Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36
    Junior Member

Pazar Kalkınma Fonu Gizemleri Mide Bulandırıyor

Sevgili Yönetici ve oyuncular,
    Şu Duyuruya eleştirel gözle bir bakalım:
    "...*Buying ve Selling pazarlardan yapılan tüm işlemlerden %3 kesinti yapılacak ve bu %3'lük kesintinin bir kısmı fon'a eklenecektir.

*Toplanan para 2.1 Milyar'a ulaştığında ise sistem havuzdan rastgele 7 oyuncu seçecek ve kazananların ödüllerini oyun içi posta yoluyla gönderecektir.
    *NOT: Fon'a katkıda bulunan karakterlerin fon'da toplanan parayı kazanma şansı olacaktır.
    (Fon içerisinde toplanan paranın dağıtımına oyundaki tüm karakterler dahil olmayacaktır. Belirli sınırlamalar bulunmaktadır)

*Kazanılan ödülleri Kaishan NPC'sinin yanında bulunan [Grand Merchant] Assistant aracılığı ile takaslayabilirsiniz. Kazanılan ödüllerden satış sisteminde olduğu gibi %3 kesinti yapılacaktır.

Ödüller
    1. şanslı kazanan 10 GB değerinde Mithril Çek(Takasa ve satışa kapalı, 7 gün içerisinde bozdurulmalıdır)
    2. şanslı kazanan 5 GB değerinde Platinum Çek (Takasa ve satışa kapalı, 7 gün içerisinde bozdurulmalıdır)
    3-7 arasındaki kazananlar ise 1 GB değerinde Gold çek kazanacaklardır.(Takasa ve satışa kapalı, 7 gün içerisinde bozdurulmalıdır)"

1.Sondan başlayalım ve yazılanın kendi içindeki İLK çelişkisini .soralım: 21 gb birikince dağıtılacak deniyor 10+5+(1x5)=20 gb dağıtılıyor. Toplam 20 gb ye 21 gb muamelesi yapılıyor:-) Aslında 1 gb buhar oluyor.
    2."Fon'a katkıda bulunan karakterlerin fon'da toplanan parayı kazanma şansı olacaktır" diyor ancak hemen altına,parantez işinde " (Fon içerisinde toplanan paranın dağıtımına oyundaki tüm karakterler dahil olmayacaktır. Belirli sınırlamalar bulunmaktadır) cümlesini yazarak "şaka yaptım!" demiş oluyor. Çünkü üstte dediğini iptal ederek bir cümle önce yazdığını bir altta yalanlayıp "hız rekoru" kırıyor:-)
    3. Ödül sistemi dediği özetle "kafamıza göre dağıtacaz olum, oyun bizim,kuralları da biz koyarız. Oyuna ilk başlarken var olan kullanım şartlarını kabul ettiğiniz gibi yeni getireceklerimize de "gıkınızı çıkarmayacağınızı" teee en baştan kabul etmiştiniz. Arada saçmalasak da hanginiz neyin hesabını sorabilir ? Ve Daima Kasa kazanır ! Oyun oynayıp eğlendiniz ya lennn daaa ne istiyonuz.-)
    Last edited by kel41du; 01-15-2020 at 07:07 PM.

Gizem yok 35 level isen pazardan al sat yaptıysan şans sana da gülebilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by RehoBabbaa View Post
    Gizem yok 35 level isen pazardan al sat yaptıysan şans sana da gülebilir.
    "(Fon içerisinde toplanan paranın dağıtımına oyundaki tüm karakterler dahil olmayacaktır. Belirli sınırlamalar bulunmaktadır)"

Parantez içinde dediklerin yazmıyor dostum. ,
    Bu parantezin içi diyor ki:
    a) "Şartları ben koyarım." (yani,lwl mevel hede höde demiyor.)
    b) "Koyacağım şartları da sizinle paylaşmam." (Yani kafama göre takılacağım) diyor.

Senior Member Errico's Avatar
    Nickname
    CryptoFuture
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Intensity™
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Belirli kriterde olan oyunculara cikiyor...
    35 lvl üstü
    Alim yada Satim yaparak fona katikida bulunan
    Premiumu olan
    veeeeeeeeeee
    Fon kasasin dolmasini saglayan son alim ve satimlar ( Tahminimce )
    Ben Bir Turk Milliyetcisiyim

Junior Member
    Quote Originally Posted by Errico View Post
    Belirli kriterde olan oyunculara cikiyor...
    35 lvl üstü
    Alim yada Satim yaparak fona katikida bulunan
    Premiumu olan
    veeeeeeeeeee
    Fon kasasin dolmasini saglayan son alim ve satimlar ( Tahminimce )
    Gördünüz mü? Herhangi bir bilgiye değil; son kelimenize (tahmin) sahipsiniz.
    Sonuç Ntt " mealen" diyorki: "Çekilişe kimlerin (hangi nitelikteki oyuncuların) katılacağını sizinle paylaşmayacağım":-)

Senior Member Errico's Avatar
    Nickname
    CryptoFuture
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Intensity™
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by kel41du View Post
    Gördünüz mü? Herhangi bir bilgiye değil; son kelimenize (tahmin) sahipsiniz.
    Sonuç Ntt " mealen" diyorki: "Çekilişe kimlerin (hangi nitelikteki oyuncuların) katılacağını sizinle paylaşmayacağım":-)
    Evet Tahmin fakat Temeli mantiga yatan bir tahmin.
    Sence NttGame in buanlayisi dogru degil mi ?
    Gercekten isin icerigi bilinse bizim insanimiz heleki bizim insanimiz suistimal etmezmi?
    nedir bu israr anlamiyorum...
    Ben Bir Turk Milliyetcisiyim

Senior Member FFferik16's Avatar
    Takip edilmesi ayrı dert, oyuna ve oyunu oynamak isteyen oyunculara zarar verenlere sürekli aramızda para toplama enayiliği ayrı dert, koşullarını bilmemek ayrı dert, genel bir faydasının olmaması ayrı dert. Her şeyiyle dert bence de.

Junior Member
    Gercekten isin icerigi bilinse bizim insanimiz heleki bizim insanimiz suistimal etmezmi?
    Arkadaşım; bir uygulama konur ve bunun yönergesi kuralı olur.Senin onun ötekinin "mantık..tahmin,dilek temeni vs " bırakılmaz. Alırsın önlemini suistimal olacaksa. Asıl suistimal "keriz yerine" konan on binlerce oyuncudur, parasını zorunlu olarak alıyor, hangi kuralla bağlı olduğunu açıklamadan sözde "birilerine dağıtacağım" diyorsun. "Dur bakalım arkadaş şunu biz de bilelim, bu sözde piyangonun kuralları nedir. Ey NTT ciğim,asıl senin Suistimal etmeyeceğini nereden bileceğim? Koy kuralları ortaya,hangi kriterlere göre katılacaklar piyangoya, nitelikleri ne olcak ona göre,yap, tamam. Değilse bu piyango işi şimdilik "pisk kokuyor!" Al bu da benim tahminim:-)
    Ha bir de şu Şirket yancılığını, ne yaparsa yapsın"yaşşşaa hurrra" cılığını benim konuya sokma,git başka konularda Ntt yi alkışla !

Junior Member
    hani o kadar çok saçma ve boş konuşmuşsun ki, cevaba neresinden başlayacağıma emin olamıyorum...

öncelikle senin tahminlerin mantık çerçevesinde de olsa sadece tahmin ve benim 'tahminime' göre de sıfır geçerliliği var. daha bundan 2 hafta öncesine kadar yılbaşı çekilişinde çok önemli bir kriter vardı 150k KC dağıtılırken. hesapların herhangi bir illegal aktiviteden ceza almamış olması. şimdi bu pazar konusunda da böyle bir kriterin olup olmadığını nereden bilicen? sonuçta bu da mantıklıi ntt nin daha önce yaptığı bir uygulama. geçtim onu bir kriter olarak sadece pazarda alım satım yapanlar bunu kazanabilir diye gizli bir kriter olsa senin dediğine göre bu da mantıklı ... yani 1m lik satış yapan adama 10gb para çıkma olasılığı var! ya da belki adam moradonda arka köşelerde 2 karakteri arasında habire 1 coine elma alıp satıyor şansı artıyor bu mantığa göre. hala mantıklı geliyor mu??? konuyu açan arkadaşın söylemeye çalıştığı ve çok haklı olduğu bir konu, ne kadar mantıklı ya da mantıksız olsa da NTTGame in amca oğluna, teyze kızına örtülü ödenekten para dağıtmadığını ve ikinci bir K2 vakası olmadığını bana kim ispatlayabilir???? ama k2 edit char yapıyordu edit item veriyordu vs vs diyorsunuz ne malum bundan 3-5 sene sonra bu yöntemle NTTgame in para aklamadığının ortaya çıkmayacağını? gb satışı legal bir şey değil diyip oyunda heybeye kimseye açıklamadan GB dağıtılıyor sen de gelmiş ''nedir bu ısrar anlamıyorum'' yazıyorsun. haa sana başka bir komplo teorisi daha sunayım. şu ana kadar kimlere acaba 10gb çıkmış çıkıp bir açıklansın görelim, bence oyunu aktif oynayan kimseye verilmedi bu paralar bunu da yazın bir kenara

Senior Member
    Şartları öğrenip karşılıklı sahte pazarlar ile item çekip kazanma şansınızı arttırmayın diye açıklanmıyor.

Kimlerin kazandığına bakıp, onlarla konuşup şartları belirlemek zor değil.