Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 51 to 58 of 58
    Senior Member TheTick's Avatar
    Nickname
    MAGEOFDARKKINGDOOM
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Pochette View Post
    Dün gün içerisinde Deconfrost tarafından kesin olmamakla birlikte bakıma alınacağı söylenmişti . Ayrıca bu gibi anlık bakımlar olabiliyor . Sonuç olarak gece bir çalışma yapıldı ve yapıldıktan sonra buradan ve discord üzerinden bilgilendirmesi yapıldı. Çoğu arkadaşımız tepki göstermiş fakat her platformdan pazartesi düzeltilebileceği hakkında bilgiler vermiştik . Anlıyoruz sabah kalktınız bir an etkinliği göremeyince bu şekilde yorumlar yazmanız normal fakat bilgilendirmesi yapıldığı ve bir çok kişi bu saatleri beklediğine göre ortada bir sıkıntı görünmüyor.
    hocam sen neyi açıklığa kavuşturmaya calısıyorum. Oyundan geçersin notice o zaman herkes her saniye dc girip yazılanlarımı takip edecek O zaman ihtimal vardı forumana konu açılsaydı bırakın koruma işlerini ya.

Her bir etkinlikte problem her şeyde magdur oyuncu geçelim bu işleri.
    JustInTime

Senior Member TURALI's Avatar
    Nickname
    KorsaL
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Dün gün içerisinde Deconfrost tarafından kesin olmamakla birlikte bakıma alınacağı söylenmişti . Ayrıca bu gibi anlık bakımlar olabiliyor . Sonuç olarak gece bir çalışma yapıldı ve yapıldıktan sonra buradan ve discord üzerinden bilgilendirmesi yapıldı. Çoğu arkadaşımız tepki göstermiş fakat her platformdan pazartesi düzeltilebileceği hakkında bilgiler vermiştik . Anlıyoruz sabah kalktınız bir an etkinliği göremeyince bu şekilde yorumlar yazmanız normal fakat bilgilendirmesi yapıldığı ve bir çok kişi bu saatleri beklediğine göre ortada bir sıkıntı görünmüyor.
    hocam olabilir yapılabilir gibi bir açıklama şekli yoktur. Profesyonelce çalışılan bi yerde bir şey ya vardır yada yoktu. haklı çıkmaya çalışmanın ve binlerce kişiyi sabah " tatil " gününde yanlış saatte uyandırmanın tek bir açıklaması özürdür.

her platformda ne bilgisi verildi? Araştırdığım vakit ben bilgi göremiyorum. Dc'nin son 1 hafta duyurusunda Khenarth'ın resten sonra bilgilendirmesi var onun haricinde duyuru yok. Dün akşam 11:40 Jr sinden sonra foruma baktım herhangi bir açıklama yoktu ve saatimi kurdum yattım. forumda bunun üzerine yapılan tek açıklama aşağıdaki linktedir. Başka forum ve duyuru kanalları kullanıyorsanız söyleyin ki böyle durumları oralardan da takip edelim. takip edelim ki mağduriyet yaşamayalım.

https://forum.nttgame.com/forum/show...ygulamas%C4%B1

İyi çalışmalar dilerim.

Senior Member
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Saatlerin değiştiği gün olan pazar günü içinde "olabilir" şeklinde ihtimalli konuşulması tamam, pazartesi sabahı-öğleni de haydi tamam ancak pazartesinin akşamı en geç 22'ye kadar kesin bir bilgi olmalıydı, yetişmediyse de birkaç gün sonraya planlı olarak gerçekleştirilebilirdi. Bence bu, hiçbir şekilde haklı çıkılamayacak bir durum. Gerçekçi olalım bu savunmanızla üzgünüm ki ancak kendi içinizi rahatlatırsınız. En fazla umursamazca "yetkimiz var biz de kullandık" denebilir, ki gerçekleşen de bu gibi gözüküyor.

Haberdar olan kişi sayısı: 50
    Olmayan kişi sayısı:2000
    Sonuç: "Çok kişi bu saatleri beklediğine göre ortada bir sıkıntı görünmüyor"

*Rakamlar elbette farazi, ancak durum hiç de öyle değilse lütfen geçen salı sabahı JR'ye giren sayısı ile bu sabah girenkini GMlerden mümkünse önümüze koymasını bekleriz. Yanlıyorsam elbette "haksızmışım" diyebilirim, her ne kadar sizler bunu demekten çok çekinseniz de.
    adamlar üşengeçlikten taa milattan kalma takvimi koymuşlar , sende bilgilendirme bekliyon

Sözde pk nın bölünmesinden nttgame de şikayetçi ama 3-5 çalışan sözde geç saat dedi diye tam pk nın ortasında 1.30 saati çöp eden etkinliği siz koyuyorsunuz çalışan insan 23:40 da etkinliğe girmesin kardeşim banane toplanmamız gece 12 yi buluyor ya şu etkinliği adam akıllı erken bi saate alın yada daha geç bi saate alın

Senior Member Pochette's Avatar
    Quote Originally Posted by TheTick View Post
    hocam sen neyi açıklığa kavuşturmaya calısıyorum. Oyundan geçersin notice o zaman herkes her saniye dc girip yazılanlarımı takip edecek O zaman ihtimal vardı forumana konu açılsaydı bırakın koruma işlerini ya.

Her bir etkinlikte problem her şeyde magdur oyuncu geçelim bu işleri.
    Dünya saatleri otomatik değiştiği için oyunda değişti. Tekrardan belirteyim her platformdan pazartesi düzelebileceği hakkında açıklamalar yapıldı ve yaptık . Ekstra olarak bakımın yapılacağı gün ise net belli olmadığı için duyuru konusu açılmadı . Bilgi geldikten sonra konuyu açtık . Bunu tekrar tekrar belirtiyorum ama bu bir oyun. Ne zaman ne olacağı belli olmaz.

Quote Originally Posted by TURALI View Post
    hocam olabilir yapılabilir gibi bir açıklama şekli yoktur. Profesyonelce çalışılan bi yerde bir şey ya vardır yada yoktu. haklı çıkmaya çalışmanın ve binlerce kişiyi sabah " tatil " gününde yanlış saatte uyandırmanın tek bir açıklaması özürdür.

her platformda ne bilgisi verildi? Araştırdığım vakit ben bilgi göremiyorum. Dc'nin son 1 hafta duyurusunda Khenarth'ın resten sonra bilgilendirmesi var onun haricinde duyuru yok. Dün akşam 11:40 Jr sinden sonra foruma baktım herhangi bir açıklama yoktu ve saatimi kurdum yattım. forumda bunun üzerine yapılan tek açıklama aşağıdaki linktedir. Başka forum ve duyuru kanalları kullanıyorsanız söyleyin ki böyle durumları oralardan da takip edelim. takip edelim ki mağduriyet yaşamayalım.

https://forum.nttgame.com/forum/show...ygulamas%C4%B1

İyi çalışmalar dilerim.
    Sizi iş sahibi biri olarak düşünerek bir soru yöneltmek istiyorum . Resmi tatil gününüzde her iş alanlarında kimse çalışmaz . Doğru mudur ? Ekip tatil olmasına rağmen gece bakım işlemleri için kalkıp geldiler kontrol amaçlı. Bakımın kesin olacağını belirlendiği an ise bizlerde gerekli duyuru konusunu oluşturduk . Bakım işlemlerinde nelerin kesin gelebileceği net değil . Test aşamalarında bir aksilik olur gelmez. Bu yüzden profesyonelce gibi tabirleri kullanmayın lütfen. Oyun bu sonuçta her an bir sıkıntı çıkarabiliyor. Mesela şu an oyun bakıma alınır 1 gün veya 1 hafta giremezsin . Bu durumda yapabileceğin bir şey olmaz. Bizlerde bakımın yapılacağı ve içeriği net belli olduğu zaman foruma duyuru konusunu açarız kişiler bilgilendirilsin diye.

Quote Originally Posted by Fernando_TorreS View Post
    adamlar üşengeçlikten taa milattan kalma takvimi koymuşlar , sende bilgilendirme bekliyon
    Sanada aynı cevabı vereceğim. Dün ve bugün tatildi . Tatil olmasından dolayı hazır taslak kullandık . Eksik ve hatalı girilen metinler çarşamba günü değişeceğini de belirttik..

Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    "Res gelince kale tekrar eski sahibine geçebilir" diye bi açıklama göremedim ben forumda. Hadi saate lafımız yok da 2020'e 2 ay kala server resette kalenin eski sahibine geçmesi nedir? Bu geçen csw düzenlemesinde de oldu. Aynı şeyin tekrarlanması cidden komik.
    CSW ile alakalı bir sıkıntı oluşmuş ve geri dönüşü yapıldı. Genel bölümde konu ile alakalı bilgilendirme yapıldı.

Member AssasinsBaci's Avatar
    Nickname
    Pikaçu
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    QuintoElemento
    Race
    El-Morad
    En azından saatler düzeldi
    Neler neler var bu Dünya'da

Senior Member TURALI's Avatar
    Nickname
    KorsaL
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Sizi iş sahibi biri olarak düşünerek bir soru yöneltmek istiyorum . Resmi tatil gününüzde her iş alanlarında kimse çalışmaz . Doğru mudur ? Ekip tatil olmasına rağmen gece bakım işlemleri için kalkıp geldiler kontrol amaçlı. Bakımın kesin olacağını belirlendiği an ise bizlerde gerekli duyuru konusunu oluşturduk . Bakım işlemlerinde nelerin kesin gelebileceği net değil . Test aşamalarında bir aksilik olur gelmez. Bu yüzden profesyonelce gibi tabirleri kullanmayın lütfen. Oyun bu sonuçta her an bir sıkıntı çıkarabiliyor. Mesela şu an oyun bakıma alınır 1 gün veya 1 hafta giremezsin . Bu durumda yapabileceğin bir şey olmaz. Bizlerde bakımın yapılacağı ve içeriği net belli olduğu zaman foruma duyuru konusunu açarız kişiler bilgilendirilsin diye.
    resmi tatil günlerinde çalışan kişi çift gün parası alarak çalışır. Ben kurumsal bir giyim mağazasın da çalışıyorum resmi tatil diye mağzayımı kapatalım? böyle birşey söz konusu olmadığı için o gün çalışanlar çift gün parası alarak çalışırlar. örneğin belediyeler resmi tatillerde hizmet vermezler ama halkın ihtiyacını karşılamak için nöbette adam bırakırlar veya bir çağrı merkezi çalışanı düşünebilirsiniz. bunun örnekleri çok fazla.

Ekip tatil olmasına rağmen gece bakım işlemleri için kalkıp geldiler
    tatil gününde işe geldi gibisinden "algı" yapmanın bir anlamı yok. gelmeseler daha iyiydi çünkü; atılan reset 50 kişiye faydalı olduysa 1000 kişiye de faydasız olmuştur. ve belirtmek isterim hayrına değil işleri için geldiler.

Mesela şu an oyun bakıma alınır 1 gün veya 1 hafta giremezsin . Bu durumda yapabileceğin bir şey olmaz.
    bizim anlatmak istediğimizi anlamak istemiyorsunuz galiba? bizim derdimiz oyunu kapattın reset attın sizin yüzünüze 2 gem alamadık filan değil. NTT Game'nin duyuru organları bu kadar gelişmişken keşke bir haber verseydiniz de sabah sabah insanlar mağdur duruma düşmeseydi. haber vermediğiniz halde haklı çıkma çabası içine giriyorsunuz. biz bunlara tepki vermezsek siz yarinde öbürsü günde bunları yapmaya, müşterilerinizi dikkate almamaya devam edeceksiniz.

Senior Member Pochette's Avatar
    Konu etkinlik saatlerini bilgilendirme amaçlı açılmış olup farklı yerlere çekilerek tartışma yaratmasından dolayı yoruma kapatılmıştır.