Results 1 to 5 of 5
    Senior Member

Oyuna gerçek meslekler gelmeli mi?

Bir çok oyundan var olan craft ve toplayıcı meslekler knight online içerisinde herkese açık craft ve sınırlı madencilik ve balıkçılık şeklinde vardır. Maalesef flash kasmakta. Başka bir sonuç alamadığımız bu toplayıcılık şekli oyuna başlayanlar için hiç bir anlam ifade etmiyor. Diğerr Mmorpg oyunlarda toplayıcı meslekler ve bunlardan gelen eşyalar ile oyuncular hem meslek geliştirip hemde para kazanabilmekte.
    Bir dönem görmeye alıştığımız tren madencilik akımı madeni bitirdi.
    Oyuna gerçek anlamda seviye geliştirebilecek bir meslek sistemi gelmeli mi?
    Misal holy armor basimi için bu meslek sahiplerinden daha az materyal istenebilir. Yada madencilik mesleğinde seviyesine göre drop oranı artabilir.
    Oyunda günlük etkinlikler gerçekten faydalı olurken meslekler buna katkı sağlar mı?
    Sizce knight online için oyunda temel bazı şeyleri değiştirecek ek paket zamanı gelmedi mi?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Karakterimi her zaman bir savaşcı olarak görmek istiyorum. Görevleri saymazsak hayatımda sadece 1 kez maden yaptım. İşçi gibi sevmiyorum karakterimin kazma, olta sallaması. Elbette bu benim fikrim.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

piyasada bahsettiğin türde mmorpg hayli bol onların değilde knight'ın türk toplulugu tarafından tercih edildiğini düşünürsek basitçe savaş odaklı oyun olmasındandır işin içine meslekler ve crafting sistemi geldi mi oyun çok komplex bi hal alıyor bu türk toplulugunun sevdiği bişey olsa 2019 yılında oyunun %95ini oluşturuyor olmazdık diye düşünüyorum.

Senior Member
    Bence oyunun en büyük sorunu oyuncuların karakterlere bağlanmaması. Şuan bir karakterde aranan özellikler kimera 100 def achive gibi. Bunlara meslekleri eklersek karakter değerleri artar diye düşünüyorum. Misal 70 seviye bir karakter bile meslek gelişimi ile değerli olabilir eskinin maner sistemi gibi düşünüyorum. Farzı misal karakteriniz İtem ve level i pvp için yeterli olmasaydı hem lvl kasıp hem de meslek kasarak daha eğlenceli ve getirisi olarak level kasabilirdiniz. Bunlar benim düşüncelerim. Bence oyunu sadece Max lvle gel İtem diz pk yap şekli bazen yorucu oluyor. Oyuna solo yapabileceğimiz görev dizisi eklenmeli tüm sınıflar için görevlerde 75 tek bitmemeli diye düşünüyorm.

Senior Member Netrol's Avatar
    Nickname
    Psychiatrist
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Fatihqenc View Post
    Bir çok oyundan var olan craft ve toplayıcı meslekler knight online içerisinde herkese açık craft ve sınırlı madencilik ve balıkçılık şeklinde vardır. Maalesef flash kasmakta. Başka bir sonuç alamadığımız bu toplayıcılık şekli oyuna başlayanlar için hiç bir anlam ifade etmiyor. Diğerr Mmorpg oyunlarda toplayıcı meslekler ve bunlardan gelen eşyalar ile oyuncular hem meslek geliştirip hemde para kazanabilmekte.
    Bir dönem görmeye alıştığımız tren madencilik akımı madeni bitirdi.
    Oyuna gerçek anlamda seviye geliştirebilecek bir meslek sistemi gelmeli mi?
    Misal holy armor basimi için bu meslek sahiplerinden daha az materyal istenebilir. Yada madencilik mesleğinde seviyesine göre drop oranı artabilir.
    Oyunda günlük etkinlikler gerçekten faydalı olurken meslekler buna katkı sağlar mı?
    Sizce knight online için oyunda temel bazı şeyleri değiştirecek ek paket zamanı gelmedi mi?
    Böyle bir sistem eklenecekse oyuncuların zamanını almayacak türden geliştirmeler olması lazım. Yoksa oyuncular o sisteme vakit ayırmazlar ve işlevsiz bir güncelleme olur. Bu özellikleri içeren benzer oyunlarda oynadığım için vaktini çok alıyor bir zaman sonra sıkılıyorsun.