Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Junior Member

Question Canlı Yayın Gost Hakkında

Merhaba bildiğiniz gibi canlı yayın platformlarında yayıncılar PVP bölgelerinde canlı yayın yapmaktadırlar.Bu bölgede yayın yapan kullanıcıyı aralıksız her gittiği kordinatta takip edip karşı ırktan ise öldürmek ban sebebi midir ? Ban politikasında bu tarz bir madde yok yani kısacası gostlamak diye tabir edilen olayın yaptırımı varmıdır.

Yetkililerin aydınlatmasını istiyorum.

İyi forumlar.

Senior Member doltard1's Avatar
    Pvp bölgesinde ghost lafı saçmalık adam belki yayıncı olduğundan haberi yok oyunda ona diş bilemiş rahat vermek istemiyor. Oyuna girerken insanlar Twitch girip kim yayın yapıyor ona göre ona vurmayalim diye bakmak zorunda mı ? DEGİL. Pvp bölgesinde illegal hariç herşey mübah.

Junior Member
    Quote Originally Posted by doltard1 View Post
    Pvp bölgesinde ghost lafı saçmalık adam belki yayıncı olduğundan haberi yok oyunda ona diş bilemiş rahat vermek istemiyor. Oyuna girerken insanlar Twitch girip kim yayın yapıyor ona göre ona vurmayalim diye bakmak zorunda mı ? DEGİL. Pvp bölgesinde illegal hariç herşey mübah.
    Benimde aslında merak ettiğim şu , örnek veriyorum ben yayıncı değilim normal oyuncuyum ancak yayıncının twitch den ekranını görüyorum diyelim durmadan o yayıncı takip edip kestiğimi düşün aralıksız yani , bunun bir yaptırımı varmıdır onu merak ediyorum ?

czde farm slotları belli pk dönen yerler belli kordinat okuma diye bişey var oyun içi townda şu şu bölgede karşı ırk var diye all chatten yazanlar vb vb
    tavuk dönerci yayın açmış aocta farm yapıyo slota gelen her karşı ırka bunlar yayını ghostluyorlar deyip küfür ediyorlar bide ghosttan banlatacam deyip tehdit ediyorlar
    geçen 15 20 saat yayında booro balrog farmı yapan biri var slota her gelene küfür edip ghost diyordu
    bu zihniyete göre aocta balrogta booroda adam kesmek için illa yayın izlemek gerekiyor değişik kafalar

Junior Member
    Quote Originally Posted by vik_NvPwaUKE View Post
    czde farm slotları belli pk dönen yerler belli kordinat okuma diye bişey var oyun içi townda şu şu bölgede karşı ırk var diye all chatten yazanlar vb vb
    tavuk dönerci yayın açmış aocta farm yapıyo slota gelen her karşı ırka bunlar yayını ghostluyorlar deyip küfür ediyorlar bide ghosttan banlatacam deyip tehdit ediyorlar
    geçen 15 20 saat yayında booro balrog farmı yapan biri var slota her gelene küfür edip ghost diyordu
    bu zihniyete göre aocta balrogta booroda adam kesmek için illa yayın izlemek gerekiyor değişik kafalar
    Bende bunu merak ediyorum ban politikasında bununla alakalı madde yok.Yayıncının bu şekilde davranması doğru mu ? Banlatırım gibi durumlar bana hiç gerçekçi gelmiyor.

Senior Member
    Nickname
    Lich - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    Şimdi şöyle mesela adam ölüp ölüp aynı slota geliyorsa bir yaptırım olacağını sanmam ama mesela human sgde öldü karus sg ye gitti sen hemen town attın koştun sonra yine slot değiştirdi hemen koştun sürekli olduğu yere bakıp bakıp gidersen seni şikayet ederse ceza alabilirsin.

Junior Member
    Quote Originally Posted by gurki View Post
    Şimdi şöyle mesela adam ölüp ölüp aynı slota geliyorsa bir yaptırım olacağını sanmam ama mesela human sgde öldü karus sg ye gitti sen hemen town attın koştun sonra yine slot değiştirdi hemen koştun sürekli olduğu yere bakıp bakıp gidersen seni şikayet ederse ceza alabilirsin.
    Ban politikasında böyle bir madde yok yetkili arkadaşlar yazsa konuya güzel olacak.

Senior Member Pochette's Avatar
    Evet Ghost diye tabi edilen yayıncıları rahatsız etmek duruma göre değerlendirilip ceza verilmekte. Ara sıra gelip kesmekten bahsetmiyoruz. Misal adam 5 6 saat boyunca sürekli olarak kişiyi rahatsız edercesine sürekli rahatsız ediyorsa bu ceza almasına sebep olur. Sözün özü tamamen gönderilen kanıtlara bağlı olarak ceza verilebiliyor.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Pochette View Post
    Evet Ghost diye tabi edilen yayıncıları rahatsız etmek duruma göre değerlendirilip ceza verilmekte. Ara sıra gelip kesmekten bahsetmiyoruz. Misal adam 5 6 saat boyunca sürekli olarak kişiyi rahatsız edercesine sürekli rahatsız ediyorsa bu ceza almasına sebep olur. Sözün özü tamamen gönderilen kanıtlara bağlı olarak ceza verilebiliyor.
    Bu ceza tam olarak nedir oyun düzenini bozmak olarak mı ceza alacak ?

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by Pochette View Post
    arkadaş ben twitch kesinlikle izlemiyorum , veganın en baba asaslarından biriyim ve farm slotlarını sürekli dolaşıp , gelen geçeni kesiyorum ve bunu sürekli yapıyorum , yani adam yayıncıysa gelip bu yüzden ceza mı yiyeceğim , yaptığınız şey saçmalık.