Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Oyunda farkli bir başlangıç yapmak için;

Merhaba aldığım bir kararı sebeplerini ve o kararın etkisiyle oyuna farklı bir amaç ile kendi adıma başlama kararı aldım.
    Bir süredir Diez sunucusunda maddi imkanlarımı zorlayarak oluşturduğum bir karakter ile oynamaktaydım. Level kasma süreci premium ve pus itemler bunlardan bahsetmeyeceğim çünkü hepinizin neyi anlatmak istediğimi bildiğinizi biliyorum. Oyun bende bir yerden sonra aynı pişmanlık hissini yaratıyor. Bunun en büyük sebebi de oyuna başladığımızda ki heyecan ve beklentilerin tam olarak karşılık bulmamasından kaynaklandığına inanıyorum. Kimi oyuncular oyunu ticaret alanı olarak görebilir. Benim için günde bazen 12 - 13 saat zaman geçirdiğim ama bu zamanıda sadece keyfi olarak kullandığım bir tutku olmuştur. Örnek vermek gerekirse cz' de tek olsam Aoc' ta yarım saat bus kasamam. Ama Ts discord ile arkadaşlarımla sohbet etmeyi onlarla bir şeyler yapmayı hatta bazen sırf muhabbet dönsün diye alakasız bir yere genie açıp arka planda sohbet etmeyi severim. Konudan çok uzaklaştığımın farkındayım sadece yapma niyetinde olduğum şeyi anlamanızı istediğim için kendimden bahsediyorum.
    Yapmak istediğim şeye gelirsek (umarım hala okuyorsunuzdur), trade açmak için gerekli 400 cash dahil olmak üzere oyuna hiç para vermeden sabırlı bir şekilde karakterimi geliştirmek istiyorum. Bunun için en uygun ve sevdiğim bir class olan CC priest oynamaya karar verdim. Forum etkinlikleri canlı yayınlardan ve discord üzerinden ödül cash kovalamak amacındayım. Clanıma ve dostlarıma görevlerime yardım etme konusunda güvendiğim için bunu başarabileceğime inancım oluştu.(Gerçi daha onlara söylemedim)

Knight online gerçekten para vermeden oynanır mı bilmiyorum çünkü hayatım boyunca hep pes edip o premiuma yada iteme sahip oldum.Eğer başarabilirsem bu oyunun para ile değil dostlarla zevkli olduğuna inancım tamam olacak belkide oyuna bakış açım ve beklentilerim değişecek bilemiyorum. Başaramazsam zaten 83 bir çar alıp aynı tas aynı hamam kaldığım yerden devam ederim, ya da yine bırakır bir süre sonra tekrar hevesle gelirim bilmiyorum.

Öncelikle yazıyı buraya kadar okuyan olursa gerçekten teşekkür ederim. Gerek arkadaşlarım gerek siz değerli forum üyelerinden pot parası dahil beklentim yok. Tek istediğim yapmak için uğraşacağım şeyi anlıyorsanız olurda oyunda karşılaşırsak bir selam verin yeter.

Diez: CCFatih

Senior Member
    Allah yardimcin olsun.. bu oyunda maddi takilmadan birseylere ulasmak gercekten zor.
    umarim hersey gonlunce olur

Junior Member
    Quote Originally Posted by HardcoreMF View Post
    Allah yardimcin olsun.. bu oyunda maddi takilmadan birseylere ulasmak gercekten zor.
    umarim hersey gonlunce olur
    teşekkür ederim

Senior Member FFferik16's Avatar
    Class
    KO -> Kurian
    Server
    KO -> Rosetta
    Öncelikle başarılar.

Dilediğiniz şey imkansız mı? Hayır. Hatta keşke çoğunluk böyle olsa da zevke odaklansak. Ancak gerçekçi olursak şöyle bir durum var, sizin yıllarca uğraşıp geleceğiniz eşya seviyesine diğerleri saatler içinde geliyor. O saatler içinde sizin seviyenize gelen adam size oyunu zindan edecek. Ve bu şartlarda tahminen bunu sürdüremeyecek ve maalesef ki bir yerden sonra çok büyük ihtimal pes edeceksiniz. Bir de pot durumu var, pot almak için gereken parayı sürekli NPClere item satarak sürdürebilmek pek mümkün gözükmüyor.

He premium, npoint vs. almadan oyun oynanır mı, karakter geliştirilir mi? Evet oynanır, bunun yolu etkinlikler. Ancak bunun için ticareti açmak ve etkinliklerden kazandıklarınızı satarak birikim yapmanız gerekiyor. Şahsen ben böyle yaptım, yapıyorum. Hatta 83 seviyeye dahi etkinliklerle geldim. Birikim yapıp, itemlerinizin seviyesini artırdıkça etkinliklerde kazanma oranınız daha da artacak ve süreç bir tık da olsa hızlanacak. Bunlar için ekstra bir ödemeye gerek yok. Zevki sizden almadan oyunda var olabilmenin ve itemlerinizi geliştirmenin en masrafsız yolu bu, tabii bunda da sunucu ortalamasında bir karaktere sahip olmak yine de yıllar alacaktır.
    Last edited by FFferik16; 11-12-2019 at 08:58 AM.

Junior Member
    1.Gün sonu:
    Daha önceki karakterlerime nazaran kısır bir gün geçirdim. Hem parti bulma konusunda hem tek kesme konusu oldukça zorladı. DarkDreizeck ( soner ) in yardımlarıyla eslanta adım attım. Sandığımdan daha sıkıcı bir süreç oluyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by FatihxGenc View Post
    1.Gün sonu:
    Daha önceki karakterlerime nazaran kısır bir gün geçirdim. Hem parti bulma konusunda hem tek kesme konusu oldukça zorladı. DarkDreizeck ( soner ) in yardımlarıyla eslanta adım attım. Sandığımdan daha sıkıcı bir süreç oluyor.
    hatırı sayılır süredir oynuyorum o yüzüğün adı ne bro ilk defa gördüm

Senior Member
    Nickname
    Xsociety - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FatihxGenc View Post
    1.Gün sonu:
    karakteri 70 level yapınca quest görevinden mace alırsan hasarında güzel artış sağlarsın. Bol şans ama trade açmadan çok zorlanırsın.

Junior Member
    Quote Originally Posted by xFibonacci View Post
    hatırı sayılır süredir oynuyorum o yüzüğün adı ne bro ilk defa gördüm

Moradonda ki bir görev serisini takip edince alınıyor. Tek kötü yanı 1 tane alınması

Junior Member
    Quote Originally Posted by gurki View Post
    karakteri 70 level yapınca quest görevinden mace alırsan hasarında güzel artış sağlarsın. Bol şans ama trade açmadan çok zorlanırsın.
    Tam olarak yapmayı düşündüğüm şey o mace. Oyundaki kendim için koyduğum hedef öncelikle karakterimi sadece oyunun bana verdiği trial armor mace ve shield ile donatmak.Sonrasında Cz chat görevinden gelen takılarla 80 olmak istiyorum. Ondan sonrası nasıl bir yol izlerim bilmiyorum. Trade konusunda taviz vermeye karar verdim. Karakteri oluştururken kendime koyduğum başka bir kuralı çiğnemeden karakterimi geliştirmek istiyorum.400 cash ile trade acıp kalan ile 2 paket genie aldım. Diez' de çok sık görev partisi bulunmadığı için 2 paket genie biraz da görevlerin yardımı ile 70 olmayı hedefliyorum.