Results 1 to 9 of 9
    Senior Member _NaturoN_'s Avatar
    Nickname
    Software
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    JusticeSecret
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad

Question Session Log History and Trade History

Merhaba arkadaşlar,

Ben Diez'de oynayan bir oyuncuyum.
    Başlıkta belirttiğim Session Log History and Trade History oyun içi özellik olarak eklenmese bile oyunun resmi web sitesi üzerinden kontrol edebiliyor olmamız gerekmez mi?

Oyununa müdahale NTTGame tarafından yapılamıyor sonuçta evet bunu biliyoruz ancak. Sonuçta NTTGame çalışanları arasında bir DBAdmin bulunmakta. Eğer şirket ünvanı DBAdmin ise bu verilere erişim izinleri bulunmaktadır diye düşünüyorum. Bu raporlar belki performans gerekliliklerinden ötürü real time olamayabilir ancak bir DWH raporu gibi günlük yenilenen bir ekran olabilir. Bu sayede accountumuza yönelik bizim dışımızda gerçekleştirilen veya gerçekleştirilme teşebbüsünde bulunan kişilerin ip bilgileri ve saatlerini görebiliriz.

Session Login History (Succesfull/Unsuccesfull)
    Trader History (With Item Details)

En kötü senaryo login denemesinde bize mail bildirimi gelsin.(Alert mekanizması gibi)

Birçok MMORPG oyunda bu özellik oyun içi veya resmi web sayfasında mevcut. Bunun olabilitesini bir GM veya MOD arkadaş bize açıklayabilir mi acaba?

Yada NTTGame bunu zaten yapmak istiyor Lisans Anlaşması gereği mi paylaşamıyor?

Saygılar
    Last edited by _NaturoN_; 11-22-2019 at 11:11 AM. Reason: server info
    Veteran Player

Game Master Maglorex's Avatar
    Nickname
    Maglorex
    Merhabalar,

Oyuncuların güvenliğini sağlamak adına sürekli çalışmalar yapıyoruz. Yoğunluktan ötürü takas geçmişinin detaylarını kişiye özel paylaşmamız maalesef aşırı yüklenmeye sebep olacağı için mümkün değil.

Aktif olarak geliştirmekte olduğumuz NTTNow uygulaması ile güvenlik adına bir çok yeni düzenleme yapılacak.

Uygulama'nın güncelleme haritası tam belli olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Öneriniz ve düşünceleriniz için teşekkürler.

Nickname
    Software
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    JusticeSecret
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Maglorex View Post
    Merhabalar,

Oyuncuların güvenliğini sağlamak adına sürekli çalışmalar yapıyoruz. Yoğunluktan ötürü takas geçmişinin detaylarını kişiye özel paylaşmamız maalesef aşırı yüklenmeye sebep olacağı için mümkün değil.

Aktif olarak geliştirmekte olduğumuz NTTNow uygulaması ile güvenlik adına bir çok yeni düzenleme yapılacak.

Uygulama'nın güncelleme haritası tam belli olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Öneriniz ve düşünceleriniz için teşekkürler.
    Ben Diez serverinde oynuyorum NTTNow benim için bir fayda sağlamıyor diye biliyorum ama yanlış mı düşünüyorum? Bu sadece yeni serverlar için geçerli değil mi acaba?

Birde takas geçmişi olmasa bile login history olamaz mı?
    Veteran Player

Game Master Maglorex's Avatar
    Nickname
    Maglorex
    Quote Originally Posted by _NaturoN_ View Post
    Ben Diez serverinde oynuyorum NTTNow benim için bir fayda sağlamıyor diye biliyorum ama yanlış mı düşünüyorum? Bu sadece yeni serverlar için geçerli değil mi acaba?

Birde takas geçmişi olmasa bile login history olamaz mı?
    NTTNow şu an için kişi doğrulama sistemi olarak kullanılıyor. Fakat geliştirilen versiyonu güvenlik odaklı olacak.

İçerisinde olmasını istediğimiz özelliklerden bazıları şöyle;

Tek-Tık giriş - OTP (Opsiyonel)
    Son 5 Giriş detayları

Nickname
    Software
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    JusticeSecret
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    NTTNow şu an için kişi doğrulama sistemi olarak kullanılıyor. Fakat geliştirilen versiyonu güvenlik odaklı olacak.

Son 5 Giriş detayları
    Bilgilendirme için teşekkürler. Umarım çok daha güvenli ve güzel oyun deneyimi yaşarız bunlarla beraber.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Güzel öneri, umarım bir şekilde olur.

NTTNow uygulamasının düşüncesi de en başta çok iyiydi de zaman geçtikçe hüsrana dönüşüyor çünkü bir türlü bir şey olup bitmiyor, sadece olacak-edecek olarak kalıyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Son 5 Giriş detayları
    tam 11 aydır aktif olan uygulama için gerekli bu güncellemeyi aktif etmek için daha ne beklenmektedir? uygulamanın tek-tık giriş - otp ayağını zorunlu ayrıca tüm sunucularda nttnowu zorunlu kılmak neden tercih edilmiyor?

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Aslında artık şey de olabilir , birisi karaktere girdiği anda , lokasyonunu ( istanbul ankara tekirdağ vs ) gibi bir mailin hemen bize gelmesi.
    Zaten sürekli mailler telefonumuzda açık , böyle bir sistem de bizi biraz daha olsun koruya bilmektedir.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)

Son 5 Giriş detayları
    Kusura bakma ama güldürdün hocam. 1 yıla geliyor tek bir geliştirme yapılamadı, kimsenin umudu kalmadı artık o programdan.

Tags for this Thread