Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Oyunun guncel durumu hakkında

Bakın serverlar da herkes farm yapıp gb kasma peşinde pk namına şeyler çok az. Farm slotlarını kapatan ittifaklar oyunun mafyası haline gelmekte. Karakteri, itemi ve gb yi sadece belli başlı clanlar çevirebiliyor.

Çok zor olmamalı

- CZ'de bos yaratıklarını eskisi gibi random atın herkes dolaşarak şansa bulsun.
    - CZ'nin göbeğinde bifrost farm yaratıklarını kaldırın yada onlarda random farklı yerlerde çıksın.
    - JR, FT ve Bifrost UTC, Krowaz'dan çıkan değerli taşlar non trade olsun. A.F.K karakterler, boş karakterler veya 20 karakter ile giren ticaret adamlarından kurtulalım. (Ki tekrar belirtiyorum UTC, krowaz haritaları kesinlikle oyunun dengesini bozan bir eklentidir.) Herkes kendi kişisel karakter gelişimine baksın. Herkes oyunu oyun gibi oynasın.

Diyeceğim ama bu çözümleri hiç bir zaman gerçekleştirmeyeceğinizi biliyoruz. Çözüm odaklı bu yazım anı olarak şurada kalsın.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Aynı oyun, aynı drop oranları ile farklı ülkelerde de oynanıyor. Mesela ben Steam üzerinde Hellsgarem sunucusunda bu dediklerinizi yapan görmedim, Kore sunucusunda oynayıp geçimini bu oyun üstüne odaklayan kimse yok. Oyuna ne güncelleme gelirse gelsin ben bu durumun oyunla ilgili değil de oyuncu kitlesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Bunun nedeni direkt olarak ülkedeki işsizlik rakamları da olabilir. Elbette bu benim şahsi fikrim, katılırsınız katılmazsınız.
    Cheat Report konuları açan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Aynı oyun, aynı drop oranları ile farklı ülkelerde de oynanıyor. Mesela ben Steam üzerinde Hellsgarem sunucusunda bu dediklerinizi yapan görmedim, Kore sunucusunda oynayıp geçimini bu oyun üstüne odaklayan kimse yok. Oyuna ne güncelleme gelirse gelsin ben bu durumun oyunla ilgili değil de oyuncu kitlesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Bunun nedeni direkt olarak ülkedeki işsizlik rakamları da olabilir. Elbette bu benim şahsi fikrim, katılırsınız katılmazsınız.
    Evet cok dogru. Sorun insanlarda..

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Nickname
    GengaR
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    DamnWeAreSoGooD
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Sirius'ta oynayıp da pk yok demek bana pek inandırıcı gelmiyor. Sitede np sıralamasına bakıyorum, siriusta 18 gün sonunda 1.sıralarda humanda 503 k, karusta 580k ladder point var. Son sıradakilerde 80 k. Areste 20.sıradaki kişide 80 k ladder var. 1.sıradakinde 280 k. Yani yarısı.

Herkesin öve öve bitiremediği destanda bile 250 k ladder point var.

Yani buradan siriusta pk yok herkes farmcı demek saçma. Hem öyle olsa bile yeni serverde çoğu kişinin karakterini güçlendirmek için önceliğini pk yerine farma vermesi kadar normal ne var?

Etkinlik ödüllerinin trade edilmemesi oyunu tamamen olmasa da büyük oranda şansa bağlı hale getirir. Onu da pek kimse tutmaz. Ben etkinlikten kazandığım ödülleri satıp pus eşyası alıyorum mesela. Ee şansım yanımda olmazsa illa mob keserek farm yapmak zorunda kalacağım? Ya da TL verip cash almak zorunda kalacağım. O da bi süre sonra oyundan uzaklaştırır insanı. Eski serverlerde sadece utc kutularını satıp cash, sc, pus eşyası alanlar vardı. Şimdi çoğu ya oynamıyor ya pus almıyor.

İttifaklardan sıkıldıysanız çözümünüzü normal oynayan insanları etkilemeyecek şekilde arayın bence.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Selam,

Dostum konuşuyorsun da bir kere bile mantığını oyunculardan yana kullandığını görmedim. Ne var ne yok hep ntt tarafını tutuyorsun. İşsizliğe kadar vardın. Bir oyunda kişisel kaynaklanan sorun varsa onunda çözümü vardır. İsteseler her sorunun bir çözümü elbet vardır.

Madem diğer serverlarla kıyaslayacaksan KOREKO'da karakter silme, madalyon, exp küpü satışı, oyundan çıkmadan relog, multi client ve item rental gibi özellikler de mevcut oyun neden bunları eklemiyor ? Çünkü farklı sorunlar gelebileceği düşünülüyor ve getirmiyor. Madem bunları sorun olmaması için getirmiyorsun peki neden dediğim seçenekleri de yapmıyorsun ? Yapsa ticari problemi de kaldıracak ortadan.

Mesela NTTGame'in bu item, karakter ve gb satışı yapan sitelerle sponsor anlaşmaları olduğu da biliniyor. Bir tanesinin yılbaşı eğlencesine katılmışlıkları da mevcut. Harıl harıl item ve gb satışı var. Fam slotları dolu dizgin ama pk yok.

Oyun İŞKUR gözüyle mi bakacak oyuna ?
    Oyun yönetime oyuna oyuncu gözüyle bakması gerekli. İşsizlik çok bu ülkede biz buna bir önlem almayalım boş verin adamlar parasına baksın mı olacak bir oyunun bakış açısı ?
    Last edited by JohnConstantineTR; 11-19-2019 at 09:47 AM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Sirius'ta oynayıp da pk yok demek bana pek inandırıcı gelmiyor. Sitede np sıralamasına bakıyorum, siriusta 18 gün sonunda 1.sıralarda humanda 503 k, karusta 580k ladder point var. Son sıradakilerde 80 k. Areste 20.sıradaki kişide 80 k ladder var. 1.sıradakinde 280 k. Yani yarısı.

Herkesin öve öve bitiremediği destanda bile 250 k ladder point var.

Yani buradan siriusta pk yok herkes farmcı demek saçma. Hem öyle olsa bile yeni serverde çoğu kişinin karakterini güçlendirmek için önceliğini pk yerine farma vermesi kadar normal ne var?

Etkinlik ödüllerinin trade edilmemesi oyunu tamamen olmasa da büyük oranda şansa bağlı hale getirir. Onu da pek kimse tutmaz. Ben etkinlikten kazandığım ödülleri satıp pus eşyası alıyorum mesela. Ee şansım yanımda olmazsa illa mob keserek farm yapmak zorunda kalacağım? Ya da TL verip cash almak zorunda kalacağım. O da bi süre sonra oyundan uzaklaştırır insanı. Eski serverlerde sadece utc kutularını satıp cash, sc, pus eşyası alanlar vardı. Şimdi çoğu ya oynamıyor ya pus almıyor.

İttifaklardan sıkıldıysanız çözümünüzü normal oynayan insanları etkilemeyecek şekilde arayın bence.
    Gir bir servera 80 kas sonra UTC veya Krowaz'a gir bakalım seni 5 dakika içeride tutarlar mı. Twitch yayınlarında bile görebilirsin çıkarken pm atarlar sıra sizde diye. Öyle konuşmakla olmuyor. JR'de bir çok konu görebilirsin sıkıldık bu A.F.K'lardan diye. Veya adam 80 kasmıştır çöp itemlerle girer item alır siteye satar. Gir ya çok uzağa gitme youtube'da adam video atmış odasına 30 bilgisayarla farm yapıp siteye sattığını ve aylık gelirinden bahsettiğini göreceksin.

https://www.youtube.com/watch?v=DGYMs1DTjeU&t=191s

Al izle ap açık gör. Gözüne gözüne sokuyoruz oyun yönetiminin hala bir kulp buluyorsunuz. Yahu kötülüğüne mi istiyoruz oyunun. Oyun oynamak istiyoruz.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    S. A çözüm önerisi vercem oyundaki her şey nontrade olsun nasıl amaaaa çok iyi çözüm değil mi woww dude thats some 143 IQ intelligence right there

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Nickname
    GengaR
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    DamnWeAreSoGooD
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by JohnConstantineTR View Post
    Gir bir servera 80 kas sonra UTC veya Krowaz'a gir bakalım seni 5 dakika içeride tutarlar mı. Twitch yayınlarında bile görebilirsin çıkarken pm atarlar sıra sizde diye. Öyle konuşmakla olmuyor. JR'de bir çok konu görebilirsin sıkıldık bu A.F.K'lardan diye. Veya adam 80 kasmıştır çöp itemlerle girer item alır siteye satar. Gir ya çok uzağa gitme youtube'da adam video atmış odasına 30 bilgisayarla farm yapıp siteye sattığını ve aylık gelirinden bahsettiğini göreceksin.

https://www.youtube.com/watch?v=DGYMs1DTjeU&t=191s

Al izle ap açık gör. Gözüne gözüne sokuyoruz oyun yönetiminin hala bir kulp buluyorsunuz. Yahu kötülüğüne mi istiyoruz oyunun. Oyun oynamak istiyoruz.
    Soru basit, pk yoksa siriusta 580 k / 503 k ladder pointi bu adamlar nerede kastı? Basit ya çok basit. Bence sen ittifaklardan sıkıldığın ve işlem yapılmadığı için olayı başka yerlere çekmeye çalışıyorsun. (:

Ben areste oynuyorum, çok itemsiz adam gördüm utc'de jr'de. Kimseye de ne işin var birader demedim. Herkesin kendi tercihi. Hiç itemi olmadan krowaza giren adam da zaten bi şey yapamaz ki. Hangi serverde çıplak charla krowaz kovalıyorlar anlatır mısın?
    Last edited by GengaR_AreS; 11-19-2019 at 10:00 AM.

Selam,

Sorun işsizlikten ziyade, insanların kaç senelik, bug dolu ve oyun yapımcısından bile yeterli ilgi alakayı almayan bu oyuna aylık oynayabilmek için minimum 300-400 TL yatırmak (asgari ücretin 4te biri neredeyse) zorunda olduğundan (evet ZORUNDA, kimse bana savunmasın PUS çekmeden de bu oyun oynanabilir diye) olmasın? Ben hem başkaları ile eşiti geçtim ufacık bir karşısında tutunabilmek için binlerce para harcayıp, bir de koreko ve hellscream ile mi karşılaştırılıyorum? adamların oyunu oynayabilmek için verdiği para benim ülkemde 30-40 tl karşılığında sen ne işsizliğinden ve zihniyet yapısından bahsediyorsun ki? bu oyun oyuncuyu bu kadar sömürüp, oyuncu ihtiyaçlarından çok kendi cebini düşündüğü sürece moradondaki wormuna kadar herkes her yerde farm yapıp oyunun onlara legal olarak sunduğu bütün imkanları sömürmeye hakkı vardır. bu durumu düzeltmek hem NTTGAME in hem de Mgame in elinde ama onlar daha çok ceplerini düşünüyor sanki ... bu da benim fikrim

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by JohnConstantineTR View Post
    Dostum konuşuyorsun da bir kere bile mantığını oyunculardan yana kullandığını görmedim. Ne var ne yok hep ntt tarafını tutuyorsun. İşsizliğe kadar vardın. Bir oyunda kişisel kaynaklanan sorun varsa onunda çözümü vardır. İsteseler her sorunun bir çözümü elbet vardır.

Madem diğer serverlarla kıyaslayacaksan KOREKO'da karakter silme, madalyon, exp küpü satışı, oyundan çıkmadan relog, multi client ve item rental gibi özellikler de mevcut oyun neden bunları eklemiyor ? Çünkü farklı sorunlar gelebileceği düşünülüyor ve getirmiyor. Madem bunları sorun olmaması için getirmiyorsun peki neden dediğim seçenekleri de yapmıyorsun ? Yapsa ticari problemi de kaldıracak ortadan.

Mesela NTTGame'in bu item, karakter ve gb satışı yapan sitelerle sponsor anlaşmaları olduğu da biliniyor. Bir tanesinin yılbaşı eğlencesine katılmışlıkları da mevcut. Harıl harıl item ve gb satışı var. Fam slotları dolu dizgin ama pk yok.

Oyun İŞKUR gözüyle mi bakacak oyuna ?
    Oyun yönetime oyuna oyuncu gözüyle bakması gerekli. İşsizlik çok bu ülkede biz buna bir önlem almayalım boş verin adamlar parasına baksın mı olacak bir oyunun bakış açısı ?
    Yazdığım cevabın NTTGame ile ne alakası var? Aynı oyun dünyanın 4 bir yanında var, sen hiç evine 20pc alıp farm yapan bir yabancı gördün mü? Kendi ülkemiz oyuncu kitlesinin haricinde oyun eşyalarına bir servet ödeyen başka bir ülke vatandaşı var mı? Oyunda kazandığı gb'yi başkasına satan bir koreli gördün mü? Bu duruma neye bağlayacağım, elbette ki ben bunu ülkedeki işsizliğe ve insanların tembelliğine bağlarım. 2000 lira asgari ücret alıp eşek gibi çalışacağıma evde sıcacak oyunumu oynarım asgari ücrete yakın ya da daha fazla para kazanırımın mantığından başka bir şey değildir bu. Dediğim gibi bu benim şahsi fikrimdir, katılmak zorunda değilsin.

Bold ile işaretlediğim bölümü defalarca cevaplamıştım, bahsettiğim kitleye bunları da getirirsin oyunun helvasını yeriz. Oyunun bu haliyle nerdeyse banyosuna bile sistem kurmuş insanlar varken multi giriş serbest olsa sunucularda adım atacak yer kalmaz. Sorunun direkt kitleden kaynaklandığını kabul etmelisin ya da toz pembe bakmaya devam edebilirsin.

NTTGame hiçbir firma ile sponsorluk anlaşması yapmamıştır. Yetkili olan bir kaç sitenin tek yetkileri N-point ve Premium satmaktır, bunun haricinde oyun ve sözleşme kurallarına uygun olmayan durumları NTTGame desteklemez ve bu konu hakkında hiçbir şekilde müşteri hizmetlerinden destek alamazsınız. Bu nedenden dolayı dolandırılan, aldatılan, parasını kaptıran ve kendi kendini mağdur etmiş sayısız oyuncu vardır. Bu duruma düşmemek için oyun ve sözleşme dışı durumlardan uzak durunuz.
    Cheat Report konuları açan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.

Page 1 of 3 123 LastLast