Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
    Junior Member

Exclamation Ice mage hakkında çok önemli konu

Selamlar

Yıllardır knight online oynuyorum her türlü karakteri oynuyorum ancak benim en sevdiğim karakter ıce magedir.
    Ama malesef bu karakteri oynayamıyorum bir çok arkadaşda benimle biliyorum aynı fikirde.
    fr mage atağı çok yüksek.
    lr mage kitliyor, kör ediyor , zıplıyor.
    ıce mage sadece 80 skili kapatıyor ne atağı var nede yavaşlattığı zaman bir cureye bakıyor yani anlayacağınız tamamen işe yaramaz bir karakter olmuş durumda.
    Halbuki oyundaki her karakterin bir artısı vardır seçim yapabilmek için insanların bir sebebi vardır ama malesef ıce magede bu mümkün değil, partye bile kimse almaz bu karakteri.
    Benim bir fikrim var.
    Ice magenin atağı biraz arttırılmalı ve ek skiller getirilmeli mesela bir 80 atack skili en azından bunu çok görmeyin, yıllardır bir çok oyuncu bu karakteri oynamak istiyor ama oynayamıyor. Eğer ıce magenin atağını arttırırsanız ronark lord'a renk katacaktır.

Herkesin yeni yılı sağlıklı bol kazançlı olması dileğiyle..

Senior Member
    Bişey yapılacağına inancım olmasa da destekliyorum

Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Ice magede atak önemli değildir. Etkilerinin arttırılması ya da kör etme gibi ek bir yetenek gelmesi gerekiyor. İşlevselliği artması gerekiyor. Atak için zaten FR oluyorsun. Ice magede atak aramak saçma.

Hepimiz kesin olarak biliyoruz ki ice mage kullanımı çok çok az sayıda. Çoğu sunucularda hiç yok. Kullanış açısından eksiklikler var. Bunlardan en önemlileri;

* özellikle CZ'de yetenek tutma oranları düşüyor

Bu durumu CZ'de deneyip Ardream'a geçtiğinizde bariz bir şekilde görebilirsiniz. Ice'da Ardream'de attığınız yetenekler %99 oranında tutuyor. Ama bu durum CZ'ye geçince %10'a iniyor. Krowaz ve üstü eşyalarla birlikte inanılmaz bir fark oluşuyor yetenek tutma oranlarında. Hele ki CZ'de toplu cure yeteneği varken ve Swift SC'ye bu kadar kolay ulaşılabiliyorken, yetenek tutma oranlarının aksine daha yüksek olması gerekir. Toplu cure yeteneğine basarak isim seçme zorluğu bile olmadan partideki "tüm" yavaşlatma etkileri siliniyor. Bu kadar oranın az olması kabul edilebilir değil! İşe yaramaz kılıyor. Zaten kaçamıyorsunuz rakipten bari üstünüze gelememesi için yetenek tutturabilseniz bir nebze etkili olacak. Kaldı ki ice olsun, LR olsun seviye 18 yetenekleri yavaş animasyonla atılıyor. Zaten tutmuyor bir de üstüne yeteneği yavaş atıyorsunuz. Ice veya LR olduğunuzda hasardan, bazı yetenek atışlarından ve kullanımlardan feragat ediyorsunuz. Lâkin karşılığında %10 tutma oranı alabiliyorsunuz! Gerçekten komik ve akla sığmayan bir durum! Son olarak, 10 - 20 tane yetenek atışı yapıyorsunuz tuttuğunda da rakip town atıyor. Rezillik!

* 80 küp yeteneği kullanımı bir hayli zor

Yetenek uzayarak gittiğinden dolayı doğru isme atabilmek için yanına kadar gitmeniz gerekiyor. Kaçış yetenekleri olmayan bir sınıf için bu çok eksi bir durum. Yavaşlatma oranınız zaten çok düşük, bir de 80 yeteneğini efektif kullanamayınca ne kalıyor geriye!?.
    Last edited by OnlyTRANCEE; 01-01-2020 at 07:25 PM.

ice mage tp mage karakteridir. İşe yaramıyor diyorsun ama melee partyler ice mage alınca küp çiftleyip atıyor karşı tarafın priestleri gg. Bütün pt yi iç ediyor.

Servera illet olan ice mage ruh hastaları var işleri güçleri insanlara küp atmak zevkine.

Malesef korekoda bir düzenleme olmadan buraya gelmiyor yani gelebilecek bir düzenleme mevcut değil. Böyle devam etcen...

Senior Member TheTick's Avatar
    Nickname
    MAGEOFDARKKINGDOOM
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    ice mage = draki
    JustInTime

Senior Member
    Küp Skili değişebilir misalen yavaşlatma etkisi olur + hiç bir yetenek pot vs kullanamaz damage yemez yürümeye çalıştığında her adımda 1 pot değerinde 720 hp zehir etkisi uygulanabilir

Yada ek bir skill wamprik gibi ismide hazır ice burn sonuçta soğukta yakar

Junior Member
    Quote Originally Posted by karimli View Post
    Küp Skili değişebilir misalen yavaşlatma etkisi olur + hiç bir yetenek pot vs kullanamaz damage yemez yürümeye çalıştığında her adımda 1 pot değerinde 720 hp zehir etkisi uygulanabilir

Yada ek bir skill wamprik gibi ismide hazır ice burn sonuçta soğukta yakar
    ben ek skiller gelmesini düşünüyorum halbuki sen 80 küp de kalksın istemişsin

Junior Member
    Quote Originally Posted by OnlyTRANCEE View Post
    Ice magede atak önemli değildir. Etkilerinin arttırılması ya da kör etme gibi ek bir yetenek gelmesi gerekiyor. İşlevselliği artması gerekiyor. Atak için zaten FR oluyorsun. Ice magede atak aramak saçma.
    hayır biraz atagı atarsa tercih edilecek nowa skiliylede oynayabilirler görsellik açısından abi bu karaktere biraz atack verilmeli karakter gerçekten şuan çöp durumda 80 skili falan kurtarmaz bunu küp dediğin skill çokta ahım şahım birşey deil 15 sn sonra adam açılıyor

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    İce mage draki ve ewil farmda iş görüyor sadece. Gerçi czde damage beklenmiyor ice magelerden ama tercih edilmesi için çok fazla bir avantaj yok küp dışında.
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Senior Member
    Ümit yok ama destekliyorum