Results 1 to 7 of 7
    Senior Member

Exp Slotları İçin Ufak Bir Öneri

Merhaba Arkadaşlar,

Şuan levelini kastığım farklı karakterlerim mevcut. Uzun bir zaman sonra oyuna dönmüş biri olarak koskoca oyun haritasının eslantta paramun ve titan arasında döndüğünü görmek kötü.

Devasa oyun haritasını verimli kullanmak, Emc veya Lufer deki moblarda exp ve can artışı yapılarak insanların buralara da yönelmesi sağlanabilir.

Örneğin; mageler zombi veya harpy slotunu daha zor bir şekilde dönerek warriorun paramunda kastığı expi kasabilir, ya da okcu partyler smilodon veya türevlerine skill vurarak genie bırakabilir, ya da - 70 warrior sınıfı yine apos deru slotunda kasabilir partyce kasabilir. Eslant belki +80 olmadan kasılamayacak bir yer olabilir.

Bunların hepsi sadece ufak bir öneridir. Günümüz dünyasında yapılamayacak hiçbir şey yok .

Sevgilerle.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Öneri güzel değerlendirilebilir, hatta oyuna farklı moblar da eklenebilir ama öyle hegente, bifloans bilmem ne gibi sırf görev için kesilen başka bir halta yaramayan değil, sağlam exp ve item kasılabilecek derli toplu slot halinde moblar tabiki.

Bir de yıllardır çok merak ettiğim bir olay var, eskiden mageler mezarlıktan çıkmazdı çünkü slotlar çok derli topluydu iyi exp veren undying ve battalion slotları bir arada ve sayıca baya tatmin ediciydi. Sonra her ne sebeptense mezarlığı karman çorman hale getirdiler tarlaya rast gele zombi serpiştirmiş gibi 3 tane battalion bir uca 2 tanesi başka bir tarafa... görev yaparken bile 7 kere tavaf ediyoruz mezarlığı. O kadar tercih edilen bir slotu neden çöplüğe çevirdiler acaba bir türlü anlam verebilmiş değilim. Bilen biri varsa aydınlatırsa sevinirim.

Senior Member Vrij's Avatar
    @DENAQHRC7 Slm hoş geldin, Trakyalı mısın?
    Ben de dün oyuna 2 yeniden başlamış arkadaşla karşılaştım, bit pazarına nur yağıyor Gerçi 2 si de farm amaçlı başlamıştı

Kxperlerle farmerların farkı yok, oyuna/oyunculara verdikleri zarar açısından.

@BySTONEXX
    Tek sebep kxperler.

'Mgame yöntemiyle çözüm'den herzamanki gibi kxperler değil normal oyuncular etkileniyor.
    Mezarlık gibi, goblin köyü de normal işinde gücünde topluluk halinde yaşayan goblinlerden oluşuyordu. Kxperler coins için kamp kurunca böyle yaptılar.
    Kestikçe iyice öteye kaçan, ok mesafesinden çıkan bütün slotların tek sebebi de kxperler. Halbuki kxperlerin o mesafeye erişen menzilli okları varken.
    Birileri şu mgame e kxperler hakkında bilgi vermesi lazım, olan bize oluyor.

Yeniden eski düzenli haline getirmek kolay olmasa gerek çünkü sadece kesilmesi gerekn goblin sayısını 100den 20ye indirdirler, slotları yeniden düzenlemek bizim görevi yapmamız kadar zor demekki, o hale getiren geniusa yaptırmak gerekliydi.

Senior Member
    Mezarlık eski haline dönmeli fakat mezarklıkta genie deaktif olmalı. Yoksa yine okçular talan eder.

Senior Member
    Quote Originally Posted by BySTONEXX View Post
    Öneri güzel değerlendirilebilir, hatta oyuna farklı moblar da eklenebilir ama öyle hegente, bifloans bilmem ne gibi sırf görev için kesilen başka bir halta yaramayan değil, sağlam exp ve item kasılabilecek derli toplu slot halinde moblar tabiki.

Bir de yıllardır çok merak ettiğim bir olay var, eskiden mageler mezarlıktan çıkmazdı çünkü slotlar çok derli topluydu iyi exp veren undying ve battalion slotları bir arada ve sayıca baya tatmin ediciydi. Sonra her ne sebeptense mezarlığı karman çorman hale getirdiler tarlaya rast gele zombi serpiştirmiş gibi 3 tane battalion bir uca 2 tanesi başka bir tarafa... görev yaparken bile 7 kere tavaf ediyoruz mezarlığı. O kadar tercih edilen bir slotu neden çöplüğe çevirdiler acaba bir türlü anlam verebilmiş değilim. Bilen biri varsa aydınlatırsa sevinirim.
    Eskiden yeşil peri + leveli düşürülmüş hesapla çok fazla coins kasılıyordu koxperlar tarafından. Sonra goblin ve zombi slotlarına hpsi yüksek death knight eklendi. Baktılar bu da çözüm olmuyor slotları dağıttılar. Uzun süre sabit kasınca etrafında mob çıkmıyor.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Koxp dediğin şeyi ancak sürekli ve çok seri bir şekilde banlayarak çözmen gerekir, koxp yüzünden slotlar bozulmamalı. Şimdi şunu diyecekler olabilir, ya bu adamlar 24 saat tüm slotları mı gezecek imkansız banlamakla bitmez falan... Ama eminim biter, mesela ben daha önceleri doğru dürüst slotlara uğramıyor jr ft etkinlikleri ve pazaryapıyordum, yaklaşık bir haftadır slot gezeyim dedim, bir de baktım lamiadan skeletonuna, eslanttaki half trolüne kadar her yer koxper dolu. En az 6,7 tanesini video çekerek cr'ye attım, hepsi de 1-2 gün içinde işlem gördü. Şimdi bu adamlar neye güveniyor; nasılsa kimse uğraşmaz uğraşsalar da zaten 1 haftada anca işlem yapılır, ben kasacağımı kasarım ozamana kadar. Banlanırsam da tekrar hesap açar hemen koyarım werewolf skeleton vs derken gittiği yere kadar... adam böyle düşünüyor. İşte burada iş sorumlu oyuncu ve gm ekibinin hızına ve kararlılığına düşüyor, mesela adamın bir hesabı banlandığında sadece olan o hesabına olmuyor o hesaba bağlı telefon numarası ve o telefona bağlı tüm hesaplar da gidiyor(yani normalde olması gereken bu). Demem o ki, bunun çözümü ya bütün serverlara otp siz girişi yasaklayacaksın çünkü otp olması için telefon doğrulatmak zorunda, ya da istisnasız tüm hesaplar telefon doğrulaması yapmadan oyuna giremeyecek. Zaten bunu yaptığında bu adam kaç tane telefonla giriş yapabilir en fazla? bir yerden sonra hayatının sonuna kadar oyundan men edilir. Daha başka çözümler de bulunur.

Level düşürerek coin gelmemesi gereken yerden coins elde etme olayına gelince: bu da aslında illegal bir yöntemdir bana göre, nasıl ki sen oyunun müsade etmediği ama açığını bulduğun bir faydadan yararlandığında bunun yaptırımı varsa, bu olayı da suistimal edenlere yaptırım gelmeliydi. Ama yeni gelen patch ile bu olaya el atılmış level düşenlerin ataklarını düşürmüşler, umarım işe yarar. Yani demek istediğim birileri oyunda kurnazlık yaparak, illegalite ile diğer oyunculara göre haksız avantaj elde ediyorsa, bunun çözümü slotu bozmak dağıtmak değil o kişiyi engellemekten geçer. Diğer türlü bu sorunlar hiç bir zaman bitmeyecek. Adam bunu önceden zombide yapıyordu zombiyi bitirdin, sonra hornete başladı orayı bitirdin, şimdi hw de yapıyor, o da biterse başka bir yer illa ki bulacak, tüm slotları mı bozacaksın. Genie-yeşil peri-farm üçlüsü... bana göre de bunun illegal yazılımdan hiç bir farkı yok, ama oyunun ticari tercihi bir şey diyemem kendilerinin bileceği iş, genie ilk çıktığında exp kasma açısından desteklemiştim, fakat iş 10 tane pc alıp hepsine birer yeşil peri çekip sitenin yövmiyeli elemanı gibi çalışma olayına döndüğü için, herkes artık işin cılkının çıktığının farkında, bakalım nereye kadar gider. Umarım radikal bazı değişiklikler olur ama legal, işinde gücünde günlük bir kaç saatini bu oyuna ayırıp farmını elle yapan pk'sına etkinlğine katılan insanları üzmeden yapılır, söyleyeceklerim bu kadar.

Senior Member
    Titan ve Paramun arasında dönmesinin nedeni verdiği exp değil. Genie ile AFK exp kasılabilmesidir.
    Kaleye dönersek Ape ve Grell AFK exp kasıcıları devrede.

1 paramun slotuna 2 party kurup. Sabaha kadar bırakıyorlar. Yani slotlar problemli değil oyuncu kitlesi problemli.

Atıyorum DarkStone titandan seri. Ama kimse afk bırakamam diye gidip party kurmuyor.