Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 70
    Senior Member MadneSs's Avatar
    Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad

Oyundaki küfür filtresinin güncellenmesi ve geliştirilmesinin gerekliliği hakkında

Merhabalar, oyundaki küfür filtresinin en son güncellendiği tarih sanırsam yıllar yıllar önceydi. Bu filtreleme, yazarken sıkıntılara neden oluyor. Daha önceki filtreleme o kadar düşünülmeden ve ayrımcı bir şekilde yapılmış ki günlük olarak kullandığımız birçok kelimenin içinde *** işaretiyle karşılaşabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse afk yazamıyoruz. Fk kısaltmasını engellendiğinden Türkçe yazılan kelimelerde sıkıntı olmakta. Kaldı ki böyle bir kısaltmayı neden engellersin? Cuma da yazamadığımız kelimeler arasında. Daha ilginci gay kelimesinin de yasaklı olması. Gay küfür müdür hakaret midir? Evet, bizim insanımız bu kelimeyi genellikle hakaret ve aşağılamak için kullanır ama bu küresel bir oyun ve bu filtre en son güncellendiğinde oyunu kat ve kat yabancı da oynamaktaydı diye düşünüyorum. Başta ayrımcı şekilde yapılmış dememde bu kelime yüzünden. Yine şuan aklıma gelmeyen birçok farklı kelime var. Ayrıca bu filtreler oyun içinde geçen noticelerde bile engelleme yapmakta ki bunun sonucunda kötü bir görüntü ortaya çıkmakta. Bu sorunları çözmek adına filtrenin güncellemesi ve bu filtreyi açmak ya da kapatmak için oyun içinde ayar seçeneğinin bulunması gerekiyor. Açma kapama ayarının olmaması en büyük eksiklik bence. Çoğu oyunda bu seçenek oyuncunun kendi elinde.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bana kalırsa bütün filtlerin kaldırılması gerekiyor çünkü etmek isteyen zaten bir iki eksik ya da farklı harfle edebiliyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bana kalırsa bütün filtlerin kaldırılması gerekiyor çünkü etmek isteyen zaten bir iki eksik ya da farklı harfle edebiliyor.
    Katılıyorum bırakin eden etsin siz gereğini yaparsınız

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Mesela en basitinden "Cuma" yazamıyoruz ***a çıkıyor.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Katılıyorum ve hiçbir işe de yaradığı yok zaten, bence de tamamen kalkmalı.

CR'ye gelen küfür raporlarında sansürden dolayı anlayamadığı küfür varsa Scorp söylesin mesela, olduğunu sanmıyorum.

Senior Member MadneSs's Avatar
    Nickname
    Madness
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Felis
    Race
    El-Morad
    Evet kaldırılması da güzel bir düşünce ama illa böyle bir filtre eklenmek durumundaysa açma ve kapatma ayarı olması tüm sorunu çözecektir.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Bende destekliyorum kaldırılması gerekiyor

Senior Member
    bencede kaldırılmalı.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Ben de 3 4 farklı yazımdan sonra bir türlü yazamayınca "ulan perşembeden sonraki gün işte ya" dediğim zaman filtreye biraz küfür etmiştim

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Fk anlarım, cumayı da anlarım da, tek anlam veremediğim vv yazınca yıldız çıkması. Bu nedir biri açıklarsa çok sevinirim..

Ve evet bence de kaldırılsın.
    Last edited by NocturnalCreature; 01-09-2020 at 05:27 AM.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.