Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Ortalama Üstü Sistem Düşük Fps Problemi

Yaklaşık 11 yıl aralıksız oynadığım Knight Online'a 3-4 sene ara verdikten sonra tekrardan başladım. Eskiden de aynı sistemimde çok akıcı oynuyordum fakat 2 hafta önce oyunu resmi sayfasından indirdim. Bilgisayar sistemim tamamen aynı olmasına rağmen 40 fps in fazlasını oyunda göremiyorum. Moradon'da 9-13 fps arasında alıyorum. Cz Town da 30 fps alıyorum. Bu sonuçla karşılaştıktan sonra 2 hafta kadar tüm forumlarda benle aynı problemi yaşayan insanların açtığı konulara, attıkları mesajlara baktım ve hiçbirinde işe yaramasa da denilenleri uyguladım. Dün tekrardan bilgisayarıma format attım oyunu tekrardan indirdim, yine çözülmedi bir ntt forumundaki bir moderatörün verdiği alternatif linkten indirdim yine çözemedim. Problemim devam ediyor ve buna hiçbir şekilde çözüm bulamıyorum. Oyun içi ve oyun dosyasındaki tüm ayarları denedim. Windows Defender, görev yöneticisinden benzeşme ayarlama, öncelik atama, radeon software den performans ayarları, pc format, düşük çözünürlük, işlemci oc, ekran kartı oc, güç seçeneklerinden yüksek performans ayarlama. Forumlarda okuyup denemediğim hiçbir şey kalmadı. Yine de yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum teşekkürler.

Windows 10 64 Bit Pro
    Anakart: ASUS M5A97 R2.0
    RAM: 4X4 16GB 2100 MHZ
    İŞLEMCİ: AMD FX 6300 6 CORE 6 THREADS 3.5 GHZ
    EKRAN KARTI: RADEON HD7850 2GB 256 BIT

Senior Member MuratYILDIZ's Avatar
    Bende Rxt2060 var
    Amd Ryzen 5 2600x
    8Gb ram

var maradonda hala kasıo
    "Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır."

Sadece moradonda kassa yine anlarım ama cz town da repair yapmaya giderken bile zorlanıyorum sistemsel olarak bir sorunum olmadığına eminim başka oyunlarda testini yaptım benchmarklar da güzel.

Birazdan birileri gelip sana elma armut patates soğanları skill bar'dan kaldır dicek

Aaa doğru bak onu söylemeyi unuttum hemen ekleyim elma armut patlıcan portakal skill barlarımda yok arkadaşlar

Senior Member MuratYILDIZ's Avatar
    Quote Originally Posted by TheLifeStealer View Post
    Aaa doğru bak onu söylemeyi unuttum hemen ekleyim elma armut patlıcan portakal skill barlarımda yok arkadaşlar
    Olsun sen yinede kaldır
    "Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır."

Senior Member NeverFree's Avatar
    Ortalama üstü fx6300 anladım abi FX işlemciler çöp en düşük seviye kalıyor şuan. Tek çekirdek işlemlerde yetersiz. Pc değiş

Quote Originally Posted by j451u5 View Post
    Ortalama üstü fx6300 anladım abi FX işlemciler çöp en düşük seviye kalıyor şuan. Tek çekirdek işlemlerde yetersiz. Pc değiş
    Dostum daha önce bu bilgisayarla çok rahat oynadığımı yazdım. Ayrıca diğer oyunlarda da çok iyi performans alıyorum. Pc değişmek tabii ki direkt çözüm ama knight online ı 200 fps de oynayabilecek bir sistemim varken neden pc değişeyim?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Kullandığın pc ortalama üstü sayılmaz ama yine de bu kadar düşük fps almaman gerekiyor. Eğer yazılımsal olarak bir sorun yoksa ve tüm sürücü güncellemeleri en güncel seviyedeyse sorun donanımsal olabilir. Bu tam olarak donanımında bir arıza olacağı şeklinde değildir. Toz bakımlarını zamanında yapmalısın ve CPU, GPU sıcaklıklarını takip etmelisin. Normalin dışında değerler varsa toz bakımı yapılabilir, termal macunları yenilenebilir veya fanlar yetersizse fan değişikliği yapılabilir.

Moradon pazar alanında (Neria önüne yakın bir mesafede) ortalama fps 45 ila 49 fps arasında,

Moradon town'da ortalama fps 100'ün üzerindedir.

Ortalama üstü olmayan pc konfigürasyonum.

Intel Kaby Lake Core i7 7700K 4.2GHz 8MB Cache LGA1151
    Asus STRIX Z270E GAMING Intel Z270 3866MHz(O.C) DDR4 LGA1151
    ASUS GeForce GTX1080 Ti OC 11GB GDDR5X 352Bit DX12 STRIX-GTX1080TI-O11G
    Corsair Vengeance RGB Pro 32GB(4x8GB) 3600MHz DDR4 C18 RGB Ram
    XPG Spectrix S40G RGB PCIe Gen3x4 512GB 3500MB/s-3000MB/s M2 SSD
    Kingston HyperX Fury 480GB 500MB-500MB/s Sata3 SSD SHFS37A/480G
    Kingston HyperX Fury 120GB 500MB-500MB/s Sata3 SSD SHFS37A/120G
    WD Green 2TB 64Mb Sata III 6Gbit/s 3,5" WD20EZRX
    Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 360, Water Cooling
    Thermaltake View 31 TG Midi Tower Black
    Thermaltake Toughpower Grant RGB 850W 80+ Gold Retail
    ASUS 27" PG27VQ 1Ms 165Hz G-SYNC WQHD 1800R HDMI+DP+USB Curved Gaming Monitor
    CORSAIR Void PRO RGB Wireless Gaming Headset - Dolby 7.1 Surround Sound Headphones for PC - Discord Certified - 50mm Drivers - Carbon
    CORSAIR ST100 RGB Premium Headset Stand with 7.1 Surround Sound - 3.5mm and 2xUSB 3.0
    Logitech G910 Orion Spectrum RGB Mechanical Gaming Keyboard
    Logitech G502 Proteus Spectrum RGB Tunable Gaming Mouse
    CORSAIR MM800 Polaris RGB Mouse Pad
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Kullandığın pc ortalama üstü sayılmaz ama yine de bu kadar düşük fps almaman gerekiyor. Eğer yazılımsal olarak bir sorun yoksa ve tüm sürücü güncellemeleri en güncel seviyedeyse sorun donanımsal olabilir. Bu tam olarak donanımında bir arıza olacağı şeklinde değildir. Toz bakımlarını zamanında yapmalısın ve CPU, GPU sıcaklıklarını takip etmelisin. Normalin dışında değerler varsa toz bakımı yapılabilir, termal macunları yenilenebilir veya fanlar yetersizse fan değişikliği yapılabilir.

Moradon pazar alanında (Neria önüne yakın bir mesafede) ortalama fps 45 ila 49 fps arasında,

Moradon town'da ortalama fps 100'ün üzerindedir.

Ortalama üstü olmayan pc konfigürasyonum.
    Detaylı cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. (Ortalama Üstü kelimesini Knight Online için kullandığımı belirteyim )
    Format attıktan sonra tüm sürücüleri son sürümüne güncelledim. Donanımsal bir sorun olup olmadığını test etmek için farklı oyunlar indirip onlarda performansı test ettim ve gayet tatmin edici bir sonuç aldım. Yaklaşık 4 ay önce termal macun yenilemesi ve kasa temizliği yaptım. Sıcaklık değerlerim fazla değil sanırım net değerlerin kaç olması gerektiğini tam bilmiyorum. Ama yine de yarın tekrar bir toz temizliği yapacağım. Premiumsuz farklı bir hesapla girmem gerektiği için altar 2 sunucusuna giremedim fakat 1. sunucudaki görüntüler de aşağı yukarı durumu anlamanıza yardımcı olacaktır umarım.

1. Sunucu moradon town(FPS LIMIT 120) 17-20 fps

1. Sunucu Luferson Town(FPS LIMIT 120) Camp 1 32-40 fps

Gerçekten büyük hevesle başladığım oyuna fps sorunundan dolayı devam edemiyorum. Anlayamadığım şey sistem her ne kadar çok iyi olmasa da aynı sistemle daha önce fps problemi yaşamadan rahat bir şekilde oynuyordum. Umarım bu sorundan kurtulabilirim. Tekrardan çok teşekkür ederim.