View Poll Results: pazar fonu neye göre dağıtılıyor herkese açıklansın mı ?

Voters
52. You may not vote on this poll
  • açıklansın

46 88.46%
  • açıklanmasın

6 11.54%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: pazar fonu

Senior Member Zog's Avatar
    Race
    El-Morad

pazar fonu

görüyoruz ki 1 ay olmadan 3 farklı kişi 2 şer kez fondan ödül almış. 1i şanslı 2si şanslı peki 1 ay bile dolmadan 3ü demi şans ? yoksa sistemi bilen şansını mı arttırıyor ?
    takibini yapan altar oyuncularının konusundan alıntı, sistemin gizli olmasının saçmalığını gösteren resimler.

sistemin herkese açıklanmasını talep ediyorum, herkes kendi parasının neye göre dağıtıldığını bilsin.

edit:
    istenen tek şey fonun dağıtım şeklinin, fonun kesildiği insanlara açıklanması.
    farklı yerlere çekmeyelim.

altar da takibini yapan arkadaşların yolladığı resimler:

Last edited by Zog; 01-24-2020 at 04:46 AM.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Şanslı olmakda suç olmuş bu oyunda )))
    Şaka bir yana bu durumda gerçekten enteresan olaylar oluyor.
    Olmaya da devam edecek gibi.
    Çünkülüm form kalkmayacakmış.

Banned
    sistemin bugda kalıp belkide yüzlerce gbyi oyundan silmesine herhangi bir itiraz yokken birilerinin sistemsel olarak seçilmiş olmasına karşı olmak çok enteresan bir durum. örnek olarak x adlı oyuncunun önümüzde 23423423 ödül dağıtımında da ödül kazanmasına mani herhangi bir durum yok. çünkü şartları karşılayanlar arasından seçiyor.

Race
    El-Morad
    istenen tek şey fonun dağıtım şeklinin fonun kesildiği insanlara açıklanması.
    farklı yerlere çekmeyelim.
    öyle çıktı yada böyle çıktı bu işin gizli sistem ile yapılması eleştirilen kısım.
    Last edited by Zog; 01-24-2020 at 04:48 AM.

Fonlar düzensiz aralıklarla dağıtılıyor. Bu da tuzu biberi olmuş. Şu kesinleşti;
    Fonu gmler kendi belirlediği kişilere dağıtıyor.

Açıklansın bende bu yönde oy kullandım ama şartlar basit

35 lvl üzeri olmak
    Premium olması
    Al-sat yaparak fona katkı yapmış olmak
    Makro veya kosp cezası almamış olmak

Bence başka şartı yok olsa bana çıkmazdı.

Quote Originally Posted by Zog View Post
    belki yaptığın satışın miktarı etki ediyordur ? pazarcılar daha fazla şansla kazandığı için yada 10gbye item satanla 10me item satan bir değildir ? yada sattığın item sayısı vs. o yüzden aynı kişilere çıkıyordur ?
    Evet orası tartışılır

Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by NaytOnlaynHayatOflayn View Post
    Açıklansın bende bu yönde oy kullandım ama şartlar basit

35 lvl üzeri olmak
    Premium olması
    Al-sat yaparak fona katkı yapmış olmak
    Makro veya kosp cezası almamış olmak

Bence başka şartı yok olsa bana çıkmazdı.
    belki yaptığın satışın miktarı etki ediyordur ? pazarcılar daha fazla şansla kazandığı için yada 10gbye item satanla 10me item satan bir değildir ? yada sattığın item sayısı vs. o yüzden aynı kişilere çıkıyordur ?

Senior Member
    Beyler çok basit hala anlamadınız mı?

Piyango bileti gibi düşünün X fiyat atıyorum 20m lik bir kesintiye 1 bilet alıyorsun. Kesinti miktarın arttıkça bilet sayın artıyor.

Açıklanmamasının sebebi ben pazar kurarım 10GB arkadaşım çeker. Arkadaşım pazar kurar 10 GB ben çekerim. Biraz kesinti feda edip çekilişe katılım elde ederim.

Not : Sen ben bunu suistimal etmeyiz. Ama pazarcı tayfa çekirge sürüsü gibi. Her şeyi yapar

Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BlackMbaku View Post
    Beyler çok basit hala anlamadınız mı?

Piyango bileti gibi düşünün X fiyat atıyorum 20m lik bir kesintiye 1 bilet alıyorsun. Kesinti miktarın arttıkça bilet sayın artıyor.

Açıklanmamasının sebebi ben pazar kurarım 10GB arkadaşım çeker. Arkadaşım pazar kurar 10 GB ben çekerim. Biraz kesinti feda edip çekilişe katılım elde ederim.

Not : Sen ben bunu suistimal etmeyiz. Ama pazarcı tayfa çekirge sürüsü gibi. Her şeyi yapar
    çok basit diyorsun ama açıklanmış bir şey değil bu dediğin neye göre basit ? sen böyle düşünüyorsun belki adamlar herkese eşit şans vermek istiyor sonuçta fazla payı veren zaten zengin burda amaç fakirlere destek olmak ve bu mantığa göre herkesin eşit şansı olması lazım. sisteminde 10mlik item satanla 10gblik item satana aynı bileti vermesi lazım. şimdi bende böyle düşünüyorum ama basit diyemiyorum yapan nasıl düşündü önemli olan bu.