Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Junior Member

Charim soyuldu acil yardim!!!

Sevgili Nttgame çalışanları 09,11,2019 saat 06:00 ile 06-20 arası Siriusta bulunan DmsCreeT isimli charım soyulmuş bulunmakta. Sizlerde bilmektesiniz ki Online oyun hesapları şahısların karakter soyulma durumunda "Kişisel hesaplarının soyulması veya çalınması durumunda" mahkeme kararı ile sizlere dosya sunmam gerekmekte. Sizlerden ricam karus olan karakterimin moradon da en son kiminle trade yolu ile itemlerinin aktarıldığını öğrenmeniz ve ben o kişiye yasal olarak dava açmak istiyorum lütfen en kısa sürede geri dönüş yapılmasını istiyorum. Eğer bu postu görmezden gelirseniz sizinlede yasal yollardan haklarımı arayacağıma emin olabilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum
    Last edited by dmscrea; 11-09-2019 at 03:31 AM.

Dava Açılmadığı Sürece bilgi paylaşılmaz.

Senior Member Pochette's Avatar
    Merhaba , bilişim suçlarına başvuruda bulunduysanız diğer yasal işlemleri onlar hallederler. NTTGAME sizlere ip , itemleri kimlere aktarmış vs. gibi bilgileri vermez. Direkt mahkeme yolu ile gerekli kurumlara gönderilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Pochette View Post
    Merhaba , bilişim suçlarına başvuruda bulunduysanız diğer yasal işlemleri onlar hallederler. NTTGAME sizlere ip , itemleri kimlere aktarmış vs. gibi bilgileri vermez. Direkt mahkeme yolu ile gerekli kurumlara gönderilir.
    Peki dava sonuçlandıktan sonra yada süreç içerisinde benim zararım karşılanır mı? Kişiler yada kurum tarafından

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by dmscrea View Post
    Peki dava sonuçlandıktan sonra yada süreç içerisinde benim zararım karşılanır mı? Kişiler yada kurum tarafından
    Hesabınızın soyulduğunu bilet üzerinden bilgi verdiğiniz taktirde, eylemi gerçekleştiren kişileri oyun içinden ceza almasını sağlayabilirsiniz. Hesap çalınması kategorisini seçmelisin.

Bir avukatla görüşmeniz güzel olur. Eylemi gerçekleştiren kimse, dava sonucunda o kişi tazminat ödeyebiliyor. Daha önce örneklerini gördük.

Geçmiş olsun soyulan eşyalarınızın maddi ederi soyan kişiden tahsil edilebilir. Fakat bu konu için anlaşmanız gerekir diye düşünüyorum. Tam bilgi sahibi biri gelirse daha doğru aydınlatır. Sizden ricam savcılıktan suç duyurusunda bulunmanız.Devamını onlar hallederler.

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by _Benkei_ View Post
    Geçmiş olsun soyulan eşyalarınızın maddi ederi soyan kişiden tahsil edilebilir. Fakat bu konu için anlaşmanız gerekir diye düşünüyorum. Tam bilgi sahibi biri gelirse daha doğru aydınlatır. Sizden ricam savcılıktan suç duyurusunda bulunmanız.Devamını onlar hallederler.
    Oyundaki eşyaların maddi değeri yoktur. Siber suç sonucunda kişi tazminat ödeyebilir.

Bilginize.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Hesabınızın soyulduğunu bilet üzerinden bilgi verdiğiniz taktirde, eylemi gerçekleştiren kişileri oyun içinden ceza almasını sağlayabilirsiniz. Hesap çalınması kategorisini seçmelisin.

Bir avukatla görüşmeniz güzel olur. Eylemi gerçekleştiren kimse, dava sonucunda o kişi tazminat ödeyebiliyor. Daha önce örneklerini gördük.
    Bilet derken neyi kast ettiniz anlayamadım daha açık olurmusunuz?

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by dmscrea View Post
    Bilet derken neyi kast ettiniz anlayamadım daha açık olurmusunuz?
    Destek Bileti yani müşteri hizmetleri ile iletişim kurabildiğiniz bölümdür. Hesaplarda yaşanan problemleri müşteri hizmetleri çözümlüyor. İletişim kurmak için bilet göndermeniz gerekiyor.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Oyundaki eşyaların maddi değeri yoktur. Siber suç sonucunda kişi tazminat ödeyebilir.

Bilginize.
    Güzel diyorsunuz ama sizinde anlaşmalı olduğunuz Bynogame Firması v.b firmalarda site üzerinden tl karşılığı item satışı mevcut aynı zamanda sizin resmi forum siteniz üzerinden de tl karşılığı item ve karakter satısı mevcut.. Bu bağlamda sizin söyledikleriniz yaptıklarınızla çelişmekte.