Results 1 to 9 of 9

NTTGAME.COM dan gelen sms.Bu nedir ?

Merhabalar.Az evel bir sms geldi.İçerğinide ;

Mail adresiniz %%%@gmail.com olarak değişecektir!Hemen xx adresimizden iptal etmezseniz mail adresiniz değişecektir!

Mesajın içindeki herşey tam olarak böyle.Benim anlamadığım birşey var ki oda bu mesaj orijinal nttgame.com dan gelmiş, ha nerden mi anladım, çünkü benim otp bilgilerimi nttgame login code larımı vs sms olarak aldığım orijinal nttgame.com yollamış bu mesajı bana.üstteki mesajlar benim otp ayarlamamı yaptığım mesajlar öylece duruyor idi ve öyle anladım. bunun aslı astarı nedir ? bir güvenlik açığı vesaire mi oluştu noluyor ?bana "nttgame.com" "xxx" a gir şifreni yaz demez sanıyorum ? bu nasıl bişey..
    Last edited by Death_Stroke; 01-27-2020 at 01:26 PM.

Aynı msj altında gelir ama kodları farklıdır. Nttgame’den gelen kod ile dolandırıcılardan gelen kod farklıdır.
    Kod ; mesajın bitiminde yazan örn: B002, B037 , B064 gibi ..

Senior Member manin's Avatar
    Nickname
    OnLyManinDark
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    .com kullanmiyo sanirim ntt %100 hack demedi deme

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Merhaba,
    Bu tarz mesajları atan dolandırıcılar online attıkları için istediği isimde yollayabilir banka, polis vb. nttgame mesaj ile sizden bilgi değiştirmenizi istemez bu tarz durumlarda gelen mesajları dikkate almayınız.

Ayrıca, Nttgame resmi mesajlarının sonunda B043 kodu yazar.
    Last edited by Death_Stroke; 01-27-2020 at 01:27 PM.

Senior Member
    @death_stroke öyle diyorsunuz ama nttgame in kendi numarası yolluyor mesajı bu nasıl mümkün olabilir?

Quote Originally Posted by halilcanygt25 View Post
    @death_stroke öyle diyorsunuz ama nttgame in kendi numarası yolluyor mesajı bu nasıl mümkün olabilir?
    Online msj attıkları için msj başlığını NTTGAME yapıyor. Msj Sana geldiğinde nttgame’in attığı mesajın içine düşüyor..

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Quote Originally Posted by halilcanygt25 View Post
    Online sistemler ile isterseler banka ismi veya POLİS şeklinde yollayabiliyor akıllı telefonlar genelde gönderilen isme göre sıraladığı için nttgame daha önce attığı yerde gözüküyor ama dediğim gibi nttgame yolladığı mesajlarda sonunda B043 koduyla bitiyor diğerleri sahtedir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    Online sistemler ile isterseler banka ismi veya POLİS şeklinde yollayabiliyor akıllı telefonlar genelde gönderilen isme göre sıraladığı için nttgame daha önce attığı yerde gözüküyor ama dediğim gibi nttgame yolladığı mesajlarda sonunda B043 koduyla bitiyor diğerleri sahtedir.
    teşekkür ederim bilgilenmdirme için

Senior Member
    İnanmiyrsan gir siteye bak ne oluyir sonra. Şu devirde bunu yemeyin lütfen.emekli olmuş profesörlerin parasını polisim diye alan dolandirici misali kalırsınız öyle