Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Hesabım Hk.

Thumbs up Hesabım Hk.

Merhabalar

Mevcut konumu güncelleyerek sorularıma cevap arıyordum. Konum neden silindi? Neden sorularıma cevap verilmiyor?

Saygılarımla İyi Çalışmalar.

Aşağıdaki sorularıma cevap arıyorum; Karakteri zindan bölgesinden çıkarın demiyorum.

Soru 1) Destek hesabım hakaret,küfür vs kullanmadığım halde spam adı altında sınırsız bloklandı. Karakterim ile ilgili herhangi bir problem olduğunda Destek ile nasıl iletişime geçeceğim?

Soru 2) Yöneticilerin tek tavsiyesi "Format at, para yatır, görevi yap ve çık". Zindan bölgesine gönderilmeme sebep olan şeyi tam olarak bilmiyorum. Formatladıktan sonra bilmediğim şeyin tekrar bilgisayarımda olup olmadığını nereden bileceğim?

Sadece şu iki soruya cevap arıyorum.

İyi oyunlar.
    Last edited by Muhendis_Bey; 01-28-2020 at 07:21 AM. Reason: Sorular eklendi.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Sisteme kafa tutanı sindirme politikası. Tıpkı soruşturm açmak gibi.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Okursan uzun yazacağım , Tecrübe edindiğim kadar sorularını ben cevaplıyım (yetkili vs değilim)
    1- Düşünsene binlerce ban yiyen veya zindana atılan oyuncunun sürekli olarak suçsuzum diye bilet attığını, suçlu olduğu halde ? İstisna olarak bazen suçsuz olabiliyosun , bunuda tek bilet ile çözümlüyorlar ama %100 suçlu olduğun kanıtlandıysa maalesef karşı tarafa da hak vermek lazım .. (kurallar da spam yapmak yasaktır bloklanırsın) artık başka bir hesapla bilet desteği alman gerekecek ..

2- Oyuna yeni başladığımda , 3-4 gün sonra tpt ban yemiştim 35-40 lvl bir charla maradonda takılırken, Bende senin gibi suçsuzum diye çok isyan ettim. Hiç bir program kullanmamıştım ama Patheoz sağolsun neden ban yediğimi açıklamıştı (daha önce pvp sw de oynuyordum ve orda kullandığım capslock minor programı yüzündenmiş, o programıda hiç açmadığım halde ban yedim ama bulundurmak bile ban sebebiymiş bilmiyordum) Pc yi bi güzel formatladım ve aylardır oynuyorum sıkıntı olmadı. Neden zindana gönderildim diye yetkililerden cvp aramak yerine sorunun cevabı zaten sende, kendi işini kendin çözebilirsin..

Cevaplarımı yanlış anlama, laf sokmak gibi bir niyetle asla yazmadım..

Quote Originally Posted by MonsterAdamm View Post
    Okursan uzun yazacağım , Tecrübe edindiğim kadar sorularını ben cevaplıyım (yetkili vs değilim)
    1- Düşünsene binlerce ban yiyen veya zindana atılan oyuncunun sürekli olarak suçsuzum diye bilet attığını, suçlu olduğu halde ? İstisna olarak bazen suçsuz olabiliyosun , bunuda tek bilet ile çözümlüyorlar ama %100 suçlu olduğun kanıtlandıysa maalesef karşı tarafa da hak vermek lazım .. (kurallar da spam yapmak yasaktır bloklanırsın) artık başka bir hesapla bilet desteği alman gerekecek ..

2- Oyuna yeni başladığımda , 3-4 gün sonra tpt ban yemiştim 35-40 lvl bir charla maradonda takılırken, Bende senin gibi suçsuzum diye çok isyan ettim. Hiç bir program kullanmamıştım ama Patheoz sağolsun neden ban yediğimi açıklamıştı (daha önce pvp sw de oynuyordum ve orda kullandığım capslock minor programı yüzündenmiş, o programıda hiç açmadığım halde ban yedim ama bulundurmak bile ban sebebiymiş bilmiyordum) Pc yi bi güzel formatladım ve aylardır oynuyorum sıkıntı olmadı. Neden zindana gönderildim diye yetkililerden cvp aramak yerine sorunun cevabı zaten sende, kendi işini kendin çözebilirsin..

Cevaplarımı yanlış anlama, laf sokmak gibi bir niyetle asla yazmadım..
    Yorumun için teşekkür ederim.
    1) Binlerce lira para alıyorlar, işleri bu herkesle ilgilenmeleri gerek. Aynı problemi üç defa yazınca engellemek sadece kişiyi susturmaya girer. Başka bir hesap ile kendi hesabım hakkında bilgi vereceklerini hiç zannetmiyorum. Şuanda bile sen mevcut kullandığın karakter ile ilgili istediklerini yazmadığında sana bilgi bile vermezlerken.

2) Keşke bana da bildirseler de bende ona göre o gibi dosya veya programları bulundurmasam. Oyuna etki eden şeyi bilmiyorum. Yani bu bildiğin para yatır zindana git çık gibi bir döngü haline gelecek. Ben para sağılabilecek bir oyuncu profili değilim.

Gerçekten yeni hesap açmak çok kolay ama ben hakkımı aramak istiyorum. Yukarıdaki soruların yöneticiler tarafından sade bir şekilde cevaplanmasını istiyorum.

Saygılarımla İyi Oyunlar

İnsan neden ceza aldığını net öğrenmek istiyor haklısın.
    Knight’ı sorunsuz oynamak için , bilgisayarda knight harici hiç birşey bulundurmamak lazım çünkü oyunla ilgisi olmayan programlar bile bazen güvenlik sistemine takılıp ban yiyebiliyosun.
    Buna örnekler var. Bir arkadaş annesinin pc’den bir defa oyuna girmiş ve annesinin kullandığı radyo yayıncılığı programı yüzünden ban yemiş emekleri boşa gitmişti. Çok yüklü itemleri olan biriydi ve hayatında ne zindana düşmüş ne de ban yemişti..
    Sonucu ne oldu bilmiyorum ama inşallah çözmüşlerdir..
    Last edited by MonsterAdamm; 01-28-2020 at 08:24 AM.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Haklı bir isyan. Ben senin kadar ısrarcı olamadım aldığım ceza için. Kaldı ki hata olduğuna beni inandıran durumlar da mevcut ama cezamı yedim, bitmesini bekleyip oturdum yerime. Israr etseydim yüksek ihtimalle aynı cezayı ben de alırdım. Yönetimin güvenilirliği yerlerde, en azından benim gözümde öyle artık.

Sisteminiz çok yavaş, eksik ve çürük bir sistem. İnsanların destek almaya çalıştığı ve sözde destek verdiğiniz bir platformda bile ceza uyguluyorsunuz, bu bile başlı başına, yönetimin yetersiz olduğunun bir kanıtı.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Benim başıma hiç gelmedi, hatta eski yayıncı dahil hiç banlanmadım ama böyle konuları ve altına gelen yorumları gördükçe de insan endişeleniyor oyunla hiç ilgisiz bir program açarken/kurarken dahi.

Yeri geliyor GMler ne güzel pat pat dizin veriliyor ama keşke bu herkese olsa. Tamam bot üreticileri için bir önlem ama onlar zaten yoluna bakıyor bir şekilde, bari bu sırada her zaman olduğu gibi oyuncular 2.-3. planda olmasın. Bunun dizin vermek dışında bir çözümü olabiliyorsa o olsun bari.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by MonsterAdamm View Post
    İnsan neden ceza aldığını net öğrenmek istiyor haklısın.
    Knight’ı sorunsuz oynamak için , bilgisayarda knight harici hiç birşey bulundurmamak lazım çünkü oyunla ilgisi olmayan programlar bile bazen güvenlik sistemine takılıp ban yiyebiliyosun.
    Buna örnekler var. Bir arkadaş annesinin pc’den bir defa oyuna girmiş ve annesinin kullandığı radyo yayıncılığı programı yüzünden ban yemiş emekleri boşa gitmişti. Çok yüklü itemleri olan biriydi ve hayatında ne zindana düşmüş ne de ban yemişti..
    Sonucu ne oldu bilmiyorum ama inşallah çözmüşlerdir..
    Farklı programlar yüzünden kimse banlanmıyor. Hile isimlerini chrome, explorer, winrar yapıyorlar. Forumda her duyduğunuz şeye inanmayınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Tekrardan merhabalar,

Normalde ilk destek mesajımda basit bir şekilde "şu(c:/xx/xx) dosya oyuna etki ettiği tespit edilmiştir. Bu yüzden zindan bölgesine gönderildin" denseydi zaten bu kadar uğraşmazdım. Bazı oyuncular dosya dizini ile illegal yazılımcı olan kişilerin bu yolu bilince kendilerince önlem alacaklarını söylemiş. Ancak dosya yolu ile kimse hiç bir şeyi engelleyemez. Dosya sisteme müdahale eder veya etmez güvenlik programı ona bakar.

Ben müdahale eden dosya veya programı bilmiyorum. Yukarıdaki ikinci soru bu zaten. Lütfen yukarıdaki sorularımı cevaplayınız. Ben sabırlı bir insanım karakter 3 aydır zindanda ve 10 level de yükseldi. Ne kadar sürede geçse ne kadar konumda silinse gayet sakin bir şekilde hakkımı aramaya devam edeceğim.

Saygılarımla İyi Oyunlar.

Quote Originally Posted by Muhendis_Bey View Post
    Merhabalar

Aşağıdaki sorularıma cevap arıyorum; Karakteri zindan bölgesinden çıkarın demiyorum.

Soru 1) Destek hesabım hakaret,küfür vs kullanmadığım halde spam adı altında sınırsız bloklandı. Karakterim ile ilgili herhangi bir problem olduğunda Destek ile nasıl iletişime geçeceğim?

Soru 2) Yöneticilerin tek tavsiyesi "Format at, para yatır, görevi yap ve çık". Zindan bölgesine gönderilmeme sebep olan şeyi tam olarak bilmiyorum. Formatladıktan sonra bilmediğim şeyin tekrar bilgisayarımda olup olmadığını nereden bileceğim?
    Soruların cevaplandırılması bekleniyor.

İyi Oyunlar