Page 32 of 58 FirstFirst ... 22303132333442 ... LastLast
Results 311 to 320 of 573
    Quote Originally Posted by SenelerSonra View Post
    Hala bilgisizce yazıyorsun hala anlamamakta ısrar ediyorsun.

[Passive] tanımlı skiller skilbara koyulamazlar.Level derecesine göre pasif olarak açılırlar, işlevleri pasif olarak (kullanıcının müdahale etme şansı olmadan) açıldığı andan özelliğine göre karakterde otomatik kullanılır.

Pasif iyileştirme skilleri ise; skilbara koyulur ve kullanılacak yetenek ve beceri skillerinin gücünü arttırmak için kullanılabilir durumda olur.

Hala anlamadıysan bence anlamak için daha da uğraşma derim, almıyorsa zorlama.
    pasif skillerin skill bara konulamayacağını algılayabilmişsin tebrikler ama hala pasif iyileştirme skilli demeye devam ediyorsun daha fazla yorum yapamayacağım çünkü kendimi boşa kürek çekmiş gibi hissediyorum

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by SenelerSonra View Post
    Tamamiyle veritabanı ile alakalı bir durum.Tablolar ve tanımlamalar oluşturulurken, methodlar hazırlanırken gözden kaçan yada yanlış tanımlanmış veya ilişkilendilmemiş tablo ve sorguların sonucunda tüm olumsuzluklar cliente yansıyor.Bu yaşanan hadise de bundan ibaret.

15 yılda belki de onlarca yüzlerce yazılımcı değiştirmiş olabilirler.Her gelen bir nokta kaçırmış olsa, doğal olarak bug ve hataların artması da kaçınılmaz oluyor.
    bence sorun bu olsa iyi sorun şu bunları kendi taraflarında fixleme yaparak kapatıyorlar fakat uskoya hiç bir ekleme düzenleme yapmıyorlar bize buglu bir oyunu sunuyorlar ne zaman şikayet geldi ozaman birileri masanın başına oturup düzenleme yapıyoruz diyor

ben bunu daha öncede dile getirdim uskonun clientinde sorun var sorunlu bir client sunuluyor server side mı başka bir şey anlam veremiyorum neye el atılsa bozuluyor bozuk ekleniyor

Senior Member _W0LF_'s Avatar
    Class
    Rogue
    Server
    US->Ares
    Race
    Karus
    Warrior ile Assass vs atamaz artık. Assass iyice çöp karakter haline gelir.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by _W0LF_ View Post
    Warrior ile Assass vs atamaz artık. Assass iyice çöp karakter haline gelir.
    hiç bir karakter potu çiftliyemez olan bir bugun sonucu asası etkilemez

Senior Member
    Quote Originally Posted by GodlessSavage View Post
    pasif skillerin skill bara konulamayacağını algılayabilmişsin tebrikler ama hala pasif iyileştirme skilli demeye devam ediyorsun daha fazla yorum yapamayacağım çünkü kendimi boşa kürek çekmiş gibi hissediyorum
    Sana savunduğunun doğru olduğunu düşündüren ne bilmiyorum ama hatalı olduğunu anlayana kadar ben iğne deliğinden deve kervanı geçirirdim.Madem ben doğru biliyorum diyorsun, birazdan gm arkadaşların mesaisi başlar onlara sorarsın.Hatta şöyle yap istersen; İyileştirme pasifleri ne demek diye bir konu aç, gelen yorumları hep beraber görelim.

Quote Originally Posted by weaswera View Post
    bence sorun bu olsa iyi sorun şu bunları kendi taraflarında fixleme yaparak kapatıyorlar fakat uskoya hiç bir ekleme düzenleme yapmıyorlar bize buglu bir oyunu sunuyorlar ne zaman şikayet geldi ozaman birileri masanın başına oturup düzenleme yapıyoruz diyor

ben bunu daha öncede dile getirdim uskonun clientinde sorun var sorunlu bir client sunuluyor server side mı başka bir şey anlam veremiyorum neye el atılsa bozuluyor bozuk ekleniyor
    Veritabanı farklılıklarından oluşuyor malesef sorunlar.Sıfırdan yazılmayıp, diğer sunucudan alınıp üzerinde değişiklik yapılmasından tut,kısıtlı yetkiler nedeni ile tam hakimiyet eksikliği, ihmal ve ciddiyetsiz çalışmaya kadar bir çok faktör mevcut.
    Last edited by SenelerSonra; 12-13-2019 at 05:40 AM.

Yıllardır devam eden bir özellik sonradan nasıl karakter bug'una dönüştü şaştım kaldım.Üstüne üstelik her cp basmasında HP pot %100 çiftlemeyen özellikken
    Asas karakterine NEF gelirse bir cok oyuncu oyuna veda edecegini bilmesi gerekir yetkililer

Senior Member
    Quote Originally Posted by theTopalHamsi View Post
    Yıllardır devam eden bir özellik sonradan nasıl karakter bug'una dönüştü şaştım kaldım.Üstüne üstelik her cp basmasında HP pot %100 çiftlemeyen özellikken
    Asas karakterine NEF gelirse bir cok oyuncu oyuna veda edecegini bilmesi gerekir yetkililer
    Aslında her geçen gün daha da anlaşılır hal alıyor.

Kurian ve asas karakterindeki pasif iyileştiriciler olan Critical Point ve Devil Transformes skillerinin bazı özellikleri var.

Asasın critiği belli bir yüzde oranıyla ve net bir süre ile (10 saniye duratlanabilir) minor, pot, ve yetenek hasarlarını katlıyor.

Kurianın devil skili ise; skil aktifliğini koruyana kadar (hp miktarı kadar damaye yediğinde bozulur duratlanamaz) pot, heal ve yetenek hasarlarını katlıyor.

Bu iki skill (Critical Point & Devil Transformes) veritabanında aynı grubun üyeleri olarak ortak noktada buluşuyorlar.(İyileştirme Pasifleri)

Fakat pot tanımlamaları yaparken önceleri tüm potları işler tanımladılar.

Örneğin; critic point aktif ise; ibex pot x 2 random true ise;

Kurianda ise; Devil 70 aktif ise; koşulsuz ibex or pre pot or vs. vs. x3, Devil 45 aktif ve Devil 70 aktif değil ise koşulsuz x2

Sonra görev ve dc potlarını işler durumdan çıkardılar.

Burdaki ince nokta ibex potların birden fazla türü olduğu için kurianda işler durumdan çıkarılan limited ibex pot, asasların iyileştirme pasiflerine bağlı potlar içerisinde işler kaldı,büyük ihtimalle pot çeşitliliğinden kaynaklanan yanlış tanımlama ile limitsiz ibex potlarını limitli ibex pot diye işler durumdan çıkardılar.

Korekoda pre potta olmadığından usko sunucusunda bu gözden kaçtı, aynı asasların ibex potunun gözden kaçtığı gibi.

Tabi bunu farketmek için oyuncunun yada yapımcı firmanın test etmesi gerekirdi edilmedi.

Raum güncellemesi yaparken birde baktılar ki premium pot kurianda çiftlediği gibi diğer sınıflarda da raum silahının yaptırımlarına muaf kalıyor.Potun işler grubunu değiştirdiklerinde ister istemez kurian karakteri bundan etkilendi.

Tabi bu durumdan habersiz olan mgame ancak biz kurianların şikayetleri üzerine inceleme yaptı ve potun çiftlemesinin hata olduğunu açıkladı.

Arkasından biz asasların kullandığı ibex potunun çiftlemesini bildirdiğimizde, birde onu incelediler ve hata olarak beyan ettikleri kurala onuda dahil ettiler.

Sanırım olaylar böyle gelişti, sadece tahminden ibaret düşüncelerim.
    Last edited by SenelerSonra; 12-13-2019 at 06:13 AM.

Senior Member LUCOMON61's Avatar
    Nickname
    IIIILUCOMONIIII,JHeroBaRSBaR
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    KHUZENLER
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    asasların pot dışında bazı skilleri çiftlemesi ne olacak
    Deve'ye Sormuşlar Neren Eğri Diye , Nerem Doğru Ki Demiş

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by LUCOMON61 View Post
    critiğe sürahi kullanımını diyorsun sanırsam
    yakın zamanda onada düzenleme gelicektir
    korekoyu yokluyorum sürahi kullanılıyormu diye

Senior Member
    Quote Originally Posted by LUCOMON61 View Post
    Skilleri çiftlemesi; Critical Point (İyileştirme pasif) skili'nin özelliklerinden birisi.Yetenek kullanımlarının hasar oranları bu skile bağlı tanımlanmış.

Tıpkı kurianlarda Devil Transformes (İyileştirme pasif) skili'nin smash ve drakeys yeteneklerinin hasar oranını belirlenmiş orana bağlı arttırması gibi.