Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Jr afk

Senior Member

Jr afk

Merhaba,

JR'de pkda kill üstünlüğüyle öndeyken ptnin coğu 30 dk afk oluyor, Bende afkydim bugün ban yemişim benim hatırladığım bu söylediğim dışında afk kaldığım bir yer yok.PK da kill olarak öndeyken dkyı afk olarak beklemek ban sebebi mi ?

Destan
    xWho0ne

iyi oyunlar,
    Last edited by rebellion19777; 11-08-2019 at 05:28 PM.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Bu bahsettiğin şey yüzünden ban yemezsin kardeş. O cezalara öyle 15 saniyelik bir video ile yaptırım uygulanmıyor. JR'deki adamı banlatabilmek için adamın 1den fazla odada ve farklı zamanlarda alınmış birkaç kesitten oluşan kanıt videoları isteniyor bizden. JR'de afk gördüğüm herkesin videosunu alan ve bir çok kişiye ceza verilmesini sağlamış birisi olarak o işin nasıl yürüdüğünü çok net biliyorum ve bahsettiğin gibi yürümüyor o iş Ayrıca nickini ve serverını da yaz belki seni banlatan arkadaş forum takipçisidir ve video linkini konunun altına atabilir

Senior Member
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Bu bahsettiğin şey yüzünden ban yemezsin kardeş. O cezalara öyle 15 saniyelik bir video ile yaptırım uygulanmıyor. JR'deki adamı banlatabilmek için adamın 1den fazla odada ve farklı zamanlarda alınmış birkaç kesitten oluşan kanıt videoları isteniyor bizden. JR'de afk gördüğüm herkesin videosunu alan ve bir çok kişiye ceza verilmesini sağlamış birisi olarak o işin nasıl yürüdüğünü çok net biliyorum ve bahsettiğin gibi yürümüyor o iş Ayrıca nickini ve serverını da yaz belki seni banlatan arkadaş forum takipçisidir ve video linkini konunun altına atabilir
    inşallah atarsa bende o anı hatırlarım ekledim.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Raporunuzu tekrar inceleceğim, bu süreçte lütfen sabırla bekleyiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by rebellion19777 View Post
    inşallah atarsa bende o anı hatırlarım ekledim.
    Bakalım gelirse video anlarız durumu Eskiden öyle 1.odada ya da 2. odada afk adamın videosunu alıp atıyordum yetersiz kanıt diyorlardı kişinin 2 3 odada afk olduğunu kanıtlamamız isteniyordu. Şimdi değiştiyse bilemem daha iyi olur değiştiyse bi jr afksını yakalatmak için 4 5 dakikalık video zaten fazla

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Raporunuzu tekrar inceleceğim, bu süreçte lütfen sabırla bekleyiniz.
    Teşekkürler beklemedeyim.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    +1. JR'de bu tür raporlamalar çok yaptım. JR'de AFK raporlarını kabul ettirmek için durumun apaçık olması gerekiyor.

Oyuncular öndeyiz diye AFK oluyor ancak sonrasında etkinlikte gelişme oluyor; karşı taraf çeşitli değişikliklerle tekrar gelebiliyor, partideki diğerlerinin de AFK olması sonucu skorda avantajı kaybedilebiliyor ve karşı deva keserken onlara karşı koyulamıyor ya da karşıda risk yaratacak hiçbir şey kalmayınca parti deva kesmek isteyebiliyor.

Yani siz AFK iken bir şeylerin olmuş olması ve sizin partiyi eksik bırakmış olma ihtimaliniz yüksek. Yine de ben de merak ettim ve yanıtı bekliyorum bakalım.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    +1. JR'de bu tür raporlamalar çok yaptım. JR'de AFK raporlarını kabul ettirmek için durumun apaçık olması gerekiyor.

Oyuncular öndeyiz diye AFK oluyor ancak sonrasında etkinlikte gelişme oluyor; karşı taraf çeşitli değişikliklerle tekrar gelebiliyor, partideki diğerlerinin de AFK olması sonucu skorda avantajı kaybedilebiliyor ve karşı deva keserken onlara karşı koyulamıyor ya da karşıda risk yaratacak hiçbir şey kalmayınca parti deva kesmek isteyebiliyor.

Yani siz AFK iken bir şeylerin olmuş olması ve sizin partiyi eksik bırakmış olma ihtimaliniz yüksek. Yine de ben de merak ettim ve yanıtı bekliyorum bakalım.
    Evet, buna çok yaklaşık bir şey olmuş. 9 - 6 pk'da üstünüz diyerek AFK kalmışlar ancak karşı ırk bu sırada devanın canını %5 altına kadar düşürmüşler. Partide 1 priest ve konuyu açan arkadaşımız afk olunca 8 kişiye karşı 6 kişi devanın kesilmesini engellemek için oldukça uğraşmışlar ve 6 kişi sayesinde etkinlik kazanılmıştır. Afk kalan 2 kişi de durumu olumsuz etkilediği için ceza almışlardır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Evet, buna çok yaklaşık bir şey olmuş. 9 - 6 pk'da üstünüz diyerek AFK kalmışlar ancak karşı ırk bu sırada devanın canını %5 altına kadar düşürmüşler. Partide 1 priest ve konuyu açan arkadaşımız afk olunca 8 kişiye karşı 6 kişi devanın kesilmesini engellemek için oldukça uğraşmışlar ve 6 kişi sayesinde etkinlik kazanılmıştır. Afk kalan 2 kişi de durumu olumsuz etkilediği için ceza almışlardır.
    dediğim gibi scorplion bu cogunlukla olan bişe eğer bu şekilde ceza veriliyorsa bende bundan sonra video alabilirim.Sonunda toplu katliam cıkabilir

Ek olarak jrye gelip r atanda bir çok adam var bu adamda bizi geriletiyor bununda ban yemesi lazım.
    Last edited by rebellion19777; 11-08-2019 at 07:27 PM.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by rebellion19777 View Post
    dediğim gibi scorplion bu cogunlukla olan bişe eğer bu şekilde ceza veriliyorsa bende bundan sonra video alabilirim.Sonunda toplu katliam cıkabilir

Ek olarak jrye gelip r atanda bir çok adam var bu adamda bizi geriletiyor bununda ban yemesi lazım.
    Yazımı tam olarak anlamadın sanırım, sizin afk kalmanız oyunun gidişatını etkilemiş. Partideki arkadaşlarınız da sizin gibi düşünseydi rakip devayı kesip kazanacaktı. %5 altı can ile atılan pk'da 1 priest ve 1 parti üyesinin eksikliği oyunu olumsuz yönde etkiler.

Ayrıca, JR'de atak yapmayan oyuncular da AFK olarak değerlendirilir ve ceza alırlar. Öyle yan bilgisayardan zr'ye bırakıp aralıklarla 3-5 skill basanlar görürseniz elbette rapor edebilirsiniz.