Results 1 to 10 of 10
    Senior Member

TC kimlik numarası ile kayıt olmak?

Merhaba bu gün bir arkadasimla soyulan bir arkadaş hakkında konuşurken aklıma geldi. Bildiğiniz gibi bir çok oyun içi eşya ve oyun parası alışverişi yapan siteler , koreko vatandaşlık numarası ile kayıt olunuyor.
    Dolandırıcı yada hesap hırsızları oyun icerisinden rastgele bı hesap açıp su siteye git filan diyor. Yada hesaptan eşya boşaltıyor.

Oyuna gerçek kimlik bilgileri ile kayıt olunsa mevcut hesaplar da bu bilgileri güncellemek zorunda olsa insanlar oyun ile ilgili bu kadar pervasızca hırsızlık yapamazlar diye düşünüyorum.
    Siber suçlar savcılık gerekli takibi elbette yapabilir. Ama şahsen ben mahkemeye giderken bı yakınım görse noldu dese bilgisayar oyununa bilmem ne kadar para yatirdim sonra da benim hesabı patlattılar hepsi gitti diyemem.
    Benim şahsi düşüncem oyun içi hırsızlık ve benzeri durumları ortadan kaldırmak ve geri dönüş sağlanması ve daha da önemlisi bunların oyun sınırları içerisinde hallolmasi daha iyi olurdu.
    Bu bahsettiğim TC no konusu sadece bir oneridir önemli olan kalıcı bir sonuç alınabilecek bir sistem getirmek.

Herkesin kimlik bilgileri ortada geziyorken bu önlem hırsızlara engel olmaz. Eşinin dostunun bilgileriyle kayıt olur veya hiç tanımadığı insanların bilgileriyle kayıt olur.

Soyulmamak için yapılacak şeyler çok basit; hesap bilgilerini paylaşmamak, virüs bulaşmadığından emin olmak.
    (En çok kullanılan yöntem sahte ts yazılımı da aslında bir virüs bulaştırır.)

Senior Member SeRiaLKiLLa's Avatar
    Nickname
    SeRiaLKiLLa
    Clan
    KONIGSRASSE
    Önüne geçilebilecek bir durum en basit örneğini vereyim bir maden firmasında çalışıyorum 1000den fazla kişinin tcsi elimin altında kullanmak istendikten sonra tc kimlik nolara Google üzerinden bile ulaşabilirsin.
    İlk Önce Oyunun Kurallarını Öğrenmelisiniz Sonra da Herkesten İyi Oynamayı ; )

<a href=http://i.hizliresim.com/wjVJjD.gif target=_blank>http://i.hizliresim.com/wjVJjD.gif</a>

Quote Originally Posted by SeRiaLKiLLa View Post
    Önüne geçilebilecek bir durum en basit örneğini vereyim bir maden firmasında çalışıyorum 1000den fazla kişinin tcsi elimin altında kullanmak istendikten sonra tc kimlik nolara Google üzerinden bile ulaşabilirsin.
    Sakin ol reis

Bence mantıklı bir konu, bir kimlik numarası bir hesap açabilmeli. Başkasının kimlik numarasını kullanan art niyetli kullanıcılar da tespit ediliği zaman en azından ciddi bir suçu olacaktır.Bu sayede oyundaki dolandırıcılar, etkinlikten ne aldıncılar vb. daha da azalacaktır.

Senior Member Errico's Avatar
    Nickname
    CryptoFuture
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Intensity™
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Uzun suredir benimde kafama takilan bir olay bu...
    Kim ne derse desin gelmesi ufakta olsa farkindalik yaratir
    Ben Bir Turk Milliyetcisiyim

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Biraz abartmıyor musunuz? Bu sadece bir oyun.

Senior Member
    Quote Originally Posted by BestVitaLity View Post
    Koreko bu sistemi kullanıyor bütün online siteler de kullaniyor.

Senior Member Errico's Avatar
    Nickname
    CryptoFuture
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Intensity™
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BestVitaLity View Post
    Zaten cok abarttiklari icin gerekiyor arkadasim,özellikle bunun bir oyun oldugunu hala idrak edemeyenler icin gerekli...
    Ben Bir Turk Milliyetcisiyim

Senior Member
    Bı oyun hesabının değeri 100.000 TL yi bulabiliyorsa bu önlem isteği masumdur.