Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Question Select Character / Delete Character / Server Kapasitesi

Herkese Merhaba,

Select Character Zamanında (16 sene oldu sanırım) dupe mevzuları yüzünden kapatıldı, sonrasında hiç açılmadı konuşulmuyor bile artık.

Oyunda premiumsuz oyuncu sayısı neredeyse yok denecek kadar az, herkes premium alıyor yani tekrar tekrar oyuna girme şansı var istediğinde. Tek sorun yoğun saatlerde sıra sayması bununda çözümü mevcut sunuculara camp açmak olarak gözüküyor nttgame yönetimi tarafından, sunucu kapasitesini arttıramadıklarını söylemişlerdi kendi yayınlarında.

Evet MMORPG oyunlarda sunucularda yoğunluk olur sıra beklersiniz bazı durumlarda ama 40 dakika bir sunucuya bağlanmak için sıra beklemezsiniz. Görmedim gören varsa söylesin bizde görmüş oluruz. Neden sunucu kapasitesi arttırılamıyor neden yapamıyorlar demeyi bir kenara bırakıp Select Character'i tekrar neden geri getirmiyorsunuz diye soruyorum.

Ben her seferinde yan karakterime girmek için neden Kullanıcı Adı, Şifre, OTP giriyorum ve neden uzun süre sıra bekliyorum ?

Free to play bu oyun diyecekseniz, pay to win'e dönmüş bu oyunda premiumsuz oynayıp birşeyler başarabilen varsa buyursun.

Ayrıca Delete Character yerine ring getirildi. Bu ring ilk başta gayet kullanışlıydı ancak şuan KOREKO tarafındaki gibi kullanılmamasının sebebi ne kimse bilmiyor. Oradaki özellikleri bizde kullanmalıyız, bir geliştirme yapılacaksa topu MGAME tarafına atıyorsunuz ama yapılmış geliştirilmiş özelliklerin yarısını USKO tarafına getirmiyorsunuz. Amaç daha fazla seal satmak ise Delete Character ibaresini tamemen kaldırın lütfen.

Uzun zamandır World of Warcraft da oynuyorum ben istediğim kadara karakter oluşturabiliyor istediğim kadar silebiliyorum. Bu oyunda neden sürekli bir dayatma, kısıtlama, engelleme ile karşılaşıyoruz ? Türk oyuncuların %90'dan fazlasını oluşturduğu bu topluluk yeterince pahalı oynuyor zaten bu oyunu, oyuncunun yanında olup artık temel bazı sorunlara el atmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.

Eskiden oyun çok güzeldi bu oyunu benim gibi severek oynayan insanların yaş ortalaması +35, severek oynadığımız bu oyunda biraz bizim için birşeyler yapılması ve yapmaya çalıştığınızı görmek bizim de hakkımız.

Umarım yazdıklarımı yapıcı olarak algılarsınız. Herkese iyi oyunlar.
    https://i.hizliresim.com/9ov1lbl.png

Senior Member HeroicRaptor's Avatar
    Delete Character kesin gelmeli, item kilit şifresi istesin. Select Character de en azından Server seçim ekranına atsın. Kapasite artırılsa iyi olur ama zor kalabalık saatler için Timed camplar ve kanallar açılabilir onun dışında sıkıntı her slottan birer tane oyuna zararı daha fazla.

Oyun gün geçtikçe oyuncu kaybediyor ve yeni oyuncu bu sunucu sınırlamaları yüzünden gelmiyor,

Haliyle oynamadığı bir oyuna da para yatırıp premium almak istemiyor.
    Yanlış anlamayın ama NTTGame de bu duruma sanırım çözümü sıkıştıkça yeni sunucu açmakta bulmuş oyuncu çekmek için başka yaptığı hamle yok ya da ben göremedim.

Hem yeni oyuncuları oyuna çekmek için hemde güncel oynayan oyuncuları rahatlatmak için
    SUNUCU KAPASİTE ARTTIRIMI KESİNLİKLE GELMELİ.

Delete character'in de kesinlikle gelmesi lazım 50 level çöp karakterini silmek için oyuna 1000TL herkes yatırmaz ve yatıramaz maalesef.

Delete character gelcekse 70 questin 80+ bir seviyeye çekilmesi daha mantıklı olur çünkü 70 seviyeye kasmak çok kolay suistimal eden çok olur.

Senior Member DeanW's Avatar
    güncel select char icin

Senior Member
    Maalesef oyun CSS ye karakter silme gözüyle bakıyor

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Camp ya da server arttırımı çözümüne katılmıyorum. Eğer yapılacaksa bile tamamen boş hiçbir mob bulunmayan camplar ya da sunucular açılmalı. Onu da açmanın bir anlamı yok serverlardaki kalabalığı zaten 8 char farmcılar ve 50-60 char pazarcılar oluşturuyor. Mob olmayan yere girmezler bu kesinlikle bir çözüm değil. Sadece pazar alanı (moradon) olan bir serverı ise senelerdir istenmesine rağmen getiremiyorlar.

Delete character 80+ şekilde getirilmesi çok iyi olurdu. Sorsan tüm modlar ve gmler CSS: karakterinizi başka hesabınıza aktarmanız için getirildi, karakterinizi satmanız ya da silmeniz için değil diyor ama kimse kimseyi kandırmasın, bu scroolu "kendi karakterini yine kendisinin başka bir hesabına" aktarmak için kullanan hiçkimse yok. Ben karakterimi aktarmak istemiyorum, silmek istiyorum. Bu yüzden de yönetimin her katmanının belirttiği CSS kullanım amacı benim durumum için uygun değil. Sorunumun karşılığı olmayan bir ürünü aldırmaya neden ısrar ediliyor ?

Select character sisteminin ise bir yararı olur mu hiç bilmiyorum. Kapasite arttırımı sağlanmadığı taktirde öyle de böyle de oyundan çıkan, sunucu değiştiren birilerini beklemek durumunda kalacağız.

Yönetimdeki kişiler KoreKO güncellemelerinin UsKO tarafına gelmiyor olmasının sebebini; Suistimal edileceği gerekçesine dayandırıyorlar; fakat duruma bakıldığında suistimal edilen sistemler bizde duruyor, düzeltilmiş ve suistimal edilemeyecek halleri ise KoreKO tarafında. En basit örnek; Genie fiyatları KoreKO ve TaiwanKO'da bize göre daha pahalı ya da genie açıkken skill bar kilitlenme durumları vs. Araştırırsak daha bir çok şey çıkacağından da eminim. Aga suistimal edilir düşüncesi ile hareket ettiğinizi söyleyip; suistimali engelleyen sistem mevcutken neden daha rahat suistimal edilecek eski sistemi sunuyorsunuz ?

Junior Member
    Delete Karakter Getirilmesini Bende isterim.

Junior Member
    güncel.. ama kim ilgilenecek :S cok muzdarıbım herkez gibi ilgisizlikten

Tam 1 ay oldu konuyu açalı özellikle güncellemedim, bakalım insan gibi derdimizi anlatınca biri bizi anlayacak mı diye. Yarın güncellemede bu yazdıklarımın hiç bir tanesinin yapılmayacağını bilerek oyunu kapattım. Herkese iyi oyunlar, bakalım nereye kadar devam edeceğiz böyle.

Senior Member DeanW's Avatar
    Quote Originally Posted by THEISIKALTUNNN View Post
    Tam 1 ay oldu konuyu açalı özellikle güncellemedim, bakalım insan gibi derdimizi anlatınca biri bizi anlayacak mı diye. Yarın güncellemede bu yazdıklarımın hiç bir tanesinin yapılmayacağını bilerek oyunu kapattım. Herkese iyi oyunlar, bakalım nereye kadar devam edeceğiz böyle.
    Party war board özelliğini 1 kişi istedi diye getirdiler 100 lerce 1000 lerce kişinin istediği şeyleri getirmiyorlar ben bunu anlamıyorum abi. Çok şey mi istiyoruz.. Tüm MMORPG oyunlarında mevcut şu. 20 senedir geri getirmediler. Şu select char , select server hangisi gelecekse gelsin artık walla .. Tavşan kabak bilmem ne etkinliği oluyor id sifre yazmaktan yıldık Hele zerodaysan

Tags for this Thread