Results 1 to 10 of 10
    Senior Member thesa001's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus

Question Sunucuların kapasitesi neden arttırılmıyor ?

Oynadığım server (Sirius). Sıra beklemek çok sıkıcı. Sunucu kapasitesi hakkında herhangi bir çalışmanız var mı ?

Senior Member dawt53's Avatar
    Kapasite demek para demek bu parayıda harcamıyorlar bu kadar basit eeee tabi altyapıda desteklemiyor kapaside olsa bu sefer yazılımsal sorunlar çıkar bug hata vs. kurtulsalar artık şu pascal dan delphiden her şey daha güzel olacak ama neyseee böyle geldi böyle gider koreli abilerimizi ikna etmek çok zor özellikle bu konularda inşallah bir gün çok kötü duruma gelipte yapmak zorunda kalmazlar

Akşamları premiumlu olsan bile Sirius 2'ye girmeye çalıştığında 159-169 sırasını görebiliyorsun. Premiumlunun hali böyleyse premiumsuzları düşünemiyorum.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Kapasite arttırılsa ne olacak ? Girebilecek misin ? Kapasite zaten yüksek, sadece yüksek de olsa düşük de olsa o yerler moradondaki oturan pazarcı charlar tarafından işgal ediliyor. Diyelim ki hadi 100 daha arttı kapasite sen 1. gün gireceksin 2. gün giremeyeceksin çünkü o pazarcılar o boşluğu da doldurmuş olacak.

Senior Member
    sirius 4 acılabilir gibi draki 135 sıra veriyor be bi çok şeyde yogunluk sıra var

Takip ettiyseniz WOW klasik çıktı ve bu oyun her ay 13 euro verilip oynanan bir oyun. Buna rağmen ayda 85 tl verip (bunlardan biri de benim) 3-4-5-6-7-8-9 saat serverlara girmek için beklemek zorunda kaldılar. Serverları 100k oyunculukta yapabilirsiniz, ama çoklu online oyunlarının yazılımsal sıkıntılarından dolayı oyunlar kaldırmıyor. WOW da bile (aktif oynuyorum) aynı bölgede online oyuncu sayısı artınca sıkıntılar çıkıyor (Evet KO ya göre 1000 kat az çıkıyor ama çıkıyor.).

Yani kapasite arttırsalar da bir şey değişmez online oyunların kaderi bu. (Şu anlık böyle belki 5-10 seneye değişebilir.)

Mesela Destan 500 kişi bir araya gelince server patladı canlı gördünüz. Bu patlama kapasite ile ilgili değil beyler.
    Mesela Desten,Sirius ta Jr buglanıyor ama diğer serverlarda belki 1000 de 1 belkide hiç buglanmıyor.

-E kardeşim yazılıma 2 kod eklesinler server uçsun
    Yukarıda Blizzard Entertainment örneği verdim. Onlar 2 kod yazıp bazı şeyler yapamıyorsa...

Junior Member
    Evet kesinlikle destekliyorum ,sunucunun kapasitesinin artırılması gerektiğini düşünüyorum

Senior Member NeverFree's Avatar
    Sirius 4 gelmeli.. Sirius 4 gelsin haritalarda mob olmasın yeterki jr draki ft rahatlasın

Quote Originally Posted by deLh View Post
    Takip ettiyseniz WOW klasik çıktı ve bu oyun her ay 13 euro verilip oynanan bir oyun. Buna rağmen ayda 85 tl verip (bunlardan biri de benim) 3-4-5-6-7-8-9 saat serverlara girmek için beklemek zorunda kaldılar. Serverları 100k oyunculukta yapabilirsiniz, ama çoklu online oyunlarının yazılımsal sıkıntılarından dolayı oyunlar kaldırmıyor. WOW da bile (aktif oynuyorum) aynı bölgede online oyuncu sayısı artınca sıkıntılar çıkıyor (Evet KO ya göre 1000 kat az çıkıyor ama çıkıyor.).

Yani kapasite arttırsalar da bir şey değişmez online oyunların kaderi bu. (Şu anlık böyle belki 5-10 seneye değişebilir.)

Mesela Destan 500 kişi bir araya gelince server patladı canlı gördünüz. Bu patlama kapasite ile ilgili değil beyler.
    Mesela Desten,Sirius ta Jr buglanıyor ama diğer serverlarda belki 1000 de 1 belkide hiç buglanmıyor.

-E kardeşim yazılıma 2 kod eklesinler server uçsun
    Yukarıda Blizzard Entertainment örneği verdim. Onlar 2 kod yazıp bazı şeyler yapamıyorsa...
    Evet öyle millet sunucu kapasitesi artınca sorunlar düzelecek sanıyor geçen çarşamba wowda 40 kişilik raide girdik oyun bir kastı boss bi vurdu herkes telef oldu mmorpg oyunların çoğunda var bu yoğunluk artınca bug vs oluyor onlar bile çözemiyor

40 nerden çıktı 25