Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32
    Senior Member
    Class
    Priest

Knight Online : Classic Version

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere knight online gün geçtikçe gelişiyor , geliştikçe yeni itemler , yeni armorlar , yeni takılar , yeni yeni mapler geliyor. Hal böyle olunca maddi durumu iyi olan arkadaşlarımız en güçlü itemlere sahip olurken , maddi durumu iyi olmayan arkadaşlarımız ortalama itemlerle oyunda takılıyor ve bu aradaki fark gün geçtikçe açılıyor ve birçok oyuncunun zevk almamasına neden olabiliyor.

Knight Online'ın bu şekilde gelişimi eski knight online'ı eminim birçoğumuza aratmıştır. Özellikle v1.299'daki eski moradon , en yüksek itemin maksimum unique itemler (hell breaker , ds vb) olduğu , en yüksek armorun chitin shell olduğu , herkesin neredeyse eşit olduğu , elinde +8 cleaver'i ve chitin shell olan birinin kral sayıldığı , elle 80 levele kastıgınız günleri eminim birçoğumuz özlüyordur.

Ben düşündüm ki yapımcılar ile GM'lerimiz konuşsa ve v1.299 revize edilerek classic version olarak karşımıza tekrardan gelse veyahut revize mümkün olmadığı takdirde şu anki mevcut versiona eski mapler eklenip (client boyutu biraz büyütülüp hem yeni map hemde eski mapler barınacak) ve v.1299 a tıpatıp benzeyen yeni klasik yukarda bahsettiğim gibi bir server açılsa sizce nasıl olur. Tabi bu servera sonradan chaos , krowaz , dark knight gibi itemler asla gelmeyecek bildiğiniz klasik v.1299 gibi bir sunucu olacak. Kaç kişi böyle bir sunucu ister ?

Senior Member
    Nickname
    Juliett
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    WeWillRockYou
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Daha önce bir çok kez gündeme geldi isteyen çok da Gm'ler ve modlar bunu istemiyorlar. Bakarsın bir gün yapımcı kendi kendine böyle bir şey kurgular. Aksi taktirde pek mümkün değil gibi

hayır nttgame bunu istemis ama mgame suanki versiyon ilertmeyi istiyolarmıs

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Şu an hiç düşünmez mgame bunu. 3 tane yeni server var, eski server olan destan bile tıklım tıklım. Bazen destanda bile premiumlular sıra bekliyor. Siriusta nerdeyse her slotta genie ile farmlayanlar var. Eslant slotlarında 4-5 kişilik ptler full genie ile farmlıyor. Premiumsuz adam yok nerdeyse. Kısacası mgame, USKO için halinden memnun. Ne zaman gelir azalır, o zaman pus indirim ve yeni gelir kalemleri oluşturmak için bi şeyler yapar. Önceki dönemlerde premium ve 3200 cash alınca banlı karakterlerin cezasının affedilmesine onay veren bir şirketten bahsediyoruz sonuçta.
    Last edited by GengaR_AreS; 11-24-2019 at 07:04 PM.

Senior Member
    şöyle bir şey yapsalar var ya yüz yılın user patlaması olur hayatında ko'ya bulaşmış herkes oyuna geri döner orası net v1299 olursa. Ama hiç sanmam yapacaklarını , halbuki işlerinede gelir paraya para demezler cash satışlarında ama zor be bro

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Daha önce bu konuyu onlarca, yüzlerce kez konuşmuştuk. Sizlerin özlediği oyunun ilk hali olan 1299 versiyonu değildir, sadece o dönem yaşadığınız anılarınızdır. Oyun dünyası her geçen gün ilerliyor, öyle bir ilerliyor ki artık sanal gölgelerden kurtulup gerçek gölgelendirme sistemlerinin kullanıldığı RTX teknolojisine geçiliyor. Tüm dünya, tüm oyunlar ileri giderken bir oyunun geri gitmesi, ilk versiyonuna dönmesi kabul edilebilir bir şey değildir.

GTA5 yapımcılarının oyunun yapım aşamasında her gün oyuna ne getirebiliriz diye anlattıkları bir belgeseli izlemiştim, sürekli yenileniyor ve bir şeyler ekleniyor. Sonuçta harika bir oyunu bizlere sunuyorlar. Bir gün anılarımı tazelemek için GTA4 yükledim, yahu dedim bu nasıl bir iğrenç görüntüdür nasıl iğrenç bir oyundur ben bu oyunu nasıl severek oynamıştım diye oyunu yarım saat oynayıp bıraktım. Hadi dedim belki bu oyun için böyle düşünüyorumdur, GTA3 yükledim şu meşhur helikopter kısmını hiç zorlanmadan 10 dk'da yapar geçerim eğlence olur diyordum daha oyunun ilk karesini gördüğümde bu oyunu da anında sildim.

Aynı şey bu oyunun ilk versiyonunda da geçerlidir. Etkinlik yok, görev yok, yapabileceğin hiçbir şey yok. Artık kimse öyle 6 ayda 60 level olmak istemez. Daha bugün konu açıldı reb10 olma süresi çok uzun 1 ay süren %50 exp etkinliği yapar mısınız diye. İnsanların 1 ay süren reb5-reb10 sürecine bile tahammülü yok. Bugün böyle bir versiyonda oyun gelse hevesiniz geçene kadar oynarsınız, o da bence 1 hafta sürmez.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    2006daki heyecanımızı asla tekrar yaşayamayacağız.

Senior Member
    Nickname
    MechulGazi
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Daha önce bu konuyu onlarca, yüzlerce kez konuşmuştuk. Sizlerin özlediği oyunun ilk hali olan 1299 versiyonu değildir, sadece o dönem yaşadığınız anılarınızdır. Oyun dünyası her geçen gün ilerliyor, öyle bir ilerliyor ki artık sanal gölgelerden kurtulup gerçek gölgelendirme sistemlerinin kullanıldığı RTX teknolojisine geçiliyor. Tüm dünya, tüm oyunlar ileri giderken bir oyunun geri gitmesi, ilk versiyonuna dönmesi kabul edilebilir bir şey değildir.

GTA5 yapımcılarının oyunun yapım aşamasında her gün oyuna ne getirebiliriz diye anlattıkları bir belgeseli izlemiştim, sürekli yenileniyor ve bir şeyler ekleniyor. Sonuçta harika bir oyunu bizlere sunuyorlar. Bir gün anılarımı tazelemek için GTA4 yükledim, yahu dedim bu nasıl bir iğrenç görüntüdür nasıl iğrenç bir oyundur ben bu oyunu nasıl severek oynamıştım diye oyunu yarım saat oynayıp bıraktım. Hadi dedim belki bu oyun için böyle düşünüyorumdur, GTA3 yükledim şu meşhur helikopter kısmını hiç zorlanmadan 10 dk'da yapar geçerim eğlence olur diyordum daha oyunun ilk karesini gördüğümde bu oyunu da anında sildim.

Aynı şey bu oyunun ilk versiyonunda da geçerlidir. Etkinlik yok, görev yok, yapabileceğin hiçbir şey yok. Artık kimse öyle 6 ayda 60 level olmak istemez. Daha bugün konu açıldı reb10 olma süresi çok uzun 1 ay süren %50 exp etkinliği yapar mısınız diye. İnsanların 1 ay süren reb5-reb10 sürecine bile tahammülü yok. Bugün böyle bir versiyonda oyun gelse hevesiniz geçene kadar oynarsınız, o da bence 1 hafta sürmez.
    Bu dediğiniz kesinlikle doğru ama yeni itemler çıktıkça yani daha güçlü itemler oyuna yüklendikçe oyuna başlayan oyuncu sayısı giderek azalıyor. Eski serverların durumu bunun kanıtı. Çünkü yeni başlayan oyuncu ile pkya çıkacak oyuncu arasındaki item makası giderek genişliyor. Yani level kasmak şimdiki gibi olsa ama sadece eski itemler ile oynasak çok daha iyi olur.

Senior Member _NaturoN_'s Avatar
    Nickname
    Software
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    JusticeSecret
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    vallahi sıkıldım ben shell giymekten shard takmaktan agalar
    Veteran Player

Senior Member Philly's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

Sayın modcum örnek verdiğiniz oyunları gördükçe gülmemek elde değil.