Page 14 of 42 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 131 to 140 of 414
    Quote Originally Posted by Thapseus View Post
    Yapımcı firma ile yayıncı firmanın iletişimde sorun yaşadığı fikrindeyim.

Profesyonel hiç bir iş kolunda bu kadar baştan savma iş olmaz, diyelim ki oldu karşılığını gelir düşüşü ve işin batırılması ile alırlar ama işte Türkiye’de KO gerçeği var. Gelir dibi görmedikçe sanırım yapımcı firma zahmet edip içerik üretmeyecek, zamanında ürettiklerini de USKO ya entegre etmeyecek.

Bu oyunun yapımcısı, bu oyunu tamamen "free money" olarak görüyor. 0 masrafla, 0 içerik üretimiyle, muhtemelen 2-3 personeli uygun maliyete çalıştırarak Türkiye’deki firmaya da kardan pay vererek güzel bir şekilde gelir kazanıyorlar.

"daha iyiye gitsin" şeklinde değil "gittiği yere kadar gider" anlayışıyla yönetiliyor bu oyun. Ciddi manada bu kadar uzun soluklu oynanmış, halen elinde bir oyuncu topluluğu kalmasına rağmen ilgi-güncelleme gösterilmeyen oyun sayısı çok az olanlarında neredeyse tümü Güney Kore ülkesindeki yapımcı firmaların oyunları. Silkroad oyunu da buna bir örnek olarak verilebilir. Korelilerin iş ahlakında sıkıntı var sanırım.
    Kesinlikle haklısınız.

Senior Member
    Yapımcı firma ile yayıncı firmanın iletişimde sorun yaşadığı fikrindeyim.

Profesyonel hiç bir iş kolunda bu kadar baştan savma iş olmaz, diyelim ki oldu karşılığını gelir düşüşü ve işin batırılması ile alırlar ama işte Türkiye’de KO gerçeği var. Gelir dibi görmedikçe sanırım yapımcı firma zahmet edip içerik üretmeyecek, zamanında ürettiklerini de USKO ya entegre etmeyecek.

Bu oyunun yapımcısı, bu oyunu tamamen "free money" olarak görüyor. 0 masrafla, 0 içerik üretimiyle, muhtemelen 2-3 personeli uygun maliyete çalıştırarak Türkiye’deki firmaya da kardan pay vererek güzel bir şekilde gelir kazanıyorlar.

"daha iyiye gitsin" şeklinde değil "gittiği yere kadar gider" anlayışıyla yönetiliyor bu oyun. Ciddi manada bu kadar uzun soluklu oynanmış, halen elinde bir oyuncu topluluğu kalmasına rağmen ilgi-güncelleme gösterilmeyen oyun sayısı çok az olanlarında neredeyse tümü Güney Kore ülkesindeki yapımcı firmaların oyunları. Silkroad oyunu da buna bir örnek olarak verilebilir. Korelilerin iş ahlakında sıkıntı var sanırım.
    Khenarth kendi söyledi , koreko'daki bütün güncellemeler gelmiyecek hangi güncellemenin gelip gelmiyeceğini biz karar veriyoruz diye.
    Adamlar(ntt) KoreKO gibi kolay bir ko istemiyor, neden? eşya kasma,para kasma zor olmazsa TL değeri olmaz ve bu da onların işine gelmez.
    Söylediklerim tamamen khenarthın yaptığı açıklama üzerine kurulu. Aksini iddaa eden varsa başta dediğimi khenartha sorsun ya da eski yayın geçmişlerine bakılsın.

Junior Member
    vay beeeeee

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by JayM23 View Post
    Khenarth kendi söyledi , koreko'daki bütün güncellemeler gelmiyecek hangi güncellemenin gelip gelmiyeceğini biz karar veriyoruz diye.
    Adamlar(ntt) KoreKO gibi kolay bir ko istemiyor, neden? eşya kasma,para kasma zor olmazsa TL değeri olmaz ve bu da onların işine gelmez.
    Söylediklerim tamamen khenarthın yaptığı açıklama üzerine kurulu. Aksini iddaa eden varsa başta dediğimi khenartha sorsun ya da eski yayın geçmişlerine bakılsın.
    Benim kastettiğim expin, itemin daha kolay elde edilmesinden ziyade oyunun güncel tutulmasına ve zaten korede bulunan ve oyun konforunu yükselten özellikler ve uskoda suistimal edilmesine rağmen çözüm üretilmeyen konular ile ilgili.

Bizim oyuncu topluluğumuzca suistimal edilebilecek güncellemeler var mı ? Evet var. Ama bunun çözümü bu güncellemeyi getirmemek olmamalı. Protokoller ekleyerek, suistimali önleyecek şekle sokarak getirmek olmalı.

KO da klasiktir, ortada bir problem varsa çözülmek yerine problem kaynağı olan görev-npc-etkinlik-slot-drop komple kaldırılır. Böyle bir yönetim sizce başarılı mı ? İşin daima kolayına kaçılarak çözüm üretmek yerine ya kaldırılıyor yada hiç getirilmiyor.

Süreç ise gerçekten çok ama çok yavaş ilerliyor, güncellemelerde 2 haftada 1 şekline döndükten sonra yeri geliyor ayda 1 defa "eh işte" denilebilecek güncelleme adı altında ufak "fix" alıyor oyun dikkat edin güncelleme değil "düzeltme" alıyor.

Sanırım en son utc ve yeni bifrost etkinliği geldi oyuna büyük çaplı diyebileceğimiz. MMORPG denilen oyun türü sürekli güncel tutulmalı, yılda en az 2 defa büyük güncelleme alarak oyunculara yeni içerik, item, harita, zindan v.s. sunulmalıki insanlara uğraş çıksın, build alternatifleri olsun farklı stratejiler üretilebilsin. Bu yapılmadığında oyunun pvp yönü ve "build" meselesi ortadan kalkıp iş ezbere dönüyor.

Bizde ne yapılıyor ? reb5 gibi bir sistem yeterince saçma değilmiş gibi, resmi forumda oylama açılıp reb 10 getirilmesi istenilmemesine rağmen sırf şirketin daha fazla gelir kazanımı için reb10 gibi komik bir vakit-para israfı getiriliyor oyuna. item ve zone mapler ufak bi elden geçirildi bi 5 yıl daha dokunulmaz.

Yahu getir 85 leveli, yeni skill ekle, yeni içerik ekle, oyunda değersizleşen şeyleri değerlendirecek adımlar at. Bugün kale savaşına kimse girmiyor, koy kale sahibi clana 1 haftalık buff-kanat-achievement falan fişman, insanlara hedef ver yani ama "benim oyunum zor olsun" gibi saçma bir mentalite ilte 83/10 gibi oyun dünyasında komedi olacak bir adımı atma, bu zorluk filan değil başka birşey.
    Last edited by Thapseus; 02-19-2020 at 12:32 PM.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588

Senior Member
    Benim kastettiğim expin, itemin daha kolay elde edilmesinden ziyade oyunun güncel tutulmasına ve zaten korede bulunan ve oyun konforunu yükselten özellikler ve uskoda suistimal edilmesine rağmen çözüm üretilmeyen konular ile ilgili.

. MMORPG denilen oyun türü sürekli güncel tutulmalı,

- KoreKO'da Madalyon Sistemi çalışıyor NP ver özel kutu al içinden unique ve değerli eşyalar elde et = oyuncunun güclenmesi kolaylaşıyor (PARA yatırmıyor veya her gün saatlerce farm yapmak zorunda kalmıyor oyundan keyif alarak oynıyacak vakit buluyor)

- MMORPG'lerde PvE genelde en çok emek veya zaman harcayan sağlam olur fakat USKO'da PARAYI bayılan.

Ama KoreKO zaten güncel MMORPG'ler gibi güncel ve içerik geliyor, KoreKO official youtube kanalı var oradan veya usko'da olmayan özellikler adlı konu dan anlıyabiliyoruz bunları, adamlar oyuncuları sıkmadan, oyundan keyif almalarını sağlıyor.
    Bizimkiler aksine oyunu zorlaştırıp GB para etmesini sağlayıp, oyunu icene Ticarethaneye dönüştürüyor.
    Görünen köy klavuz istemez.
    KoreKO ile Usko ne zaman aynı versiyon ve güncellemeler de olur, o zaman oyun oynancak durumda olur.
    NTTGame oyun yönetme politikasına hiç sahip olmayan bir firma. En azından oyunu keyifli hale getirmeyi bilmiyen bir firma, NTTGame Türk yetkilileri her zaman ülkeyi eleştirirler fakat oyunu tam ülkemizi yönetenler gibi yönetiyorlar. O yüzden ben ümidi USKO'dan yayıncı değişene kadar kestim. Forumu her gün kontrol ediyorum sadece birşeyler değişicek mi diye ama her gün daha komik manzaralarla karşılaşıyorum.
    Neyse bu yorum da silinir zaten, argo kullanmadığım ama gerçekleri yazdığım da silinenen 10'larca mesajım gibi.

Senior Member
    Yakında 1 patchle hepsi gelir

Senior Member ExpertELTGamer's Avatar
    Nickname
    ChesTeRBlu3
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Çarı ringlemeyi getirin artık ya. İtem +12 +13 olacak bu gidişle

Nickname
    ChesTeRBlu3
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    Güzel eşya
    Teşekkürler. Ama red pot ve cp çiftleme olayı kalktığı için asas yerine mage oynamak istiyorum . 8 krowaz settir. +3 mage takılarıdır. Öyle eşyalarla takaslayıp kanalımda mage pk videoları çekmek istiyorum. Umarım bir an önce gelir Mp+3 takıları aldım şu an için staffım falan var. Destanda oldukça pahalı takılar

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Quote Originally Posted by ExpertELTGamer View Post
    Çarı ringlemeyi getirin artık ya. İtem +12 +13 olacak bu gidişle
    Güzel eşya

Nickname
    ChesTeRBlu3
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    Güzel eşya
    Teşekkürler. Ama red pot ve cp çiftleme olayı kalktığı için asas yerine mage oynamak istiyorum . 8 krowaz settir. +3 mage takılarıdır. Öyle eşyalarla takaslayıp kanalımda mage pk videoları çekmek istiyorum. Umarım bir an önce gelir Mp+3 takıları aldım şu an için staffım falan var. Destanda oldukça pahalı takılar