Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Junior Member

JR'de Genie açmak

Arkadaşlar bugün kendi agzıyla charın sahibi olmadığını , genie açacağını söyleyen bir oyuncuyu tarih ve saat belliyken üstünde genie sembolüde varken ksc alıp reportsa attım ve yetersiz kanıt(WTF), bir başka fotoğraf daha yolladığımda - kendi itiraf ederken- video ile reportlama zorunluluğu varmış (?) Lütfen bunun mantığını anlatırmısınız sayın modlar, zeka seviyem yeterli değil sanırım genie kullandığını kanıtlamak için video neden gerekiyor neden ksc yetersiz ?

Senior Member
    Quote Originally Posted by RhynadoS View Post
    Arkadaşlar bugün kendi agzıyla charın sahibi olmadığını , genie açacağını söyleyen bir oyuncuyu tarih ve saat belliyken üstünde genie sembolüde varken ksc alıp reportsa attım ve yetersiz kanıt(WTF), bir başka fotoğraf daha yolladığımda - kendi itiraf ederken- video ile reportlama zorunluluğu varmış (?) Lütfen bunun mantığını anlatırmısınız sayın modlar, zeka seviyem yeterli değil sanırım genie kullandığını kanıtlamak için video neden gerekiyor neden ksc yetersiz ?
    Evine gidip canlı telefondan canlı yayın yapman lazım bro

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Selam,

Birinin ''Ben bu karakterin sahibi değilim'' ya da ''Ben hile kullanıyorum'' demesi kesin bir kanıt olmuyor. Yani sohbet penceresinde yazılanlar bir yere kadar kanıt olarak kabul edilebilir.

Birisi size exp kasarken spam halinde trade atıyorsa ya da küfür ediyorsa bunu ekran görüntüsüyle kanıtlayabilirsiniz. Ama genie kullanımı ekran görüntüsüyle kanıtlanacak bir şey değildir. Mesela benim kapım çaldı ve ekip arkadaşlarımı zor durumda bırakmamak için 10 saniye genie açtım ve koşup pc başına geçtim, bu başka bir şeydir ve insanlar anlayış gösterebilir. Ama kötü niyetliyimdir, etkinlikle hiç ilgilenmem genie açar bırakır giderim. Partiye doğal olarak hiçbir faydam olmaz. Hatta PK sürecine geçtiyse zarar bile vermiş olurum. Daha iyi örneklendirebileceğimi sanmıyorum.

Junior Member
    Sanırım 15 dakikalık bir video çekip sadece adamı göstererek 7kişi mücadele etmeyi düşünmeyip banlatmak gerekiyor Vallahi üzülüyorum ama çok da komik geliyor. 10 saniye kapı çalmışmışda bilmem neymiş :d adamın kendisi yazıyor kendisi 3 ayrı dakikalarda 3 ayrı fotoda yolladım ne 10 saniyesi verdiği örnek yeterliymiş Aynen bundan sonra kurala uymayan biri geldiği zaman bırakıyorum jr yi moba atack yapmayı direkt adama odaklanıp 15dakikalik güzel bir belgesel çekip değerli cheat reportsa yolluyorum. Teşekkür ederim bilgilendirme için, iyi ki varsınız.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Basit düşünürseniz 1 dakikada veya daha kısa sürede de kanıt oluşturabilirsiniz. Video programlarının duraklat/devam et gibi özellikleri var. Farklı zamanlarda AFK olduğunu göstermeniz yeterlidir. Ayrıca raporunuza belirttiğiniz gibi 3 değil, tek ekran görüntüsü eklemişsiniz. Doğal olarak işleme alınmamış.

Junior Member
    Eğer 3 farklı dakikada ksc yüklersem ceza uygulanacak mı ? Reportsa tek ksc ekledim fakat bakan arkadaşa özel mesaj yoluyla ilettim diğerlerini, eğer amac kotüye kullanımı engellemekse diğer kscleride yükleyeyim

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    JR etkinliğinde genie kullanımıyla ilgili ceza kararı alındığında GM tarafından konuda belirtildiği üzere video olması ve video içerisinde tarih gösterilmesi gerektiği belirtildi. Size kesin verebileceğim bilgi budur.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    parça parça totalde 8 dakikalık video ile 1 jrde 2 kişi banlattım. arada bir de olsa skill atmaları bir şeyi değiştirmez. oda geçişlerinde partiye yardımcı olmuyor. deva da pk atmıyorsa ban yiyorlar. ayrıca skor olarak önde olmak da bişeyi ifade etmiyor.

Senior Member WooOOOooW's Avatar
    Nickname
    TRBoring
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Diriliş
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Ben afk yada genieli biri oldumu 10-15 dk boyunca çekip gönderiyorum cr ekibine izlesin dursun 10-15 dk boyunca hiçde durdurmuyorum izlesinler sadsad

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by WooOOOooW View Post
    Ben afk yada genieli biri oldumu 10-15 dk boyunca çekip gönderiyorum cr ekibine izlesin dursun 10-15 dk boyunca hiçde durdurmuyorum izlesinler sadsad
    10-15dk ideal sayılabilecek izlenebilir bir süredir. Avengers tadında 2.5 saat video çekenler var
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.