Results 1 to 4 of 4
    Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus

Luring yapmanın cezası mı değişti?

2 veya 3 ocakta LURING suçundan banlanan kişiyi bugün oyunda gördüm. Alttan item düşürdüğünü görmesem kontrol de etmezdim. Belki de banı daha önceden açıldı ya da hiç banlanmadı. Luring yapmanın cezası 7 gün. Bu adam daha erken döndüğüne göre luring yapmanın cezası 7 gün değil de 1-3 güne mi düşürüldü yoksa bahsi geçen kişi banlanacak dendiği halde banlanmadı mı? Önceden de banlanacak denen adam 2.konuyu açınca banlanmıştı. Acaba yine mi aynısı oldu?

Konu kapatılmasın diye ceza alan/ceza alması gereken kişinin nickini yazmıyorum. forum moderatörleri veya GM'ler CR konusundan nicki görebilirler.

Araya tatil girdi diye 5-6 gün konunun sonuca ulaşmasını bekledik. Adam ceza aldı dedik ama 3 gün sonra oyun oynamaya devam ediyor. Luring cezası 1-3 gün filan oldu da haberimiz mi yok?
    Last edited by GengaR_AreS; 01-07-2020 at 06:05 PM.

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Yok mu bir ses?

Game Master CluTaah's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Gönderdiğiniz kişiyi kontrol ettim ve ceza aldığını görmekteyim. Tabi insanlık hali arada işlem yapıldı diye söyleyip yapmadan kapatabiliyoruz.

Unutmayalım ki kurallar bölümünde "Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir." diye ibare bulunmakta yani, her ceza için 7 gün olmak zorunda değil bu süre arttırılabilir ya da azaltılabilir. Ara ara dahi olsa bu değişiklik gösterebilmektedir. Gönderdiğiniz hesap için ise "Disturbing" cezası verilmiş bundan dolayı şu an aktif durumda tekrar benzer bir eylem yapması halinde çok daha ağır bir yaptırım uygulanabilir demek olur.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur.

İyi oyunlar.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by CluTaah View Post
    Merhaba,

Gönderdiğiniz kişiyi kontrol ettim ve ceza aldığını görmekteyim. Tabi insanlık hali arada işlem yapıldı diye söyleyip yapmadan kapatabiliyoruz.

Unutmayalım ki kurallar bölümünde "Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir." diye ibare bulunmakta yani, her ceza için 7 gün olmak zorunda değil bu süre arttırılabilir ya da azaltılabilir. Ara ara dahi olsa bu değişiklik gösterebilmektedir. Gönderdiğiniz hesap için ise "Disturbing" cezası verilmiş bundan dolayı şu an aktif durumda tekrar benzer bir eylem yapması halinde çok daha ağır bir yaptırım uygulanabilir demek olur.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur.

İyi oyunlar.
    CR görevlisi suç olarak "luring" yazdığı ve yapılan eylemin luring suçu olduğu için 7 gün ceza aldığını düşünmüştüm. Luring ile disturbing kurallarda farklı başlık altında ve cezası farklı. Kurallar değiştirilebilir ama genelde standart ceza veriliyor diye açtım konuyu. Disturbing'ten ceza aldıysa sorun yok ama yaptığı iş bence luring olarak değerlendirilmeliydi ki cr görevlisi de öyle yazmıştı. Neyse dediğiniz gibi ceza aldıysa konu kapatılabilir. Teşekkürler açıklama için.
    Last edited by GengaR_AreS; 01-07-2020 at 09:00 PM.