Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 50
    Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Sorun kesinlikle doğru ancak çözüme katılmıyorum çünkü hiçbir işe yaramayacaktır. Bu işi meslek olarak yapan, çözümü için her ne gerekiyorsa (mesela 5-6 tane internet bağlatmak) bir şekilde yapan kişiler yine bundan yırtacaktır. Onları etkilemeyecek, istediğimiz sonuca vardırmayacaktır. Keşke varsa da kurtulsak.

Bu tıpkı JR'ye IP sınırı çözümü gibi çok yüzeysel ve gerçekçi değil. Mesela o çözüm gelse de hâlâ CR AFK, pasif oynama raporlarım devam ediyor. Bu olsa yine Moradon'da değişen bir şey olmaz. Sorunu üstten değil kökten halletmek gerekiyor ama oralar dokunulmaz gibi.
    Hocam kusura bakma ama senin niyetin iyi değil hiç boşa maval okuma. Forumdaki çok pc ile illegal işler çeviren ya da çok pc ile insanları rahatsız eden her konudaki önerilere karşısın. Bu yüzden emin oldum ki senin bu konulardaki hiçbir yazın iyi niyetle dürüst niyetle yazılmış şeyler değil.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Hocam kusura bakma ama senin niyetin iyi değil hiç boşa maval okuma. Forumdaki çok pc ile illegal işler çeviren ya da çok pc ile insanları rahatsız eden her konudaki önerilere karşısın. Bu yüzden emin oldum ki senin bu konulardaki hiçbir yazın iyi niyetle dürüst niyetle yazılmış şeyler değil.
    Bak yine kişisel sataşma, ondan sonra bana diyorlar sen çok tartışıyorsun diye. Hiç de niyet okuduğun gibi düşünmediğimi aynı konuların aynı mesajları içeriğinde söylüyorum zaten, sen bir kısmını alıp bir kısmını almıyorsun. Kişisel her ne garezin varsa bırak lütfen, ya konuya ya dediklerime yanıt ver sadece bana odaklanıyorsun bana verdiğin yanıtlarda.

Ben çözülmesin, bu problem değil, onlarla mücadele yeterli falan mı diyorum, var mı 1 tane böyle cümlem? GERÇEKÇİ çözülsün, 3-5 azalmasın KAYNAĞI yok edilsin ve burada birbirimizi kandırmayalım diyorum. Burada kaç konuda bizzat "ben multi pazarcıyım" denen kişilerle bir başıma tartıştım, hem oyunculara hem de oyuna yaptıklarını bahsettim. Lütfen uzatma ve konulara bu şekilde katılmayı ısrarla sürdürme.

Destekliyorum mutlaka yapılması gereken bir konudur

Quote Originally Posted by vel_8jfmrRdk View Post
    Kusura bakmayın ama sonuç odaklı bir öneri hemen çözülsün dediğiniz bir iş istiyorsunuz ama yanlış. Böle olması durumunda oyunda pazar alanı çok çok azalacaktır. Aradığınız itemi bulamama, bulduğunuz itemin faiş fiyatlara satılması, pazarda günlerce bekleme ve önemlisi bir serverda pazar bitiyorsa birşeyler alınıp satılmıyorsa server bitiyor. İttifak ilk adamları bıraktırır sonra maradonda itemler kaynar bırakanlar yüzünden sonra birşey satılmayınca da server biter. Bu hep böle oldu böle olacak. Senin dediğin öneri serverları bitirir.

Bakın şuan Siriusta BvB ittifakı yüzünden Exebus İttifakı oyunu bıraktı. Ancak satılan itemlerin büyük çoğunluğunu pazarcılar aldığı için ve piyasayıda çok fazla düşürmedikleri için. Serverde pazar, piyasa halen canlılığını korumakta fiyatlar dahi fazla düşmedi hatta yükseldi. Aksi takdirde bu adamların oyun bırakması birden hepsinin pazara inmesi ve itemlerini satmak zorunda kalması serverı öldürürdü.

Sınırlama şöle olabilir 1 nete 1 char değilde 1 nete 3 char şeklinde bak o zaman mantıklı olabilir. Çünkü 20'nin üstünde pc ile bunları yapanlar var bunlar esas problem bence. 1 nete 3-4 account en makul sınırlama bence.
    anladik bilader pazarcisin... isin bozulmasin istiyonda burada magdur olan oyunu oynamak isteyenler. itemler karaborsaya falan dusmez merak etme. 5 10 pc ile pazar yapip piyasadaki itemleri toplayip kara borsaya dusuren asil bu adamlar sen neden bahsediyon...

Senior Member Django60's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Olmasi gerekeb bir npc eklenmesi yil 2020 olacak hala pc acik sekilde item satilsin diye bekliyoruz.Korsan sunucular bile cozdu bu problemi mgame nasil cozemiyor?

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Bak yine kişisel sataşma, ondan sonra bana diyorlar sen çok tartışıyorsun diye. Hiç de niyet okuduğun gibi düşünmediğimi aynı konuların aynı mesajları içeriğinde söylüyorum zaten, sen bir kısmını alıp bir kısmını almıyorsun. Kişisel her ne garezin varsa bırak lütfen, ya konuya ya dediklerime yanıt ver sadece bana odaklanıyorsun bana verdiğin yanıtlarda.

Ben çözülmesin, bu problem değil, onlarla mücadele yeterli falan mı diyorum, var mı 1 tane böyle cümlem? GERÇEKÇİ çözülsün, 3-5 azalmasın KAYNAĞI yok edilsin ve burada birbirimizi kandırmayalım diyorum. Burada kaç konuda bizzat "ben multi pazarcıyım" denen kişilerle bir başıma tartıştım, hem oyunculara hem de oyuna yaptıklarını bahsettim. Lütfen uzatma ve konulara bu şekilde katılmayı ısrarla sürdürme.
    Cevap verilecek birşey mi var söylediğin şeyde ? Diyorsun ki bu multi iş çevirenler 5 6 tane ayrı ayrı internet alıp tekrar o işi yaparlar. Hadi sen bu söylediğin şeyin önüne geçilmesi için bi öneride bulun ? JR'ye girmek için 6 tane internet bağlatan adam mı var ? Ya da pazar yapmak için 6 tane internet bağlatan mı var ? Sen tamamen mantıksız bir şekilde illegal savunuculuğu yapıyorsun forumda. Kurian küçültüldü kendini konudaki herkesten akıllı sanıp tatlı bir şekilde küçülmeye karşı çıkıyorsun. "Tamam güncelleme güzel oldu ama şimdi de KURİAN OTURUNCA DİĞER SINIFLARDAN KÜÇÜK" şeklinde Oturma o zaman ? Senelerce priest karakterimle oturduğumda cüce mage ten bile küçük oldum ama gelip de senin yaptığın savunuculuğu yapmadım. Ya da bu konuya gelmişsin "tamam girilmesin AMA bu onlara engel değil" ya da diğer etkinliklere tek bağlantı tek char muhabbetine "güzel güncelleme AMA bu onlara engel değil."
    - Kardeş sen çok zekisin herşeye savunup iyi bularak başlıyorsun ve tüm bu illegal karşıtı güncellemelerde postlarının devamına bir "AMA" ekliyorsun ve devamında illegali savunmaya geçiyorsun. Kusura bakma ama burdaki bunca insanın hepsi senin düşündüğün kadar aptal değil. Ben senin hakkında durduk yere bir yargıda bulunmuyorum, ya da durduk yere sataşma gerçekleştirmiyorum. Sen her konuda illegalleri savunmanın peşinde olduğun için sana yazıyorum. Yazdığın 1400 küsür post olmuş yarısında illegalleri savunuyorsun diğer yarısında da birileriyle kavga edip konu kapattırıyorsun. Yapma git ne yapıyorsan kendin yap milletin şikayetlerini içeren konuları kapattırıp baltalamaya ya da yanlış yönlendirmelerle illegal aktiviteyi savunmaya çalışma. Bunu yapma dememi sataşma olarak alıyorsun bu bile niyetinin ne olduğunu çok açık gösteriyor.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Bunu yapma dememi sataşma olarak alıyorsun bu bile niyetinin ne olduğunu çok açık gösteriyor.
    Çok uzun olduğu için mesajını alıntılamayacağım. O kadar içi boş sallıyorsun ki. Bir zahmet edip forumda açtığım konulara bir bak. Oyuna uzun süre ara vermiş ve ilk başladığımda yayıncının ban politikasındaki birkaç maddeyi görüp "Oyundaki buy/sell çetelerini report hakkında" diye konu açmışım. Hep aktif oyuncuya yönelik veya oyunun gelişmesine yönelik konular açmışım, çabalamışım, laf anlatmışım. Bugün malum siteler kalksa, malum kişiler kaybolsa burada hâlâ oyunu oynayıp tartışacak 3-5 kişiden biriyimdir.

Kurianımı neden oturtmayaım, benim kurianım 83/1 krowazlı, tam +3 takılı bir kurian, pazar karakteri değil. Varsayımlarla birçok konuda yaptığın gibi bu konuyu da bana vurarak baltalıyorsun.

Çözüm IP değil bunu belirttim, diğer yorumlardakiler gibi alış-satış NPC'si olabilir bak bu gerçek çözümdür ancak buna da GMler daha önce yanıt verdiği için onlara bir şey demedim sadece bir yüzeysel düşünüp detayları atlayan kişiler "he 1 dakika" diyebilsin diye yorum yaptım. Önerim olsa sunardım zaten veya katıldığım başka bir fikir olsa ona katıldığımı belirtirdim. O "ama"lar tarafsızlığımın göstergesidir, illa taraf olmadığımı bir yorumda bulunurken durumun her tarafını değerlendirdiğimi gösterir.

Lütfen uzatma, PP'den bile vuruluyor diye onu dahi değiştirdim, konuları saptırma-kitletme, senin varsayım ve iftiralarına yanıt vererek zaman harcamayı istemiyorum.

Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    umarım dikkate alınır

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Çok uzun olduğu için mesajını alıntılamayacağım. O kadar içi boş sallıyorsun ki. Bir zahmet edip forumda açtığım konulara bir bak. Oyuna uzun süre ara vermiş ve ilk başladığımda yayıncının ban politikasındaki birkaç maddeyi görüp "Oyundaki buy/sell çetelerini report hakkında" diye konu açmışım. Hep aktif oyuncuya yönelik veya oyunun gelişmesine yönelik konular açmışım, çabalamışım, laf anlatmışım. Bugün malum siteler kalksa, malum kişiler kaybolsa burada hâlâ oyunu oynayıp tartışacak 3-5 kişiden biriyimdir.

Kurianımı neden oturtmayaım, benim kurianım 83/1 krowazlı, tam +3 takılı bir kurian, pazar karakteri değil. Varsayımlarla birçok konuda yaptığın gibi bu konuyu da bana vurarak baltalıyorsun.

Çözüm IP değil bunu belirttim, diğer yorumlardakiler gibi alış-satış NPC'si olabilir bak bu gerçek çözümdür ancak buna da GMler daha önce yanıt verdiği için onlara bir şey demedim sadece bir yüzeysel düşünüp detayları atlayan kişiler "he 1 dakika" diyebilsin diye yorum yaptım. Önerim olsa sunardım zaten veya katıldığım başka bir fikir olsa ona katıldığımı belirtirdim. O "ama"lar tarafsızlığımın göstergesidir, illa taraf olmadığımı bir yorumda bulunurken durumun her tarafını değerlendirdiğimi gösterir.

Lütfen uzatma, PP'den bile vuruluyor diye onu dahi değiştirdim, konuları saptırma-kitletme, senin varsayım ve iftiralarına yanıt vererek zaman harcamayı istemiyorum.
    Hahaha 83/1 krovazlı kurian ?? Kardeş ben yıllardır holy setli ful3 takılı ve şu an 83/10 olan priestimi oturtmuyorum neyle hava attığına dikkat et. İtem artistliği yapmaya getirirsen konuyu emin ol çok zararlı çıkacaksın en ucuz itemlerin sahibi kurian karakterinle Senin AMAların tarafsızlık göstergesi değil burdaki yorumları okuyanlar da postlarına baksın kime hak verirler görürüz Ortada varsayım olsaydı gerçekten belki de beni düşürmeye çalıştığın konuda haklı görülebilirdin. Ama somut gerçekler ve varsayım arasında çok büyük farklar vardır. Hemen gidip güncelleme notlarındaki postlarını okuyanlar yazdıklarımın varsayım mı yoksa senin başka konularda yazdığın postların gerçek halleri mi olduğunu çok iyi anlayacaklardır.

Bu arada çok teşekkür ederim iyi güldürdün beni o charla "bu kadar itemli charı neden oturtmayım" diyerek

Çok iyi düşünce ama bunun gerçekleşmesi çok zor bu charlara premium aldıkları için mgame bunu kabul etmez.