Results 1 to 8 of 8
    Junior Member

Karekterim Soyuldu.

Merhabalar 3 yilin ardindan uskoya başlama karari verdim.Yaklaşik 4-5 gün önce hesabimi açtım bütün güvenlik önlemlerini tamamladım. (OTP vs.) Sabah vakti telefonuma msj geldi. Resimde açıklayacagim Nttgame daha önce ki attiği msjlarin altına bir msj geldi.[IMG]Inked1-LI[/IMG] Bende bu durumun üzerine siteye giriş yaparak gerekli işlemleri yaptım neden yaptım çünkü msj nttgame üzerinden gelmiş ve üstteki gördüğünüz gibi otp kodları mevcut buna güvenerek yaptım. Daha sonra giriş yaptıkdan sonra hesabıma girdiğimde bütün itemlerim çalınmış yaklaşık item mevcuttu. Durumun zaafiyetini nasıl giderebiliriz ?
    Teşekkürler.
    Last edited by GamesDepot; 01-19-2020 at 01:52 AM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Öncelikle kaybınız için üzgünüz, bu konu hakkında sürekli insanları bilinçlendiriyoruz fakat bu tür fake site, forum ve sosyal medya sayfalarına inanan oyuncular ne yazık ki olabiliyor. Sadece resmi site, forum ve sosyal medya sayfalarını takip ediniz.

Nttgame sizi bir ödül için bir yere yönlendirmez, sizden hesap bilgilerini istemektedir.

[DUYURU] Sahte Sosyal Medya Sayfaları ve SMS'ler Hakkında

Bahsi geçen site için gerekli adımların atılması için bilgi verildi.

Junior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    İlginç Olan nttgame nin otp msjlarının arkasına nasıl bu dolandırıcıların msjlarının geldiği.

Junior Member
    Benimde demek istediğim bu işte nasıl ayrı ayrı kişiler yada gruplar birisi NTTGAME diğeri fake hesap aynı yerden msj atabiliyorlar bu NTTGAME in zaafiyetidir bu olayı yargıya taşıyacağım.Ben NTTGAME güvenerek o siteye girdim.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Daha önce yazdığım yanıtı alıntı olarak paylaşıyorum.

Merhabalar,

Tarafınıza gelen sahte bir mesajdır. İtibar edip mesaj içeriğinde gelen siteye giriş yapmayınız lütfen. Ek olarak yasal işlemlerin başlatılması adına sevgili CluTaah'a mesajın geldiği cep telefon numarasını ve mesajın ekran görüntüsünü paylaşınız.

Günümüz teknolojisinde telefon numaranızı elde etmeleri, sahte mesaj göndermeleri için yeterlidir. İsterlerse banka isminde, isterlerse oyun firmaları isminde mesaj gönderebilirler. Çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Telefon numaralarınızı nasıl elde ediyorlar?

1. Yöntem: Korsan sunuculara kayıt olunurken yazılan telefon numarası

2. Yöntem: Herkese açık olan herhangi bir site veya forum bölümlerinde telefon numarasının yazılması.

3. Yöntem: Sell/Buy Merchant Notice bölümüne telefon numarası yazılması.

4. Yöntem: Exp kasmak için veya başka bir nedenden dolayı bilmediğiniz Whatsapp Gruplarına katılmanız.

Bu ve buna benzer durumlar neticesinde telefon numaraları elde ediliyor.

Nttgame'in güvenlik sertifika kodu B043'dür.

Junior Member Th3GreatGirL's Avatar
    Nickname
    Th3GreatGirL
    Class
    Rogue
    Clan
    BrothersHood
    Server
    Atlantis
    Race
    El-Morad
    Merhaba bu benim diğer hesabım. Siz ;

(Ek olarak yasal işlemlerin başlatılması adına sevgili CluTaah'a mesajın geldiği cep telefon numarasını ve mesajın ekran görüntüsünü paylaşınız.)

Yasal işlemi Nttgame mi başlatıyor yoksa bizim savcılığa başvurmamız mi gerekiyor.Ve o kişi beni mağdur ettiği ve itemlerimi soydugu için mahkeme kararı ile ceza aldığında ben ve benim gibi mağdurlar tekrar itemlerimizin iadesini alabiliyor muyuz?

Konu ile ilgili biraz araştırma yaptıgımda smsleri sms siteleri üzerinden isimler ile gönderiliyormuş ve mahkemeye firma ismini taklit etmekten hesabıma taciz ve bilgilerimi aldığından sms firması kişinin bilgilerini veriyormuş. Bu konuda Nttgame de savcılık kararı ile kişinin ip adresini verip ve alinan itemlerin iadesini yapacak mı ? Veya kişiye tazminat davası açabilir miyim ?
    İlginiz için çok teşekkür ederim.

Junior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    dostum ne yazık ki eşya restorasyonu yapılmıyor.Bi bardak su içebilirsin.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Girdiğiniz clanlarda notice kısmına telefon yazmayın gönderen şirketin koduna baksanız bu hataya düşmezsiniz geçmiş olsun.