Results 1 to 10 of 10

Anvil sistemi hakkında

Bence anvil sistemi değişmeli, başkalarının yaptıkları diğer kullanıcıları etkilememeli. Takı çevirme, krowaz üretme npc si gibi ortak şans üzerinden değil de tek tek herkese ayrı şans veren bir sistem olmalı. İtemi ve kağıtları koyup onaylamalıyız. Bu şekilde tuaf şeyler dönüyor, birisi bugluyor başkası basıyor adamlar yolunu bulmuş, gece yarısı olunca neler neler basıyorlar.

Şuanki sistem çok tuaf, Sirius'ta oynuyorum dün 10 tane +0 uniq item aldım 1 tanesi +5 oldu ve diğer hepsi +4 te yandı.
    20 tane +5 chitin topladım, 1 tane bile +7 olmadı.
    20 adet +7 paper giysi alıp 8 e attım 1 tane bile +8 e geçmedi.
    7, 8 tane wb +7 yi 8 e attım hiç birisi geçmedi.

Geçen haftalarda 2 tane +7 wb'den birisini +8 e bastım.
    4 tane +7 paper giysinin 2 tanesini 8 e geçirdim.

Anvil bazen buga giriyor ve herşeyi yakıyor ama anlamadığım şey ben yakarken başkaları item geçiriyor, başkaları yakarken benimki neden geçmiyor. Bu şans neye göre belirleniyor ? Fire drake zamanlarında zamanlarında sarıyken basınca kesin geçerdi. Yada anvilden uzaklaşıp 6 tane wood staff yakardım +4 ten +5 e geçirirdim. 8 tane yakardım +5 den +6 ya geçirirdim. 14 tane yakardım +6 dan +7 ye geçirirdim. bu şekilde %90 geçerdi. Şimdi adam gelip tek itemi +1 den +9 a kadar çıkartıyor. Bazılarının bir kasa itemi +6 dan +7 ye geçmiyor.

Geçen gün gece 01:00 'den sonra adamın birisi tek seferde aynı saniye içinde 4 tane +9 md bastı nasıl yaptı bilmiyorum. Bazen 3 4 tane farklı chitin parçayı 2 3 saniye içinde basanlar görüyorum. Geçen gün de ard arda 2 parça +9 chitin bastı birisi.
    Bunlar hiç item yakmadan basanlar. Birde 10 tane +8 yakıp 9 a basanlar var, tabiki onlara hiç bir sözüm yok ama bu item yakmadan tek seferde birden fazla +9 basanlar nasıl yapıyorlar ?

Senior Member
    kardeş tamamen şans işi ya başkasinin yaktıgı veya geçirdigi item seni niye etkilesin upgrade oranları herkeze eşit eskiden resetten itibaren sv ye girecek 9 item limitli diyorlardı örnek vermek gerekirse resetten resete 10 tane 9 raptor limiti olsun vs .. fakat bu saçmalık öyle birşey oldugunu sanmıyorum hurafe
    birde ard arda chitin md bastı diyorsunda dikkatinden kaçmıştır adam 9 chitin basıyor diyelim altta yazı geçiyor daha sonra dex hp str vs.. bastımı tekrar item basmış gibi altta ismi geçiyor üstelik reb itemi no reb yapıncada tekrar ismi geçiyor

Bence birşeyler dönüyor, anvili buglayıp basıyorlar, başkalarının geçirip veya yaktığı item de etki ediyor. Altta kırmızı yanmaya başlayınca bastığımız item +3 üzeriyse kesin yanıyor. 2 tane geçirmiş görünenler +9a geçirip HP dex basıyordur belki ama hiç birşey yakmadan 4 tane +9 md yi 1 saniye içinde basmaları tuaf geldi. 4 tane birden nasıl bastın dedim cevap vermedi ve oyundan çıktı. Geçen gün scroll aldığımız npc nin altında anvilin ışıklarından yanıyordu, birisi hileyle upgrade yapıyordu. Bu olay varsa kesinlikle sonraki itemin +9 a geçip geçmeyeceğini de gösteren program vardır.

Son güncellemeden sonra bir sıkıntı olduğu belli, dün 10 küsür +6 dan hiç biri 7 olmadı (full plate) daha önce 2-3 tane geçiyordu en azından ..

Senior Member
    Bana göre bir itemi +4e geçirme ile +9a geçirme arasındaki % ihtimali aynı.

Şans işi bu, oyun basma yüzdelerini boşuna vermiyor, bu tip bir yüzde oranın fonksiyonu sunucu saati baz alınarak yapılabilir. Yani bu sunucu saati ile alakalı bir durumdur. Örnek olarak +8'e item basacaksın itemin geçme oranı %10 diyelim ms hesabı yani milisaniye 0'dan 999'a kadar sayar, senin yüzde 10 oranındaki şansın burada binde 100'e denk gelir. Senin itemi upgrade etme milisaniyen 0-100 aralığında olur ise yani bu milisaniye aralığında tıklarsan %10'luk ihtimali tutturmuş oluyorsun ve itemin geçiyor ancak bu insan yeteneğine aykırıdır bu işin bugu veya yakmalıkla ilgili bir tüyosu yok.

Senior Member
    aslında yandıkça yanıyor ,30tane upgrade yapacaksın diyelim ilk 5inden biri geçerse diğer 25i sallayacaksın , yok geçmediyse relog atacan

giithub da gördüğüm eski kodlar için upgrade böyleydi

Çok farklı bir sistem var ama bana ilginç gelen bir anda 4 itemi birden 9 a basmaları, bugtan mı 4 tane geçti diye görünüyor, yoksa programla falan mı basıyorlar 4 tane birden bilmiyorum ama altta 4 tane md +9 geçtiğini gördüm hemde 1 saniye içinde yazdı hepsi aynı anda.

Senior Member
    Nickname
    Lich - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    E zaten öyle değil mi ? Sen basamıyorsun başkası basabiliyor herkese ayrı şans faktörü tanınmış durumda.

Senior Member
    Nickname
    Yestercat
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Hty43 View Post

Geçen gün gece 01:00 'den sonra adamın birisi tek seferde aynı saniye içinde 4 tane +9 md bastı nasıl yaptı bilmiyorum. Bazen 3 4 tane farklı chitin parçayı 2 3 saniye içinde basanlar görüyorum. Geçen gün de ard arda 2 parça +9 chitin bastı birisi.
    No rebirth scr bastıklarında yeni upgrade yapılmış gibi alttan yazı geçiyor. Ondan olabilir.