Results 1 to 10 of 10
    Senior Member

her güncelleme sonrasi bilgisayarım bozuluyor bıktım artık

bundan 2 önceki güncellemede pc de chrome bile açamiyordum knight yuzunden. sabırla yeni guncellemeyi bekledim ve düzeldi. canavar olmuştu bugunku guncelleme sonrasi tekrardan oyun donmaya basladi. benzer sorunlari yasayan var mi
    Last edited by GamesDepot; 12-05-2019 at 08:30 PM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Tam olarak yaşadığınız problemi biraz daha açıklar mısınız?

Senior Member Vrij's Avatar
    Oyun donması bizdeki desktop, laptop hepsinde oluyor, bir süredir var yani ben Ekimde döndüm, Ekimden beri denebilir .

Bu oyunda ciddi bir sorun, charı DC etmiyor ama, hatta diğerlerinde genie açık gözükse de aslında geni çalışmıyor, char öyle duruyor, ölebilirsin yani.
    Bir süredir var kimse şikayet etmiyor mu bilmiyorum, ya win10 güncellemeleriyle bişiyleri değiştirdi, ya da KO.
    2sinin de güncellemeleri aynı dikkatsizlikle yapılıyor çünkü, hadi mgame küçük şirket te, microsoftun hiç mazereti yok yani

2 şekilde oluyor:
    1. Ekranı şu dk sonra kapat komutu varsa ki benimkilerde vardı, ekran kapandı mı işte oyun donuyor, genie çlşıyor gözüküyor ama char öyle duruyor. Ama DC filan olmuyor mousu sallayınca ekran açılınca birinde geri geliyor. Geri geldiginde üstten yazan bütün eski yazılar (savastakiler filan) bir bir geçiyor. Birinde cont+alt+del yapmadan gelmiyor. win10 uyumsuzlugu gibi di mi?

2. Bugun oldu ilk, birden oyun dondu, cont+alt+del görev yöneticisini açtı ama oyun geri gelmedi, oyun gör. yön de normal çalışıyor gözukuyordu. Disc yuzde 100 olmuş gördüm, disci kullanan da win search.

1. için çözüm: wimdows ayarlara sramaya 'ekran' yazınca ne zaman kapatılacagını seç çıkıyor, onu açıp ekran kapanmasını 'hiçbir zaman' yapmak. Artık elle kapatacaksın.

2. için bi çözümüm yok bugün olan bişey.
    Geçen hafta 2 pc de de win defender bitcoin mine trojanı buldu, buldugu dosyada PC bakım prg bilirsiniz iobitin advanced care dosyasında. Çok yaygın kullanılan bir free prg. ama adamlar bitcoin mine trojanı atmışlar, bulanda microsoftun AVsi, hiç biri güvenilir değil yani, ne nedir bilmiyoruz.
    başka AV taratmayı düşünüyorum, birileri pc lerimizi zombi yapıp bitcoin arıyor olabilir. Uzun sürüyor, bir ara bakarım

Mgame de neden win10da ekranı kapat komutu gelince oyun donuyor onu araştırabilir. Win10 la oyun etkileşmeye başlamış. Bırakıp gidiyoruz, ekranlar sürekli saatlerce açık mı kalacak yani, cevre, iklim, cüzdan hepsi için zarar.

Başka şikayetçi yok mu?

Konuyu açan arkadas neden chrome bile açamıyor disc mi %100 oluyor, görev yönetcisne bir baksın. Öyleyse youtube da 'tamsa13' glb adlı yayıncının videolarında çözüm var işe yarıyor, onu yapabilir.

Senior Member
    Patchle alakası yok ekranı kapat komutu değil o sizin uykuya geçme komutuda aktif ve uykuya geçmesiyle beraber Hard diskinizde uykuya geçiyor. Hard diskiniz yeniden uyandırma sırasında sorun yaşıyor çünkü oyun vs açık bırakıyorsunuz yüklü işlemler o yüzden bahsettiğiniz problemi yaşıyorsunuz. Güç seçeneklerinden sabit disk uykuya geçmeyi kapatırsanız sorununuz düzelecektir.

Senior Member Vrij's Avatar
    Uyku komutu olsa char oyunda mı kalır?
    DC olur tabiki
    Bu sorunda ekran kapat komutuyla ekran kapanıyor ve oyun donuyor, ama benim tarafta. Server tarafında sorun yok, çünkü satış charım normal satış yapıyor hiç sorun yok.
    3 PCde de aynı sorun var, 2 desktop 1 laptop. Satış yaptıgım yine ekran kapat var, oynadıklarımız diğer 2 ekran kapatma süresini hiçbir zaman yaptım.
    Ama hiç çevreci bir durum değil, gelecek nesilleri düşünmemiz gerek

Kimse şikayet etmediğine göre herkesin ekranları açık, veya bırakıp gitmiyolar geek olarak sürekli başındalar )

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by kivirbas4 View Post
    bundan 2 önceki güncellemede pc de chrome bile açamiyordum knight yuzunden. sabırla yeni guncellemeyi bekledim ve düzeldi. canavar olmuştu bugunku guncelleme sonrasi tekrardan oyun donmaya basladi. benzer sorunlari yasayan var mi
    Her güncelleme sonrası bilgisayarınızda bahsettiğiniz tipten sorunların oluşması normal değildir. Sorunu kısa ve net çözmeniz için Microsoft Windows 10 Pro 1909 versiyonunun temiz kurulumunu tavsiye ederim. Kurulumdan sonra her şeyi sadece kendi sitelerinden indirerek kurunuz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    mayemi de orjinal windows 30-40$ sanırım. burada bahsettiğin sistemler 300-500tl diye biliyorum

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by yel613737 View Post
    mayemi de orjinal windows 30-40$ sanırım. burada bahsettiğin sistemler 300-500tl diye biliyorum
    Arama motoruna Windows 10 oem lisans yazarsan 15-50 lira civarında satıldığını görürsün. Güvenilir bir satıcı bulup kullanıcı yorumlarına göre alırsan güvenle satın alıp güvenle kullanabilirsin. Orijinal işletim sistemi kullanmak için mayemi de yaşamınıza gerek yok
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Vrij View Post
    Uyku komutu olsa char oyunda mı kalır?
    DC olur tabiki
    Bu sorunda ekran kapat komutuyla ekran kapanıyor ve oyun donuyor, ama benim tarafta. Server tarafında sorun yok, çünkü satış charım normal satış yapıyor hiç sorun yok.
    3 PCde de aynı sorun var, 2 desktop 1 laptop. Satış yaptıgım yine ekran kapat var, oynadıklarımız diğer 2 ekran kapatma süresini hiçbir zaman yaptım.
    Ama hiç çevreci bir durum değil, gelecek nesilleri düşünmemiz gerek

Kimse şikayet etmediğine göre herkesin ekranları açık, veya bırakıp gitmiyolar geek olarak sürekli başındalar )
    Uyku modu kapalı olabilir ama sabit diski kapatma ayarı ekranı kapat yada uyku ayarından bağımsız ayarlanabiliyor. Kontrol edin!

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Yaz sıcağında %60'da çalıştırdığım işlemci donmazken şuan kış soğuğunda %70'de çalışan işlemci donukluk yapabiliyor. Bundan bir önceki güncelleme ile başladı bende de.
    Bazen bir şizof sadece bir şizoftur.