Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
    Senior Member
    Quote Originally Posted by Grimey_ View Post
    Ntt Game'in şuan uyguladığı düzen bana bir yerlerden tanıdık geliyor K2 döneminde de oyun Altın çağındaydı ve koxpa göz yumuluyordu tarih tekerrürden ibarettir sözü bu dönem için bence cok uygun Oyunun bu şekilde devam etmesi legal oyuncularıda koxpa yönlendirecektir.Ntt Game'in istediği takdirde koxpun önüne geçebileceğini geçen dönemlerde görmüştük ama bana kalırsa şuan bir pazar starejisi ile koxp dönem dönem serbest bırakılıyor ve illagel oyunculara Npoint ve Premium çektiriliyor daha sonra dönem dönem bu kişiler banlanılıyor diye düşünüyorum https://forum.nttgame.com/forum/show...kında-195'da 2572 kişinin bir şekilde cezalandırdığı yazmakta bana kalırsa hiçde inandırıcı bir rakam değil ve buna Cr ve Discord report sistemi dahil değil diye biliyoruz Xigncode'in 2572 oyuncuyu yakaladığına inanmakta ne biliyim
    K2 döneminde koxp çokmuş ben görmedim.
    Şuanda da makro ve pedal çok oyunu her dönem bitiren birşey mevcut.

Senior Member
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Oyundaki cezası olan davranışlara "Eninde sonunda banlanıyor mu? Banlanıyor, o zaman problem yok" açısıyla bakılıyor gibi. Banlanıyor doğru ama...

Banlanana kadar geçen sürede yapacaklarını yapmaları, o sürede yeteri kadar legal oyunculara zarar vermesi, sürecin uzunluğuna güvenerek tekrardan başka hesap açıp bunu sürdürmeleri tarafından pek bakılmıyor gibi olaya.

Sabit olan "Ceza alan oyuncular hakkında" konusunda isterse sürekli 100.000 kişi olsun fark etmez, bunlar çok kısa sürede banlanmadığı sürece oyuna ve legal oyuncunun oyununa yarar sağlamıyor, illegal oyuncunun da zararını indiriyor.
    En büyük sıkıntıda burda malesef.İllegal çakma oyuncular oyunda var oldukları sürece legal oyunculara direkt yada dolaylı olarak zarar veriyorlar.

Eninde sonunda banlanıyorlar düşüncesi hatalı olduğunu bu yönüyle göstermektedir.

İllegal bir oyuncuyu report et etme, bir kaç defa oyunda görmesi insanın moralinin bozulmasına yetiyor.Çakma oyuncu hapis sistemine bile takılsa, adaletin yerine tam olarak gelmediği noktasında bizleri bir kez daha olumsuz yönde törpülüyor.

Geçmişte bazen 10 gün üzeri beklediğim için yaklaşık 3 4 aydır artık report işlemi yapmıyorum.Cr işlem süresinin ivedi bir şekilde aynı gün içerisinde çözülmesi gerekiyor.Böylece hem oyuncular report işlemi ve sonucu aşamasında çok yıpranmazlar, severek ve isteyerek raporlama yaparlar, hemde oyun içerisinde kısa sürede işlem göreceğini bilen çakma oyuncular bir süre sonra yılacak ve pasif hale gelecekler.

Son olarak ta; artık oyuna mac adresi kontrollü giriş gelmesi kanısındayım.Gerek multi girişler, gerek hesap güvenliği açısından her hesabın 2 adet mac adresi tanımlaması ile oyuna dahil olması gerektiğini düşünüyorum.

2 olmasının nedeni hem evinden hem iş yerinden oynayan kesim için.Dileyen tek mac adresi tanımlaması ile hesabının başka bir yerden girişine % 100 engel olabilecek bir kolaylığa da sahip olması güzel olurdu.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    1 lvl koxperları chaosta banlatmaya devam. 1 koxperın ban yemesi ortalama 1 hafta . yeni char açması 2 dk

Junior Member sercanno11's Avatar
    Nickname
    THIMES
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Progames
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus

K0xpcular

gelın bırde rossetta ya bakın 20.01.20 her yer k0xp hılecı önüne geçilmeli diye düşünüyorum teşekkürler.[/B][/QUOTE]

Senior Member Vrij's Avatar
    Ben size en kestirmesini söyliyeyim, GB alıp satan charları banlasınlar.

Banned
    Quote Originally Posted by RageRage View Post
    1 lvl koxperları chaosta banlatmaya devam. 1 koxperın ban yemesi ortalama 1 hafta . yeni char açması 2 dk
    Kanıtlayacam diye chaosta uğraşıp video çekip, editleyip, siteye yükleyip, konu açmak bir ömür dediğin gibi yeni char açmak 2 dk.

Junior Member
    popülasyon iyice arttı bu durum herkesi illagele çekiyor.

Tags for this Thread