Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 34
    Yaşıtız hay aksi!
    Tamam işi geçtik anlaşıldı zaten ne iş yaptığın, Universite bitirdiğini varsayalım, uni dediğin bi halta yaramayan şey zaten ama en azından sosyal medyada yazım hatalarını düzeltmeye yarıyor onu öğrendik
    Bu arada sana İsveç’ten yazıyorum. Türkçe yazım hatalarıyla uğraşacağına kültür öğren biraz daha iyi olur senin için “harcadığın çaba kendini geliştirmek için değer” ama bu şekilde kendini geliştirmeye çalışıyosan boşuna uğraşıyosun, bu arada bu yazım hatalarını düzelten tek ülke biziz bunuda biliyomusun? Avrupa’da böyle birşey yok ama çok geri kalmışız sanırım ne yazık ki..
    Last edited by ScORp_LiON; 12-15-2019 at 12:27 PM. Reason: Alıntı silindi

Evet hepiniz yorumunuzu yapmışsınız güzel.

OnixPK , yazdığına hitaben ; Göveri gereği ilgisini çekebileceğini düşündüğüm ve doğrusunun da bu olması gereken kişilere sorunu bildirip değişik gereksiz bir tepki aldım üstüne de laubalilik . polise gitsen hırsızlık var desem karakola şikayet et veya senin yaşın küçük veya falanca bir sebep sunmaz görevi gerekliliğini uygular bu arkadaşlar el ense yatan sigarayla gezen bekçiler gibi bu kısmı geçiyorum bu sizi bağlar sizi yansıtan şeyler şuan umrumda değil.

Today, 04:39 PM#12
    lSchmerzlichSchon hitaben ; lwl atlamalıyım da mavi isme sahip olmalıyım da falan da filan da orda paylaştığın yazıda da dediğim gibi hadi beni boşverin okuyan gören yetkilide mi yoktu veya bi hayır sever bunu da geç .

Today, 04:51 PM#13
    L4vin hitaben ; tam anlamadım kime karşı dediğini ben kendi tarafımca yorumlicam . tek tek cümle bazında mı yorumladın yoksa tamamını mı ele aldın zira nasıl anlamak istiyorsan öyle yorumlarsın buna da bir şey diyemicem .

Ter_tC9zMUSy ; kendilerinde öyle hissiyat uyandırdılar

MonsterAdamm ; rencide edici sözler diye tabir ettiğin sözler durduk yere yazılmadı zira kimse kimseyle durduk yere bu şekilde konuşmaz ayrıca kendilerine bunu yakıştırdıysam hakettikleri hissiyatını bende oluşturmuşlardır. Aldığım etki bu tepkiye yol açtı. Sen diğerlerinin aksine olay örgüsünü baştan sona takip etmişsin incelemişsin keşke hepsi aynı gerekliliği yapabilse.

NormaBates ; Merak ettim seni çıkartan ve büyüten ailenin mektep durumunu belki onlar şanslıydı peki onlardan önceki jenerasyon ? Eminim soyunda bir yerlerde bir patlaklık olup aynı hataya düşen aile üyelerin vardır şimdi ben senin için keşke demicem ama oğlumun zeka seviyesi seninkinden yüksek olsun diye elimden geleni yapıcam gerekirse iki kat çalışır okutur ama aynı zamanda insanlığı da öğretir embesillikten kurtarırım burada sarfettiğim sözler kendi ailemde ki oğlum için geçerlidir ama söz sözdür üstüne almak ve yapıştırmak isteyene mani olmam olanda çıkmaz.

Today, 05:06 PM#17
    lSchmerzlichSchon ; Yani bu çocuk şeye benziyor bir ortam düşünün birisi gelmiş bir şey anlatıyor buda yırtık bir kıyafetten fırlar gibi o ayrı bu böyle şu şöyle diyen olayla alakasız ortamın ağırlığından eksik ve gereksiz davranış sergileyen bir tip düşünün sonra dönün şu konuda ki arkadaşın yerine bir bakın yaptıklarına yazdıklarına davranışına ve üslubuna . Hayır bak şuan sakinim duruyorum düşünüyorum farzı misal yüz yüzeyiz senin davranışın bu şekilde olmicak ki daha insancıl davranıcaksın olması gerektiği gibi ve bu benden de kaynaklı olmicak bu senin insan içindeki davranışının ve insan içinde değilken bir oda da pc başındayken ki davranışının farklı olmasından kaynaklanıyor ? Doktora git dostum bence problemlisin. Paran yoksada mahalleye git kim bu mahallenin abisi de sorununu anlat oda bir çay içimlik vakit kadar ailenden göremediğin veya görüpte öğrenemediğin saygı edep kısmını sana aktarır. Umudum bu yönde

Gelelim sizlerden ayrı açıklama ma . Sorunumu bildirdim yardım namına birşey yapmadınız bir iki bildiride bulunup bıraktınız haricinde bir icraat veya uygulama olmadı aksi iddia edilecekse buyursun konuşsun o kimse. Bunun üstüne labai lakaik davranan şahsın çıkışı kimsenin o an orda napıyorsun demeyişi üstüne orda başka bir arkadaşın onaylaması ve bu şımarık arkadaşın bir tık üste çıkıp öğrettim sonunda ödülümü alimmi kazandımmı ne gibi birşey demesi öbürününde sen nasıl bir trollsün demesi discord ortamının özeti. Buradan çıkarılacak ders ; Discord da ki ortam çöp leş ve yerlerde evet belki keyifleri esince yardım ediyorlardır o kısma denk gelemedik ama belli bir prosedür ve uygulama yok benim gözlem ve deneyimim.

Var mı eksik bir yer

Senior Member
    Quote Originally Posted by lSchmerzlichSchon View Post

Sadece 3 tanesini düzeltim o da sen istedin diye ..
    ''düzeltim'' değil düzelttim .

Türkçeyi türkçe gibi konuşan varsa el kaldırsın da ona neremizle güleceğimizi bir şaşıralım .
    Zira kimse 70 100 yıl önceki gibi türkçe konuşmuyor ama herkes türkçe konuştuğunu bildiğini iddia ediyor bazıları ise ukalalık ediyor.

Bu ne yaman çeliş ki ? Kimisi okul bitirmiş daha fazla insan olduğu kanaatinde . Kimisi diğer insanları kendinden üstün görüp bi tarafı kırık bir plartform da destek alabilecek kadar hakkı olamadığını iddia ediyor öyle düşünüyor. Nereye düştük ya ? Devlet mi yönetiyorsunuz cihanmı feth ettiniz dahada düşelim valimisiz muhtar mısınız ? Bakkal mısınız çakal mısınız ? Tam olarak vasıf sorucam üstüme vazife değil konuyla alakalı değil ama konu nasıl buraya gidebildi arkadaş ?

Yav yüzsüze yüzsüz edepsize edepsiz diyemiyoruz deyince ömrü 2 dk olmuyor utanmasak daha neleri konuşacaz . Hayır benim derdim belli dermanım belli ben bunları yazıcak ne yaşadım şimdi ? ben az önce knight oynuyordum arkadaş benim derdim belliydi benim bu konuda bu insan taklitçileri ile muhattap olacak ne yaşadım ne günah işledim . Gece gece sinir olduk o ayrı konu olsun tamam olabilir. Abi ben insanla muhattap olmak istiyorum akli dengesi yerinde ağırlığı olan burnu benimkiyle aynı mesafede olan zihni açık insanlarla . Hayır hakaret edicem ne üstünüze yapışır ne gücenirsiniz ne alınırsınız . bu bile ayrı bir utanç ayrı bir şey.

Ayıp.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Öfke kaynaklı bir alınganlıktan başka bir şey göremiyorum ben burada.

Niye sizi doğrusunu yazmaya teşvik edip, doğrusunu da göstereni olumsuz anlamda "ders veriyor" diye algılıyorsunuz ki? Ne güzel bir şekilde hem konunuza hem de dil bilginize yardımcı olmuş. Bilgi öğrenmeye mesafeli yaklaşan mı yoksa olmadık yerlerde dil bilgisi öğretenler mi derseniz ikisini de çok tasvip etmesem de 2.'sinin varlığını seçerim.

Ayrıca evlenip çocuk yapınca hayatta ulaşılabilecek en üst noktaya veya gelişimin sonuna gelinmiyor, bu detay bilginin hiçbir önemi, önceliği, geçerliliği yok. Yani evlenip çocuk yaparak hayat düzeni oturtmak 83/10 olmak dersek bunun bir başına yeterli olmadığını, bunun yanında item-stat-skillerin de gerektiğini hatta bunların da ayrıca etkili kullanımının gerektiğini biliyoruz.

Konuya gelen diğer mesajlar için de özetle: Kişisel gelişim sadece; eğitim almaktan, çok yer-kültür-dil bilmekten, mevki-statü sahibi olmaktan, yaştan, zekadan ibaret değildir. Bunlara rağmen kişisel gelişimi düşük de olunabilir, bunlar olmadan yüksek de olabilir bu yüzden böyle sınırlamalar gerçek dışıdır.

Quote Originally Posted by sdarras View Post
    ''düzeltim'' değil düzelttim .
    Cuk oturmuş vallahi

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Beni banladıkları gün Discord'un ciddiyeti benim için bitmişti zaten.

Boş zamanlarında hobi olarak beni banlayan biri var burda.
    Bazen bir şizof sadece bir şizoftur.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Mdh_L7Slef4D View Post
    Deva .

Devamın da da senin haddini aşan kim olduğunu bilmediğin kişilere laubali lakaik davranmanı gerektirecek bir olay yok . Öyle bi rütbe makam yetki yok .
    Zira uzaktan birşey yapılamasa da sen bunu dışarda deneme insan vücudundan en zor kan çıkan ve alınan yerden kan alırlar..

Biz sana derdimizi anlatıyoruz sen kimsin ki ders vermeye kalkıyorsun ? hadsiz velet
    olum adamın psikolojisini bozmuşsunuz her mı yı ayrı yazmaya başlamış yazık günah yapmayın

Senior Member
    Quote Originally Posted by lSchmerzlichSchon View Post
    Boş yapmışsın Discord da şikayeti nereye yapıyoruz sorusuna forum Cr dersen boş yapmış oluyorsun.
    Discord da ki Şebeleklerle uğraşana yardıma ihtiyacı olanlarla uğraşacağına
    Last edited by Ter_tC9zMUSy; 12-14-2019 at 06:24 PM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Mdh_L7Slef4D View Post
    Türkçeyi türkçe gibi konuşan varsa el kaldırsın da ona neremizle güleceğimizi bir şaşıralım .
    Zira kimse 70 100 yıl önceki gibi türkçe konuşmuyor ama herkes türkçe konuştuğunu bildiğini iddia ediyor bazıları ise ukalalık ediyor.

Bu ne yaman çeliş ki ? Kimisi okul bitirmiş daha fazla insan olduğu kanaatinde . Kimisi diğer insanları kendinden üstün görüp bi tarafı kırık bir plartform da destek alabilecek kadar hakkı olamadığını iddia ediyor öyle düşünüyor. Nereye düştük ya ? Devlet mi yönetiyorsunuz cihanmı feth ettiniz dahada düşelim valimisiz muhtar mısınız ? Bakkal mısınız çakal mısınız ? Tam olarak vasıf sorucam üstüme vazife değil konuyla alakalı değil ama konu nasıl buraya gidebildi arkadaş ?

Yav yüzsüze yüzsüz edepsize edepsiz diyemiyoruz deyince ömrü 2 dk olmuyor utanmasak daha neleri konuşacaz . Hayır benim derdim belli dermanım belli ben bunları yazıcak ne yaşadım şimdi ? ben az önce knight oynuyordum arkadaş benim derdim belliydi benim bu konuda bu insan taklitçileri ile muhattap olacak ne yaşadım ne günah işledim . Gece gece sinir olduk o ayrı konu olsun tamam olabilir. Abi ben insanla muhattap olmak istiyorum akli dengesi yerinde ağırlığı olan burnu benimkiyle aynı mesafede olan zihni açık insanlarla . Hayır hakaret edicem ne üstünüze yapışır ne gücenirsiniz ne alınırsınız . bu bile ayrı bir utanç ayrı bir şey.

Ayıp.
    hadi tarih dersine geçelim : harf inkılabı 1928 yılında olmuştur (matematiğe gircek ama 91 yıl önce ) 100 yıl önce zaten şu anda konuştuğumuz türkçe konuşulmuyordu