Results 1 to 10 of 10
    Junior Member
    Nickname
    OnionKnight
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    El-Morad

Lightbulb BP(Battle Priest) sınıfının tekrar pk'ya kazandırılması için bir kaç öneri

Herkese merhaba,
    Bp sınıfının yıllardan beri pk ortamından birer birer eksilmesini nasıl çözebiliriz bunun hakkında bir kaç önerimi paylaşacağım.
    Bu sınıfın pk da çeşitliliği arttırdığını düşünüyorum.Klasik bir melee parti de 5-6 warrior atacker yerine neden 1 tane bp neden olmasın ki diye düşünmeden edemiyo insan ve bunun pk da daha çeşitli bir ortam hazırlıycağını düşünüyorum.
    Bp sınıfının oyundaki tek amacı farm yapmak olan kişiler tarafından seçilen fiyat-performansı iyi,farm karakterleri olarak kullanılmasından sıkıldım ve çoğu oyuncunun da bu şekilde yorumladığını düşünüyorum.

Yeni serverlar için konuşursak bp olarak aktif pk atan kişi sayısı neredeyse server başına 5-10.
    Elbette bp karakterinin pk da çok az tercih edilmesinin fabric takmaya neredeyse zorunlu olmas ve ıbu yüzden resist - defans gibi sorunları olduğunun farkındayim ama bu dez avantajları karakterinize yüksek itemler koyarak ve bir envanter dolusu her duruma göre ayrı item taşıyarak kısmen çözebiliyorsunuz.Çözemesenizde yüksek ap'li parti heali olan cure atabilen db atabilen hibrit bir karakter olduğu için bu dez avantajları dengeliyor.

Benim değinmek istediğim sorun ise çözemediğiniz yani bütün bp oyuncularını tabiri caizse kanser eden ve bu classı oynamamasına iten sorunlar bunlardan ilki;rogue sınıfının sundriesten 8k coins karşılığında aldığı Styx ile BP sınıfını pk'da tamamen çaresiz bırakması .

Paper mageler ve bp pri haricinde ortalama 83 lvl bir karakterin mana havuzu 6-10k arası degişmekte.Pk sırasında paper mageye styx kullanma oranının neredeyse yok denecek kadar az.Fakat Altar-Vega-Sirius serverları için konuşuyorum siz karakterinize +1 +2 pontus ,ararat vs takmadığınız sürece bp sınıfının manasını 2.8-3.7 k'dan bir tık daha yükseltemiyorsunuz.
    3.7 k mana havuzu içinde hell breaker,glass belt,priest pendant gibi itemler dışında hiçbir şey kullanamıyorsunuz.
    Yani bp harici diğer klassların hala skill kullanmasına izin verebilen bu Styx skili bp sınıfını hiç bir şekilde oynatmıyor.

Tabi ki mana çekme oyundan kaldırılsın demek de okçu sınıfına çok büyük adaletsizlik olur 80-75 skillerinin ne kadar çok sektiğini hepimiz biliyoruz bunun dışında bir nesnenin arkasına geçince ok yenmemeside okçu sınıfını kanser eden bir durum .Fakat mana çekme skilinin atılan kişinin mana havuzunun %30-%50 arası bir değerde mana çekmesinin çok daha güzel olacağının kanaatindeyim.Hali hazırda 9k manası olan bir int priest için hiç bir şey değişmiycek ve aynı mana miktarını sileceğini düşünebilirsiniz ,haliyle styx'in etkisi diğer class'lar için ufak çapta değişecektir.
    Bu skilin bp sınıfının olan tüm manasını çekmesi(3k bir anda) , mana cekildikten sonra karşıdaki okcunun coldownunun hızlı dolması ve siz zaten bu araya maksimum 3 pot sıkıştırabilmenize rağmen bunun 2'sinin geri çekilmesi Bp sınıfını pk'ya küstüren oyundan hiç zevk aldırmayan bir hale getirmiştir.Karşınıza 1 parti okcu geldigi zaman tabiki hiç bir sınıf mana cekmeye cozum bulamaz fakat bp sınıfına oyundan silmek için sadece 1 okcu yeterli.Adam size 24 saat mana cekme atıp hiç bir şey yapamamanıza neden olabilir.Bunu tek başına asas-warrior-mage-int prieste yapamaz.

İkinci ve son konu ise Pus'da nasıl wolf sc varsa kitap sc'ninde eklenmesi.Pk ortamında insanlar 2'dk da bir wolf basmamak , atak kırma skili gelince hemen bir cure ile bu durumdan kurtulmak için wolf sc alıyorsa aynı bunun gibi bp'ler için kitap sc'ninde yapılması çok faydalı olacaktır ve kimseye de bir zararı olmayacaktır.
    Çünkü örneğin asas oynuyorsunuz ve atak yırma yediniz bu durumda kendinize cure aldınız wolf bastınız ve bunu yaparken yan taraftan pot basabiliyorsunuz fakat bp'nin kitap skili pot skilleriyle aynı anda basılamıyor ve siz pk'da her atak kırma yediğinizde pot basamayıp tekrardan kitap basmak zorunda kalıyorsunuz bu da çok dezavantajlı bir durumda bırakıyor bütün bp'leri.Kitap bas kitap bas kitap bas bir süre sonra parti yeter be diyip toplu bir pk ortamına giremez oluyorsunuz.

Söyliyceklerim bu kadar biraz fazla uzun oldu kusura bakmayın.Ekliycek söyliycek bir şeyi olan bütün arkadaşları bekliyorum konunun altına.
    Herkese iyi oyunlar.

Junior Member
    Nickname
    OnionKnight
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    El-Morad
    Kurian sınıfına hiç değinmedim çünkü onları kendi halinde ve oyuna çeşitlilik getirdiğini düşündüğüm güzel bir sınıf olarak görüyorum.Bu durumla bir bağlantıları yok.

Senior Member darbzen2o12's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Frawy View Post
    ilk iletinin alıntısı
    priest attack yapmaktan çok destek olması için tasarlanmış bir sınıf.
    çook zaman önceleri durumsuzluktan +7/8 paper battle priest uydurulup günümüzde de gelenek olmuş nasıl olduysa.
    az yada ortalama yatırımla 4000 attack power üzerine ulaşmak istiyorsan feragat etmen gereken şeyler var.defans ve mana havuzu.
    prayer of god's power pus'a sc olarak eklenmesini destekliyorum.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Öneri mantıklı, Styx %'ye oranlı olabilir. BPler de PK'ya renk katıyor, çok yönlülüğünden dolayı oynaması da rakip olması da zevkli. Şahsen buna "bu da onun dezavantajı" yönünden bakmıyorum, onun defans eksikliği dezavantaj olarak yeterli bence. Okçu da yine mana silecek onun avantajı da elinden alınmıyor.

Bu arada tebrikler sınıflar problemlerini işte böyle dile getirmeli. Çözümü karşı sınıfını gömmek değil, hem onu mağdur etmemek hem de kendi sorununu iletmek olmalı. Burada böyle düşünebilen pek kimseye rastlanmıyor.

Senior Member
    kesinlikle bp yeniden tasarlanmalı özellikle min 200 def artışı olmalı eski oyun yok malesef en kötü itemler yüksek damage cıkarıyor. severek oynadıgım karakterdir bu konuda bişiler yapılmasından yanayım eminim pk ve oyuna renk katacaktır..

BP prieste master 15 skili light feet koy devam et

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Bp 1e1de hatta 2ye2de çok güçlü. Ama party içinde yer bulabilecek seviyede değil.

Senior Member
    Nickname
    Yestercat
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Kitap scr için anket açmıştım. Konusunu güncelliyorum. Katılıp destek olursanız hepimize yarar.
    Styx olayını da gayet mantıklı buldum. Destekliyorum.

Senior Member
    Okçunun Styx El Düşürme ve İce Lrsinin çok fazla tutması Bpyi Oynanmaz Kılıyor

Bunun Haricinde Bpler hala iyi durumda oynamayı bilene

Önerine Katılıyorum ek olarak Mage ve Prilerin Bi Tık Daha El Düşmesi Azaltılmalı
    Last edited by karimli; 11-17-2019 at 06:05 AM.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Belkide en sinir olduğum karakter bp dir partide öncelik partiye destektir bunu 100 defa her gördüğüm bp anlatmaktan yoruldum.