Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 275
    Game Master CluTaah's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Pasif skill açıklamasında "healing amount increases" yazıyor, yıllardır bu açıklamayla potlar bu pasif skile göre 3x'e kadar basıyorsa kastedilen healing yani iyileşmeye potlar da dahil olarak düşünüyordum, çok mantıksız da değil sonuçta potların da işlevi iyileşme. Çünkü bunca farklı nerfler gelirken hata ile oluşan bir avantajın bu kadar süre kalması normal değil. Hatta burada problem sadece premium potlarda bu işlevin olmasıydı ancak o kadar çok sıkıntımız var ki onu dillendirmeye sıra bile gelmedi.
    Yazdığım yazı bu arada onaylanmış bir durum değil sadece üstte yazdığım gibi benim fikrim olan bir durum. Orada bahsedilen "Healing amount increases" kurian karakterin heal gücünün artması gibi geliyor bana, sebebi ise eğer x3 şekilde heal alabilme özelliği olsaydı bu durumda "Healing received increases" ibaresi olması daha mantıklı gelmektedir. Ayrıca sadece pot kullanımı sırasında değil, dış kaynaklı gelecek her özellik daha fazla iyileşmenizi sağlaması gerekiyordu.

Diğer bahsettiğiniz durumlar ise sınıflarla ilgili düzenlemeler yapılmakta, bazıları taleplerimizle bazıları direkt olarak yapımcı tarafından yapılmakta. (Örnek olarak mage mesafe kısalması gösterilebilir.)

Quote Originally Posted by Deliirbaam View Post
    Usta pazar adı altına geç gelen saçmalık yüzünden, bu çarlar bezoar, glutionus rice cake basamıyor. Onlar ne olacak onlarda da yazıyor muydu OLMASI gereken gibi.
    Yaw arkadaş yıllardır böyle buglu buglu oynatttınız sonra mı aklınıza geldi ???
    Cidden çok merak ediyorum , ha biliyorsanız da neden bildirilmedi ?
    Bunun cevabını nttgame ceo'sundan almam lazım yoksa kaçarı yok.
    Bahsettiğimiz durum büyük ihtimalle Diet raum sorunu düzeltilmesi sırasında yapımcı tarafından yapılmış bir değişiklik. Zaten üst yazımda belirttiğim gibi bu durum yapımcı tarafına soruldu ve geri dönüş bekleniyor. Karakterin normal halindeyken küçülme ve büyüme efektinin düzelmesi yapımcının geri dönüşünü beklemekte.

Tabi talep ettiğiniz gibi Ceo tarafınıza geri dönüş yapmıyor ama geri dönüş almış oldunuz.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Quote Originally Posted by CluTaah View Post
    Merhaba arkadaşlar,

Yapımcıya bu durumu sorduk, yapacakları geri dönüşe göre size gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Bunun harici kendi fikrimi size iletmem gerekirse eğer, Kurian karakterin pasif özelliklerini kontrol ettiğim zaman zaten pot kullanımı sırasında daha fazla hp almanızı sağlayacak herhangi bir pasif olmadığını görmekteyim.

Var olan pasiflerin ise sadece karakterinizin kullandığı heal özelliklerinin gücünü arttırmakta. Herhangi bir dış kaynaklı heal için artış sağlamaması gerekmektedir. Skill açıklamalarına göre konuşuyorsak eğer, bu hali olması gereken hali gibi gözükmektedir.

İyi oyunlar dilerim.
    Admin arakadaş iyi güzel yazmışın madem bu tarz şeyler yazmıyor madem ki yıllarca düzeltemediniz yıllarca buglu çahr larla oynadık şuan zaten çahr çöp halinde 1 adam kesecem die ıkınıyoruz adam zehir cc alıyor hop adam la bidaha uğraş 250 stamina vermişiniz 6 kere vuruyosun sonra dönüp vuracak skil arıyosun sonra defans eksik giydiği takılardan ama sadece defns eksikliği yok çoğu arkadaş belki bilmeyebilir malesef hp si de eksik karakterin siz napıyonuz orda öyle bişey yazmıyor burda böyle birşey yok madem onlar yazmıyor sizde dier hataları düzeltin yada bildirin yapımcı firmaya siz işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz ama çok boş konuşuyorsunuz bunuda bilin derim bu karakter bu oyuna ağır geliyorsa yapımcı firmaya söyleyin kaldırsın oyundan bu kadar basit her seferinde o yoktu bu bug tu korekoda öyleydi marsta böyleydi gibi saçma sapan yazılar yazıp bu karakteri oynayan kişileri bıktırmayın artık..............

Senior Member
    Nickname
    Juliett
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    WeWillRockYou
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Merhaba arkadaşlar,

Yapımcıya bu durumu sorduk, yapacakları geri dönüşe göre size gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Bunun harici kendi fikrimi size iletmem gerekirse eğer, Kurian karakterin pasif özelliklerini kontrol ettiğim zaman zaten pot kullanımı sırasında daha fazla hp almanızı sağlayacak herhangi bir pasif olmadığını görmekteyim.

Var olan pasiflerin ise sadece karakterinizin kullandığı heal özelliklerinin gücünü arttırmakta. Herhangi bir dış kaynaklı heal için artış sağlamaması gerekmektedir. Skill açıklamalarına göre konuşuyorsak eğer, bu hali olması gereken hali gibi gözükmektedir.

İyi oyunlar dilerim.
    Bu durumun bu zamana kadar bug olduğuna inanmak çok zor. Heleki diet raum' un düzeltildiği hafta böyle bir şey olduğuna inanmak imkansız. Skill açıklamalarına bakmak bizleri yanıltır. Açıklamalarda yanlışlıklar olduğunu hepimiz biliyoruz.

Senior Member
    Yazdığım yazı bu arada onaylanmış bir durum değil sadece üstte yazdığım gibi benim fikrim olan bir durum. Orada bahsedilen "Healing amount increases" kurian karakterin heal gücünün artması gibi geliyor bana, sebebi ise eğer x3 şekilde heal alabilme özelliği olsaydı bu durumda "Healing received increases" ibaresi olması daha mantıklı gelmektedir. Ayrıca sadece pot kullanımı sırasında değil, dış kaynaklı gelecek her özellik daha fazla iyileşmenizi sağlaması gerekiyordu.

Diğer bahsettiğiniz durumlar ise sınıflarla ilgili düzenlemeler yapılmakta, bazıları taleplerimizle bazıları direkt olarak yapımcı tarafından yapılmakta. (Örnek olarak mage mesafe kısalması gösterilebilir.)

Bahsettiğimiz durum büyük ihtimalle Diet raum sorunu düzeltilmesi sırasında yapımcı tarafından yapılmış bir değişiklik. Zaten üst yazımda belirttiğim gibi bu durum yapımcı tarafına soruldu ve geri dönüş bekleniyor. Karakterin normal halindeyken küçülme ve büyüme efektinin düzelmesi yapımcının geri dönüşünü beklemekte.

Tabi talep ettiğiniz gibi Ceo tarafınıza geri dönüş yapmıyor ama geri dönüş almış oldunuz.
    Hadi diyelim kurian için bu kasıtlı yapıldı.Bir skill kullanıyorduk adı devil transform o basılıyken pot heal çiftliyordu.(Sadece pre pot)

Devil bitince healde pot ta çiftleme etkisini yitiriyordu.Devili duratlama şansımız da olmuyor hiç olmadı.

Asaslar cp basıyor üstüne duratlıyor, hp pot basıyor oh çiftle, minor oh çiftle.

Peki asaslar da neden bu durum değişmiyor, biz cp duratlamasının kaldırılmasını beklerken?

Bunun akla mantığa yatan bir izahı varmı kafanızda?

Senior Member

Bencede artık birşeyler değişmeli.
    1. Magelerin nova alanları çok geniş. Genişliğinden daha fazla yere vuruyor çok çok fazla alana vurmuyor ayrıca çok uzağa vuruyor. Nova alan çapı azalmalı ve daha kısa mesafeden vurulmalı.
    2. Mage tekli skilleri bufflanmalı. Özellikle staff skili güçlendirilmeli en az %15 bufflanmalı.
    3. Mage atak karakter. Atak karakter olmasına rağmen birisi gelip r ye bıraksa magenin atak yapması imkansıza yakın oluyor. Bu durum çok saçma ve düzeltilmesi gerekiyor.
    4. Db priestin db skillerinin cooldown süreleri kısaltılmalı. Torment ve yere vurma çok seri şekilde doluyor. Torment süresi uzarsa zaten yere vurmanın etkisi de azalmış olur. Parazit süresi de uzatılmalı.
    5. Okçu skilleri biraz daha stabil olmalı . Çok çok sekiyor .
    6. Warrior echo skilleri zaten nerf yedi. Undy sc ve red pot kalkınca da warrior nerf yedi . Warrior için yapacak pek bişey yok. Bu hali bence şimdilik iyi.

portuyu iyce çöp oldu bare charları eş deger charla oyun içinde degiştirme imkanı verin bizde kurturalım artık her resde chardan bişeyler eksilıyo yakında charı komple silsiler daha iyi bu nedir artık oyunda ğün geçdikce yeni yeni bişey cıkıyo adamlar almış ellerıne dkc bowu makro yla üst üste 5 kere kitlıyo kımse nerf getırmezken portuyu iyce yere vurdunuz

Senior Member FFferik16's Avatar
    @Clutaah

Geçenki güncellemede yamuk bowların takılamaması gibi bir durum vardı, gün için oyun kapanmadan düzeltilmişti, oyundan çıkıp tekrar girince patch attığı görüp foruma girip öğrenmiştim. Bu da böyle kısa sürede hallolabilir mi yoksa hata dahi olsa yılları gözden çıkaralım mı?

Ve bunun geri dönüşünü almak neden bu kadar uzun sürüyor?

Bir de "sınıflarla ilgili düzenleme yapılıyor" demişsiniz de şimdiye kadar bir GM'in bu konulara gelip gerçekten kurianı bilerek bizlere yanıtlar verdiğini, eğer varsa yanlışlarımızı söylediğini, kurianın herhangi bir avantaja vesile olduklarını görmedik. Bu sınıf, 5 ana sınıftan biri değilmiş gibi davranılıyor.
    Last edited by FFferik16; 12-05-2019 at 05:36 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    @Clutaah

Geçenki güncellemede yamuk bowların takılamaması gibi bir durum vardı, gün için oyun kapanmadan düzeltilmişti, oyundan çıkıp tekrar girince patch attığı görüp foruma girip öğrenmiştim. Bu da böyle kısa sürede hallolabilir mi yoksa hata dahi olsa yılları gözden çıkaralım mı?

Ve bunun geri dönüşünü almak neden bu kadar uzun sürüyor?

Bir de "sınıflarla ilgili düzenleme yapılıyor" demişsiniz de şimdiye kadar bir GM'in bu konulara gelip gerçekten kurianı bilerek bizlere yanıtlar verdiğini, eğer varsa yanlışlarımızı söylediğini, kurianın herhangi bir avantaja vesile olduklarını görmedik. Bu sınıf, 5 ana sınıftan biri değilmiş gibi davranılıyor.
    İşin ilginç tarafı şu;

Kurian devil skili bas = heal + pre pot + smash veya drakey x2

Asas critical point bas = minor + skil + pot x2

Eğer Raum güncellemesi kaynaklı bir hata olmuş olsaydı bu rogue karakterine de yansırdı.Çünkü baştan aşağı tüm işleyiş birbirinin aynısı.

Gel gör ki; daha kimseye sormadım ama rogue karakterine yansımış olsaydı, burası yıkılmış onlarca aynı konu daha asice ve isyankarca farklı kişiler tarafından açılmış olup bizim cpmizden ne istediniz diye feryat figan koparırlardı.

Benim tahminim bunuda yerleştirecekler ve kalıcı olacak.Sadece yetkili ağızdan birinin çıkıp tahmin ettiğim cümleyi kurmasını bekliyorum.

Member IwillNeverDie's Avatar
    Nickname
    IwillNeverDie
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    HumanHunters
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Kurian karakter eğer bu şekilde kalıcaksa kurian karakterlere özel job change scroll atında boşa çöp bir şekilde accountta kalmasın oyun oynayabilelim

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by SenelerSonra View Post
    İşin ilginç tarafı şu;

Kurian devil skili bas = heal + pre pot + smash veya drakey x2

Asas critical point bas = minor + skil + pot x2

Eğer Raum güncellemesi kaynaklı bir hata olmuş olsaydı bu rogue karakterine de yansırdı.Çünkü baştan aşağı tüm işleyiş birbirinin aynısı.

Gel gör ki; daha kimseye sormadım ama rogue karakterine yansımış olsaydı, burası yıkılmış onlarca aynı konu daha asice ve isyankarca farklı kişiler tarafından açılmış olup bizim cpmizden ne istediniz diye feryat figan koparırlardı.

Benim tahminim bunuda yerleştirecekler ve kalıcı olacak.Sadece yetkili ağızdan birinin çıkıp tahmin ettiğim cümleyi kurmasını bekliyorum.
    Maalesef ki ben de onu bekliyorum, koca günde çok kolay 1 soruya 1 cevap gelmediyse iş yaş. Çünkü ne GMlerin ne de MGAME'in kurianın umurunda olduğunu sanmıyorum. Hataysa artık böyle olacağı neler yaşadıklarımızı bilmedikleri için kendilerince "e zaten pot dediğin 1x basar" deyip kabul edeceklerini, değilse de çok yıllar böyle kalacağını düşünüyorum. He tabii yanılmayı çok isterim, lütfen beni yanıltın.

Evet Critic ve TS'nin işlev mantığı aynı. Bu hem "pot dediğin 1x basar zaten normali bu", hem skill açıklaması, hem de "kuriandaki x özellik onu çok güçlü yapıyor" cümlelerine yanıt.

Özellikle rogue ve -benim de oynadığım- warrior sınıflarında tonla farklı avantajlı özellik var, bunlar gayet normal görülüyor ve en ufak özelliklerine dokunulsa yer yerinden oynar. Ancak kurian sürekli nerf yiyor ve büyük kesim de nasılsa rakip sınıf diye "oh olsun" diyor... Her kurian konusunda kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz gibi...