Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Junior Member

Unhappy Amd işlemci hakkında. - Yardım ve fikir talebidir.

Arkadaşlar merhaba;

Yakın zamanda kendime bir masaüstü bilgisayar toplayacağım. Amd ve intel arasında çok kararsızım.

i5 9400F veya i5 9500 alabilirim intel cpu olarak ama bu maliyeti diğer parçalardan kısıp arttırmamı gerektiriyor.

Amd işlemci ile bu oyunu kasmadan oynayabilen var mı?

ryzen 5 3600 - ryzen 5 2600 , 2600x?

Var ise yorumlarını yazarlarsa çok sevinirim.

Quote Originally Posted by Psi_c2Vh7xDU View Post
    Arkadaşlar merhaba;

Yakın zamanda kendime bir masaüstü bilgisayar toplayacağım. Amd ve intel arasında çok kararsızım.

i5 9400F veya i5 9500 alabilirim intel cpu olarak ama bu maliyeti diğer parçalardan kısıp arttırmamı gerektiriyor.

Amd işlemci ile bu oyunu kasmadan oynayabilen var mı?

ryzen 5 3600 - ryzen 5 2600 , 2600x?

Var ise yorumlarını yazarlarsa çok sevinirim.
    İntel al i5 9600k uzun yıllar işini fazlasıyla görür, sana uzun uzun anlatmacağım ama Amd alırsan memnun kalmayıp onu satmakla uğraşıp tekrar İntel alıcaksın ve daha çok zarar edeceksin..
    Last edited by MonsterAdamm; 01-30-2020 at 08:13 AM.

Senior Member
    Ryzen 5 3600 aldım 9. Ayda çok memnunum.

Senior Member
    Fiyat performans ta amd inteli yatalak eder

Senior Member SeRiaLKiLLa's Avatar
    Nickname
    SeRiaLKiLLa
    Clan
    KONIGSRASSE
    Ryzen 5 2600x kullanıyorum oyunla alakalı bir problem yaşamıyorum.

Hatta CS-GO oynarken altta Ko açık şekilde duruyor bir problem olmuyor.
    İlk Önce Oyunun Kurallarını Öğrenmelisiniz Sonra da Herkesten İyi Oynamayı ; )

<a href=http://i.hizliresim.com/wjVJjD.gif target=_blank>http://i.hizliresim.com/wjVJjD.gif</a>

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Ryzen 5 2600x'e sahibim bir problem yaşamıyorum. Yayın yapabiliyorum. KO açıkken pubg oynayabiliyorum.

Yayın açıkken video renderladığım zamanlar dahi oldu. Bu işlemlerde işlemciye çok yük biner. Bir problem yaşamadım.

Bir arkadaşım Ryzen 3600'ü kullanıyor o da çok memnun. 2600x yerine 3600 alırsan %17'lik bir performans artışı oluyor. Eğer amd almaya karar verirseniz 3600'ü almanızı öneririm.

Senior Member
    Intel'in devri geçti hocam.r5 1600le bile gerek video renderlarken gerek oyun oynarken hiç bi sorun yaşamıyorum.gördüğüm max seviye rdr2yi 2k ultra grafikte 40fpsde oynayabilmiş olmam.keza ko açıkken başka oyunları da sorun yaşamadan oynayabiliyorum.

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    AMD bildiğin Alman, Mercedes CLK veya Audi RS6-7
    İntel de Alman gibi ama 1995 model Opel Vectra GT modeli gibi 1996 uzay kasa bile değil yani. Motor aynı kasa farklı.

i5 işlemci şuan bile "Güncel Oyunlarda" full devir çalışıyor. 5 yıl sonra ki oyunlara kalmaz performansı aşırı düşer. İntel dayanıklı ama Uzun vadece verim veren bir işlemci değil. iPhone gibi neyi yeni çıkarttımsa herkes onu alsın kafasındalar. Gınayta Kuruyan/Portu ekliyah, Yira vurma ekliyah türü bişey oluyor Ben sadece Knight oynarım gerisi hikaye dersen İntel Süperdir. Güncel oyunları da oynatsın dersen İntel tırt... İlerde işlemci değişirim dersen, Anakartı da mecbur değişmelisin. İntelin artık parçaları bir birine uymuyor.

Güncel oyunları severim/ Knight da FPS yi sorun etmem dersen AMD süperdir.
    Sadece Knight oynarım FPS yide sorun edrim dersen İntel daha iyi..

AMD çok Çekirdek de başarılı olduğu için; Minör Combo gibi şeylere çok dalarsan Minör atmamazlık yapar. İntel Tek çekirdekte daha iyi olduğu için böyle bişeyi asla göremezsiniz. Knight Tek Çekirdekte daha iyi çalışır...

AMD Radeon RX Kartlar sorun oluşturduğu için sistem linkini sildim.
    AMD işlemci + Nvidia GeForce daha iyi duruyor.
    Last edited by LastDitchStand; 02-10-2020 at 08:28 PM.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Junior Member
    Sayın Gamedespot videolarınızı sürekli izliyor ve faydalı buluyorum. Öncelikle tebrik ederim açıklayıcı ve yalın videolarınız için.

3600 Düşünüyorum, Intel alırsam ileride oluşacak performans düşüklükleri gözümü korkutuyor. En kötü ihtimalle sistemi kurduğumda size bir şekilde oyundan ulaşırım diye düşünüyorum Siz sorun yaşamıyor ve asas oynuyorsanız bir bildiğiniz vardır.

@LastDitchStand

Kesinlikle haklısınız. Intel işlemciler genel olarak cpu kullanımını hat safhalarda yaşıyor.
    Herkese tüm fikir ve beyanları için çok teşekkür ederim.
    Sağolun.

Asus Prime B450M-K Soket AM4 DDR4 mATX
    2x Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz
    James Donkey JD512 512GB NVMe M.2 PCI-E SSD Disk
    Fsp FSP700-60AHBC 700W 80+
    R5 3600
    Asus Tuf 3 Radeon RX 5700 8GB

Büyük ihtimalle de böyle olacak sistem.
    Last edited by Psi_c2Vh7xDU; 01-30-2020 at 10:25 AM.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Psi_c2Vh7xDU View Post
    Sayın Gamedespot videolarınızı sürekli izliyor ve faydalı buluyorum. Öncelikle tebrik ederim açıklayıcı ve yalın videolarınız için.

3600 Düşünüyorum, Intel alırsam ileride oluşacak performans düşüklükleri gözümü korkutuyor. En kötü ihtimalle sistemi kurduğumda size bir şekilde oyundan ulaşırım diye düşünüyorum Siz sorun yaşamıyor ve asas oynuyorsanız bir bildiğiniz vardır.
    İyi dileklerin için teşekkür ederim.

Elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım. Amd seçmemin nedeni oyun oynarken de render yapacağım içindi. Amd artık eskisi gibi değil. Çok güzel işler yapmaya başladılar.

Mmorpg oyunları bildiğiniz üzere tek çekirdek performansı iyi olan işlemcilerden verim alınabiliyor.

Aşağıda en güncel tek çekirdek performans sıralaması yer almaktadır.

Amd'de bir şeylerin değiştiğini rahatlıkla anlayabiliriz.

Tags for this Thread