Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 33
    Senior Member

blessed upgrade scroll mob'lardan kaldırılıp sadece npc den alınsın.

blessed upgrade scroll mob'lardan kaldırılıp sadece npc den ve bosslardan alınsın.

nasıl olur? bence güzel.

Senior Member pooktroop's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    Bu nasıl bi konu ya?

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by JayM23 View Post
    blessed upgrade scroll mob'lardan kaldırılıp sadece npc den ve bosslardan alınsın.

nasıl olur? bence güzel.
    Sana ne zararı var moblardan çıkması sen kasamıyorsun diye mi böyle konu açma gereği duydun?

Yok o kalksın bu gelsin yok o gelsin bu gitsin.Artık birşeyler düzeltilmeye çalışınca istekleriniz malesef bitmiyor.

Ben oyunda bus filan kasmıyorum fakat bu konu gerçekten çok gereksiz buldum.

Senior Member JomeyTheBattlePriest's Avatar
    Nickname
    Jomey
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    sizinde nesliniz bi tükenmedi ya . işiniz gücünüz boş boş konular açmak
    Tanrım Kötü Kullarını Sen Affetsen Ben Affetmem

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Bu da oyunu kapatalım demenin bir başka yolu bir arkadaşta trade den %5 vergi alınsın diyordu ahahaha kardeşim siz neyi amaçlıyorsunuz ya sen BUS kasamıyosun dimi hemen kaldırıyoruz bekle

Game Master Eryudes's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Europa
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Bu tür eşyalar oyundan temin edilebilir kategorisinde olduğu için herhangi bir değişiklik şimdilik mümkün değil.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Merhaba,

Bu tür eşyalar oyundan temin edilebilir kategorisinde olduğu için herhangi bir değişiklik şimdilik mümkün değil.
    en azından gb silmek için birkaç adım atılsa keşke itemler çok pahalı

Oyun biter ozaman kim oynayacak parayı veren düdüğü çalacak ozaman
    Çok saçma bir konu

GB girişi azalınca ve/veya GB ler silinince itemler ucuzlayacak mı?

Misal shard +8 10 gb. Servera GB girişi azaltıldı. GB elde etmek zorlaştı. Shard +8 8 GB oldu. Buraya kadar ok. Peki Eski durumda 10 GB kasmak diyelim ki 10 gündü. Yani bu hesapla günde 1 GB kastın. Yeni durumda GB girişleri azalacağı için sende bu sefer 8 GB 8 günde değil 10 günde kasacaksın. Ne fark etti?

Sorun item kaç GB sorunu değil makro ekonomik sorunlar var. Sadece GB girişi yetmez yanında item girişini de denetlemek lazım.

Oyuna GB girişi ve item girişi azalırsa;
    -farmcılar azalır.
    -Shard, raptor, md gibi farm itemleri girişi azalır ve fiyatları artar.*
    -Jr, drake farmı yapan adam sayısı azalır. Gem fragment girişi azalır ve fiyatları artar*
    -Gem fragment girişi azalırsa, içinden droplanan uniq takı ve itemlerin girişi azalır. Bu itemlerin fiyatları artar.*
    -İtemlerin sayısında azalma olacağı için denene bilecek upgrade miktarları azalır. Paralı adam istese de basacak +7,8,9 item bulamaz. Bulsa da eskiye nazaran sayısı az olur. +7,8,9 itemler değerleneceği için satan adam 2 kere düşünür.
    -Upgrade edilebilir itemler azaldığı için +9 ,+10 item sayısında gözle görülür düşüş yaşanır ve bu itemler kolayca elde edilemez.
    -Orta ve uzun vadede daha dengeli bir item kombinasyonuna sahip oyuncu kitlesi yaratılmış olur.

*İtem girişi azaldığı için item fiyatları artar ama bu ne kadar olur ve nerede başa başa ulaşır elimizde veriler olmadan söyleme zor. Bu konunun pozitif veya negatif olduğunu kesin bir dille söyleyemem.

Şu an aklıma gelen bunlar. Para ve item akışının azalmasının etkilerini aklım yettiğince yazdım. Bu maddeler olumlu mu olumsuz mu siz karar verin. Kişiden kişiye göre değişebilir.
    Last edited by deLh; 12-25-2019 at 09:55 AM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by deLh View Post
    GB girişi azalınca ve/veya GB ler silinince itemler ucuzlayacak mı?

Misal shard +8 10 gb. Servera GB girişi azaltıldı. GB elde etmek zorlaştı. Shard +8 8 GB oldu. Buraya kadar ok. Peki Eski durumda 10 GB kasmak diyelim ki 10 gündü. Yani bu hesapla günde 1 GB kastın. Yeni durumda GB girişleri azalacağı için sende bu sefer 8 GB 8 günde değil 10 günde kasacaksın. Ne fark etti?

Sorun item kaç GB sorunu değil makro ekonomik sorunlar var. Sadece GB girişi yetmez yanında item girişini de denetlemek lazım.

Oyuna GB girişi ve item girişi azalırsa;
    -farmcılar azalır.
    -Shard, raptor, md gibi farm itemleri girişi azalır ve fiyatları artar.*
    -Jr, drake farmı yapan adam sayısı azalır. Gem fragment girişi azalır ve fiyatları artar*
    -Gem fragment girişi azalırsa, içinden droplanan uniq takı ve itemlerin girişi azalır. Bu itemlerin fiyatları artar.*
    -İtemlerin sayısında azalma olacağı için denene bilecek upgrade miktarları azalır. Paralı adam istese de basacak +7,8,9 item bulamaz. Bulsa da eskiye nazaran sayısı az olur. +7,8,9 itemler değerleneceği için satan adam 2 kere düşünür.
    -Upgrade edilebilir itemler azaldığı için +9 ,+10 item sayısında gözle görülür düşüş yaşanır ve bu itemler kolayca elde edilemez.
    -Orta ve uzun vadede daha dengeli bir item kombinasyonuna sahip oyuncu kitlesi yaratılmış olur.

*İtem girişi azaldığı için item fiyatları artar ama bu ne kadar olur ve nerede başa başa ulaşır elimizde veriler olmadan söyleme zor. Bu konunun pozitif veya negatif olduğunu kesin bir dille söyleyemem.

Şu an aklıma gelen bunlar. Para ve item akışının azalmasının etkilerini aklım yettiğince yazdım. Bu maddeler olumlu mu olumsuz mu siz karar verin. Kişiden kişiye göre değişebilir.
    gb girişi azalsın demiyorum gb çıkışı artsın ne anlatıyosun ya uzun uzun en ufak atıyorum 2 tane çöpten 500k alıyorsun şu sistemde bir işe yaramıyor ama gb olmazsa swde bu da itemleri ucuzlatır he illegal satışta gb artar onun da önüne geçmek istenilse rahatlıkla geçilir