Page 10 of 19 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 91 to 100 of 185
    Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Ban veya ban süresi filan çözüm değil. Koxperleri yıllardır sınırsız banlıyorlar da ne oluyor? Nttnow'un olduğu siriusta bile koxperden geçilmiyor. Uzun süreli ban çözüm olsa koxp biterdi. Giriş kısıtlama daha güzel çözüm. UTC için de aynısı geçerliydi mesela. 75 seviye getirdiler, mağdur olanlar oldu ama en azından illegalin önüne geçtiler. Chaos için de lvl sınırı getirilse buradaki illegalin de önüne geçecekler mesela. O yüzden giriş sınırlaması daha mantıklı.
    E aynı şekilde oyuna premiumsuz giriş sınırı da var bu neyi çözüyor? Illegal kullananlara IP incelemesi ve hepsine ceza verme uygulaması da var ve ancak yine de bitmiyor? Yani dediğiniz katılıyorum ancak bu da çok farklı bir çözüm değil, aynı şeyin laciverti, tıpkı saydıklarımız gibi bu da hiçbir şeyi çözmeyecek ancak bunun yanında normal oyunculara zararı var.

Birinin oyuna bu oyunu daha önce oynamış/şu an oynayan kişi olmadan başlama ihtimali yok. Oynayan birçok kişi; kardeş, akraba, oda arkadaşı, eş, komşu vs. Bunlar bilinirken ve kötü niyetliler hariç diğerlerini etkilemeyecek birçok çözüm varken bunu tercih edilmesi çok büyük bir sıkıntı.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    UTC'de karşı ırk bir oyuncu partiye alamıyorduk iyi oldu böyle düzeltilmesi. Etkinliklere IP Sınırlaması bence güzel bir şey tabi 2 kişi oynayanlar için kötü oldu

Evet sorunlar çözüldü, artık oyun tertemiz

NOT: Bu video şikayet içeren, CR'ye atılması gereken bir video değil bu sebeple paylaştım.

Yine de verdiğim video linki kaldırıldı ama videonun görüldüğüne sevindim. Videoyu göremeyenler için de özet geçeyim; Videodaki kişi yan yana 2 bilgisayardan birinde kendi interneti, diğerinde telefonun interneti ile aynı anda JR'ye girdiğini gösteriyordu. Şu JR'de pasif oynayan tiplerden yani. Anlatıyor siz de şöyle girebilirsiniz, böyle yapabilirsiniz diye. 5 saat önce eklenen bir video. Görüldüğü gibi onları hiç etkilemedi/etkilemeyecek.

Kabul edin ki kötü niyetliler için bununla uğraşmak problem değil, oyunu oyun olarak görenler içinse bu uğraş bir problem.
    Last edited by FFferik16; 11-07-2019 at 10:09 AM.

Ne kadar çok abisiyle kardeşiyle oyun oynayan varmış inanmıyorum ama hadi diyelim haklısınız, biriniz telefon internetinden giriverin bu güncelleme gayet yerinde 5 10 pc ile etkinlik takip edenleri bitirir.

Senior Member ABADI's Avatar
    Nickname
    ABADI
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    EaGLesLoneLyFLy Clan LeadeR
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Death_Stroke View Post
    UTC'de karşı ırk bir oyuncu partiye alamıyorduk iyi oldu böyle düzeltilmesi. Etkinliklere IP Sınırlaması bence güzel bir şey tabi 2 kişi oynayanlar için kötü oldu
    Ismail abi ben kardeşimle ayni ip kullaniyorum, o alt katta ben üst kattayim ayri ayri accountlarla oynuyoruz Nasil bi yol izleyelim mesela.

Banned
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Abi ben her Jr'de 5 kisi ile oynamaktan bikmistim artik.
    Elinize saglik IP icin..

Quote Originally Posted by ABADI View Post
    Ismail abi ben kardeşimle ayni ip kullaniyorum, o alt katta ben üst kattayim ayri ayri accountlarla oynuyoruz Nasil bi yol izleyelim mesela.
    Açıkçası şu an için tek çare telefon internetini modem gibi göstermek başka çaresi yok korede sadece ft için getirilmişti bu olay uskoda genel hepsi için gelmiş.

Senior Member ABADI's Avatar
    Nickname
    ABADI
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    EaGLesLoneLyFLy Clan LeadeR
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Açıkçası şu an için tek çare telefon internetini modem gibi göstermek başka çaresi yok korede sadece ft için getirilmişti bu olay uskoda genel hepsi için gelmiş.
    Telefon netini kullanmakda yasanan sorunlarda destek alamassin diye bi yorum yapmisdi bi konu altinda gm nin biri anlayamadik biz bu isi ya

Her etkinlik saatinde biri oyundan çıkacak, telefon internetini açacak, ona bağlanacak, oyuna girecek, etkinliğe girecek, etkinlikten sonra tekrar çıkacak, wifiye bağlanacak, tekrar girecek. Bu nasıl oyun oynamaktır?

Quote Originally Posted by ABADI View Post
    Telefon netini kullanmakda yasanan sorunlarda destek alamassin diye bi yorum yapmisdi bi konu altinda gm nin biri anlayamadik biz bu isi ya
    Bağlandığınız Mobil IP'de illegal bir şey yoksa ceza almazsınız.

Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Her etkinlik saatinde biri oyundan çıkacak, telefon internetini açacak, ona bağlanacak, oyuna girecek, etkinliğe girecek, etkinlikten sonra tekrar çıkacak, wifiye bağlanacak, tekrar girecek. Bu nasıl oyun oynamaktır?
    Bahsetiğiniz durum 2 ve üzeri aynı internet üzerinden girenler için geçerli normal solo oyuncular için etkileyen bir şey yok. Evet Uğraştırdığı doğru ancak yönetimin aldığı karar böyle şu an için yapabilecek bir şey yok.
    Last edited by Death_Stroke; 11-07-2019 at 10:15 AM.