Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 77
    Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    bence bu fon sistemi sanıldığı kadar basit değil %3 ama hangi %3

hepsinin bir kademesi var 10gb mithrill çek için en az 10gblik satışın %3 kesintisinin olması lazım mantıken 1gblik item satan birinin 10gblik pay a ortak olması biraz saçma olurdu yeni sunucularda 10gbye satılabilen pek fazla item yok olsada kimse takas dışından yapmıyor ancak eski sunucularda hangi pazara baksan 10-15gbye itemleri görebiliyoruz

kısacası bu çekleri 3 e böldülerse hepsinin payı yani biriken coini farklı değerleniyor demektir

örnek 1gb altı alış satış yapanlar gold çek 5gblik alış satış yapanlar silver çek 10gblik alış satan yapanlarda mitrill çekine ortak oluyor olabilir

diğer türlü seri alış satış yapanlar bütün çeklere ortak olmuş olur buda suistimale sebebiyet verir

not: şimdi ben böyle dedim diye gidip elinizdeki 10gbyi heba etmeyin.. 10gb kazadıran bir sistem en az bir o kadarda kendisi kazanması gerekir kumarı oynayan değil oynatan kazanır unutmayın
    Last edited by weaswera; 12-27-2019 at 06:33 AM. Reason: ekleme düzeltme

Senior Member
    Yine buggggggg

Senior Member
    Bence server başı 70 GB olabilir . Buga girmiş olabilir . Sirius için 4x70gb yani 280 GB olmuş olabilir . Tekli serverlerde dağıtıma çoktan başladı . Destan da 2 server idi ama orada da ticaret çok fazla

Quote Originally Posted by weaswera View Post
    bence bu fon sistemi sanıldığı kadar basit değil %3 ama hangi %3

hepsinin bir kademesi var 10gb mithrill çek için en az 10gblik satışın %3 kesintisinin olması lazım mantıken 1gblik item satan birinin 10gblik pay a ortak olması biraz saçma olurdu yeni sunucularda 10gbye satılabilen pek fazla item yok olsada kimse takas dışından yapmıyor ancak eski sunucularda hangi pazara baksan 10-15gbye itemleri görebiliyoruz

kısacası bu çekleri 3 e böldülerse hepsinin payı yani biriken coini farklı değerleniyor demektir

örnek 1gb altı alış satış yapanlar gold çek 5gblik alış satış yapanlar silver çek 10gblik alış satan yapanlarda mitrill çekine ortak oluyor olabilir

diğer türlü seri alış satış yapanlar bütün çeklere ortak olmuş olur buda suistimale sebebiyet verir

not: şimdi ben böyle dedim diye gidip elinizdeki 10gbyi heba etmeyin.. 10gb kazadıran bir sistem en az bir o kadarda kendisi kazanması gerekir kumarı oynayan değil oynatan kazanır unutmayın

Güncellemeyi bizim yıllardır bildiğimiz Mgame getirdiğine göre daha simple düşünmek gerek. Büyük ihtimal buga girdi ve 1 haftadır ödül dağıtılmayan sunucuların vergileri çöpe gidiyor, bu sunuculardan çok büyük miktarda paranın buhar olduğunu düşünüyorum. Umarım paralar birikiyordur, uçuyorsa sıkıntı büyük.

Senior Member
    Bununla alakalı herhangi bir yetkiliden bir açıklama gelmediğine göre
    Ya toplanan paraları eziyorlar.
    Ya gelen sistemin ne olduğunu bilmediklerinden bize anlatamadılar.

Bence ikincisi.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Race
    Karus
    Yeni swlerin 1.sw de pazar kurulamamasıdır sorun ortada

Junior Member
    Ortada bir sorun var ve bu sorun düzeltildiginde sessizce fonlar dagitalacak,sanki hicbirsey olmamis gibi...

Senior Member
    Quote Originally Posted by ali24 View Post
    Yeni swlerin 1.sw de pazar kurulamamasıdır sorun ortada
    Öyle olsaydı.
    Yeni sunucularda fon sistemi hakkında diye bir başlık içerisinde gereken bilgilendirmeleri yaptık beklemedeyiz deyip topu başkasına atarlardı.

Senior Member
    25 karakter 25 PC ile bu konuyu takip ediyorum. Günlük en az 2.5 GB forma katkıda bulunuyor uz bizim grup 10 günden bu yana bize gelen veya başkasına giden ben birşey görmedim.bu ne şekilde ve nasıl gittiğini açıklamadığınız sürece söylemekten bir adım ileri gitmez. En. Az 25 GB forma katkıda bulunduk ne geldi iş sıfır.kime ne gitti hiç bir bilgi video yaz PM yok

Senior Member
    Nickname
    Lich - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    Arkadaşlar güncelleme ufak bir detay var.
    Buying ve Selling pazarlardan yapılan tüm işlemlerden %3 kesinti yapılacak ve bu %3'lük kesintinin bir kısmı fon'a eklenecektir.

Örneğin 100mlik bir item satıldı %3 ü 3mdir.
    Şimdi bu 3m nin ne kadarı fona katkıda bulunuyor.
    1.yeni serverlar için fona katkı çok az olabilir.
    2. yeni serverlarda 1. kanallarda pazar kurulmuyor bu yüzden bir bug olabilir.
    3. Yeni serverlarda fona hiç para gitmiyor bug olabilir.

Henüz net bir açıklama yok ancak ödül dağıtılan sunucularda farkındaysanız hepsinde 1. kanallarda pazar aktif. Bence bu yüzden bir problem var bu haftaki reste belki durum düzelir. Ya da gercekten yeni sunuculardaki fona katkı miktari çok düşük olabilir.