Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26
    Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Dediğim gibi raporunuzu takip ederek sonucunu görebilirsiniz. Galiba üzerine konuşmanın geçerli bir durumu yok.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Kişisel bir rapordan ziyade bu durumun genelinden bahsedersek şu soruyu yanıtlayabilir misiniz?:

Eğer birisi partiyi zor durumda bırakacağını bilerek ve bunu da bildirerek etkinlikten çıkarsa, bunu uygun şekilde kanıtlarsak bu kişi ceza alabilir mi? Ve o çıkanın sınıfı fark eder mi?

Çünkü gerçekten bir diğer arkadaşın dediği gibi sabahları PK kalırsa "ben işe gideceğim" veya akşamları "ben bekleyemem ya devayı keselim ya da ben çıkarım" diyen sayısı oldukça fazla. Ona göre rapor edelim biz de bizi zor durumda bırakanları.

Senior Member
    Adam gidip modemi kapatıp net bağlantısını koparıp çıksa da mı ceza vereceksiniz . O zaman her DC yiyen adam da ceza almalı . Bence saçma . Adam ezik ise aşağı inip kill vermek için inmiyorsa zamanı yoksa çıkıyorsa çıksın . Afq kalmasından iyidir

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Eğer birisi partiyi zor durumda bırakacağını bilerek ve bunu da bildirerek etkinlikten çıkarsa, bunu uygun şekilde kanıtlarsak bu kişi ceza alabilir mi? Ve o çıkanın sınıfı fark eder mi?
    Cevapladım.

Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Eğer gerçekten etkinlikte takımı zor durumda bırakabilecek bir olay yaşandıysa bunu raporlayabilirsiniz. CR ekibi kanıtı değerlendirip karar verecektir.

Partiden çıkan , jr den çıkan bilmem ne bunlara ne zamandan beri ceza verilmeye başladı bu ne saçmalık? Mod arkadaşlarda reportla bilmem ne diyor iyice saçmalamışlar! Bu nasıl modluk!
    Adamın acil bir işi çıksa alt f4 çekmek zorunda kalsa nolacak cezamı alacak? Veyahut çıkan arkadaş priestmiş (genellikle suçlu her zaman priest olur ve hakaret içeren sözler söylenir öyle olsa şahsen kendi adıma konuşuyorum zerre gözünün yaşına bakmam kimsenin atarım alt f4’ü ki genelde prieste suç bulanların yarısı oynamayı bilmez) suç muç yok çıkmak istemiş çıkmış! Legal olduğun sürece bu oyunu oynamak gayet özgür hür hakkın!
    Forum şu hale gelmiş durumda (sw istedim atmadı reportlasam cezası varmı ,elimde kanıtlar var) trajikomik ...

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Kanıtınız var ise dilerseniz cheat reports bölümüne raporlama yapabilirsiniz.
    Ne kanıtı ne diyosunuz ne alaka özgürce oynamak ne zaman ceza oldu ? Acil işi çıkmıştır ? Hakaret etmişlerdir ? Oyun oynamayı bilmeyen parti ile girmiştir ? Bu ne saçmalık reportla diyosunuz bide

Senior Member NeverFree's Avatar
    Partiye 3 yamuk bow . birde tabar takmış 60 skill vuran warrior geldi çıktım ne yapmamızı bekliyorsunuz mesala bu pt ile.. Red dragon 1.5dk da öldü
    PT yi ayakta tutmam için 300 mana harcayamam.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by MonsterAdamm View Post
    Ne kanıtı ne diyosunuz ne alaka özgürce oynamak ne zaman ceza oldu ? Acil işi çıkmıştır ? Hakaret etmişlerdir ? Oyun oynamayı bilmeyen parti ile girmiştir ? Bu ne saçmalık reportla diyosunuz bide
    Eğer bu ceza sebebiyse; hiçbir şey demeden Alt+F4 ile çıkıldığında, DC yediğinde veya çıkması için kışkırtıldığında tahminen CR'den "kanıtlar yetersiz" yanıtı gelir. Sadece bahsedildiği gibi partiyi zorda bırakacağını hem bilip hem de bunu dile getirerek çıkanlar ceza alır çünkü adamın niyetini ancak kendi yazmasıyla anlarız, video kaydını geç loglardan dahi anlaşılmaz çünkü Alt+F4'le çıkmak yasak desen modem kapatılır.

Yani ille de çıkacağım derseniz direkt Alt+F4 çekmek partidekilerin eline %100 kanıt imkanı vermeyeceği için çıkan yine çıkabilir ama en azından oyuncuların eline koz verirlerse umursamaz bir kesim için bu iyi bir ceza olur.

He ama mesela aynı kişi hep tam PK kalınca hemen/deva kesilmesi partice reddedilince/daha ilk saniyelerde partiyi beğenmeyince çıkıyor ve bunu +3 kez tekrarlamışsa bu da bilerek çıktığının kanıtı olabilir, bu da özgürlük değil partiyi geri bırakma ve kötü niyete girer. Etkinlikte birçok şeyden şikayetçiyiz ama oraya gem kazanmak için giriyoruz, etkinlikten çıkabilecek kadar geme/oyun içi paraya ihtiyacı olmayanın girmemesi taraftarıyım. Girerse de bu koşulları kabul etmiş oluyor.

Ve en kanser kitle olan bilerek yıllarca itemsiz girenlere bir şey gerekli, tüm sorunların kaynağı eninde sonunda onlara bağlanıyor.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    ''Priest arkadaş hadi bana eyvallah deyip çıktı.''

Deva PK'sından dolayı çıktığı kesin mi peki? Acil, farklı bir durumu da oluşmuş olabilir. BlackWicked'in dediği gibi; ilgili bölüme gerekçeleri eksiksiz paylaşarak rapor oluşturursan, gerekli inceleme sağlanır.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Pk kaldık diye çıkanların oyun tecrübesi yok diye çekinenleri ayrı tutuyorum. Süre uzadı kaybederiz gem gelmeyecek uğraşmayayım çıkayım işe geç kaldım çıkayım diye düşünenlere ve bunu belirtenlere centilmenliğe sığmayan davranışlardan ötürü ceza verilmesi lazım game disturibişın mı ne ingilizcesi tam hatırlamıyorum ceza verilmeli
    Last edited by IBlackWicked; 12-05-2019 at 02:47 PM.