Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
    Senior Member
    [QUOTE=qru_MWL9XYyQ;1959443]BOŞ. siyasi espri yapmak ne alaka? bunu mod yapıyorsa oyuncular oyunu komple siyasete döker. ayrıca oturduğunuz yerden "dolar uçtu" demesi de komik.

ömrün boyunca sadece ekrana bakarak oyun oyna. sonra gel dolar uçtu diye ağla. daha çok ağlatırlar sizi.[/QUOTE]

[QUOTE=HappinesSolutioN;1959459]Scorp abiniz konusur ben ciddiye almiyorum. Siriusta beyazsakal nasil %56 aldi ve siriusta cekemeyenler olduysa ulkemizde de sorun ayni. Scorp abimiz agliyor iste. Anca konusurlar baska bisey yapmazlar.[/QUOTE]

a haberci tayfa gelmiş ver mehteri qweqweqwe

Senior Member
    Eğer ki oyun firması bizden elde ettiği paraları hiç bir vergi vermeden yurt dışına çıkarıyorsa ülke menfaatleri açısından desteklerim. Kişisel çıkarlarımız devletin bekasından önemli değildir.

Dip not: Bunu akıl etmiş olabileceklerini zannetmiyorum kıskandığımız Almanya yada benzeri bir devletten kopyala yapıştır yapmış olabiliriz.

Senior Member Nyanja's Avatar
    Siyasi olarak yorumlamanıza gerek yok, olması gereken birşeydi. Nasıl ki youtuber'lar için vergi geldiyse dijital sektör içinde gelmesi mantıklı birşey, adamlar youtuber'dan daha çok kazanıyorlar. İnternet üzerinden yapılan işlemler arttıkça bu tarz gelir kaynaklarından kazanılan paralara vergi gelmesi doğal birşey. Dijital marketlerde ve oyun için metaryellerde firmaların gelirini tahmin bile edemezsiniz. Birkez oyun yapıp veya bir firmaya yaptırıp sonra sınırsız kazanç sağlıyorlar. Kendimde bir zamanlar geliştiricilik yaptığım için ve bu işin içinde bulunduğum için biliyorum. Mobil platformda GP'de yayınladığım 10'dan fazla oyun vardı. Bu sektörde kazanmak için oyunu paralı yaparsın, reklamdan kazanırsın veya oyun içi metaryel satarsın. Havadan oturdukları yerden birkaç kod yazıp istedikleri fiyata sattıkları için vergi getiriyorlar. Meydanı boş bırakıpta isteyen istediğini yapsın mı diyecekler ? madem yapıyorsunuz o zaman vergisini ödeyin diyorlar. Zaten GP'de biriken parayı alabilmek için vergi numarası gerekiyor ve vergiye tabii oluyorsun, sanırım bu ödemeyenler için veya diğer platformlar için geçerli.

Banned
    Nickname
    VEGA - ExloveEx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BadBossTeamLeader
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Tam benlik konuda, Kendimi iyi hissetmiyorum şu ara hiç polemick havasında değilim.

Senior Member
    Nickname
    MechulGazi
    Şimdiye kadar gelmemesi saçmaydı bence. Eğer marketten ürünü aldığında vergilendiriliyorsa oyundan vergi alındığında neden vergilendirilmesin. Bundan vergi alınır mı diyenler için gelişmiş devletlerin mevzuatına baksınlar. Neredeyse her şeyin vergilendirilmesi modern devlet olmanın bir gereğidir bana göre.

[QUOTE=ToruC;1959496]a haberci tayfa gelmiş ver mehteri qweqweqwe[/QUOTE]

çapulcu musun sende

argümanla konuşan 2 adama " a hoborco toyfo golmos vor mohrotto ehoeheheuheueoheo" diye konuşan bir insandan ne kadar bir şey bekleyebilirsin ki? çoğunuz aynısınız, sırf o partili bu partili diye insanlara hakaret etmeye bayılıyorsunuz. Bu aynı, diğer dinlerin müslüman insanlara sırf müslüman diye karşı çıkması, eziyet etmesi gibi.