süre afk kaldığınız diğer oyuncular tarafından tespit edilmiş ve şikayet edilmişsiniz. İnsanların yanlış düşünmelerine neden olan bu tür ütopyaları lütfen devam ettirmeyiniz.

Ceza süreniz sona erdiğinde oyuna tekrardan erişim sağlayabilir, konu hakkındaki itirazlarınızı müşteri hizmetleri ile devam ettirebilirsin.

İyi forumlar.