Results 1 to 10 of 10
    Junior Member

Bilgili bir kişi cevaplayabilir mi - Modem paylaşımı hk .

Site de bir kaç kişi daha benim internetim den bağlanıyor , bu paylaşım da herhangi biri hile kullanırsa benim hesabımı etkiler mi ?
    Benim kendi bilgisayarımdan kullanmadığım halde benim netime bağlanan birisi hile kullanırsa ben ban yer miyim ? Öyle bir durum varsa söyler misiniz , hesabımı riske atmak istemiyorum.

Senior Member 4Changzhi's Avatar
    Nickname
    RaveIsKing
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Evet, paylaştığın kişi illegal yazılım kullanıp ceza yerse ipdeki kullanıcılara ban atılabiliyor.

Junior Member UchihaKuZuuuu's Avatar
    Nickname
    TheHanqmanXtasY
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    CapitalPunishmenT
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Kurtuluşun olmaz İlk taramada ban yersin.

Senior Member Evanescence_TR09's Avatar
    Nickname
    :_EVANESCENCE_TR_:
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    HanimShardimiGetir
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Selamlar. Daha önce foruma bu tarz bir konu açılmıştı. Bir arkadaşımız çok paylaşımlı yurt modemi kullanıyordu sanırım. O IP'den biri seri hesap açmıştı veya illegal program kullanmıştı. Arkadaşın kendi hesabı da etkilenmişti. Tavsiyem modem ağında KO oynayan başka kişiler var ise modem şifresini hemen değiştir.

Benim kendi evimde sabit IP var ve benden başka oyuna giren yok. Annem, babam facebook takılıyor... İş yerimde de aynı şekilde sabit IP var. Arada bir patronum kendi karakterine giriyor iş yerinde. Eski oyuncudur. İl dışında oyuna gireceksem de telefondan bağlıyorum laptop'u. Önlemimizi almamız lazım, tek oyun için değil. Bu internet paylaşımı gerçekten çok tehlikeli. Senin kayıtlı IP'den çeşitli suçlar işleyebilirler. Bunun örneklerini görüyoruz.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    İp ban olayı bana gerçekçi gelmiyor.
    İp ban gerçekçi olsa mesela ulu orta bilmem ne pedal reklamı veren çarın girdiği ip den tüm çarların direk ban yemesi lazım gelir.
    Ancak bakıyoruz ki çarlar banlansa bile hemen arkasından başka bir çar gelip malum pedal reklamı yapmaya devam ediyor günlerce.
    Yani ip ban şehir efsanesidir.....

Junior Member
    @GamesDepot - sizden bir yorum bekliyoruz

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by comeon3334 View Post
    Site de bir kaç kişi daha benim internetim den bağlanıyor , bu paylaşım da herhangi biri hile kullanırsa benim hesabımı etkiler mi ?
    Benim kendi bilgisayarımdan kullanmadığım halde benim netime bağlanan birisi hile kullanırsa ben ban yer miyim ? Öyle bir durum varsa söyler misiniz , hesabımı riske atmak istemiyorum.
    Merhabalar,

Her zaman şu belirtiliyor. Illegal bir durum olmadıktan sonra endişe edilmesine gerek yoktur.

Toplu WiFi (havalimanı, şirketler, kafe, yurt vb.) olan yerlerde oyuna giriş yapılması önerilmiyor. Hesabınızı riske atmış olursunuz.

İyi oyunlar.

Junior Member
    Sanırım olay şu sen hile kullanma , hesabını güvende tut . Gerisi Kullananın kendi sorunu.

Tamamen olay o değil çok yanlış anlamışsın aynı IP den bağlananlar ban yer öyle bir işe kalkışma asıl charında gider, Üst komşun mu hile açtı yoksa sen diğer laptopundan mı hile açtın bunu oyun yetkilileri bilemez çözüm olarak aynı IP den bağlanan tüm karakterler ban yer

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    İp ban olayı bana gerçekçi gelmiyor.
    İp ban gerçekçi olsa mesela ulu orta bilmem ne pedal reklamı veren çarın girdiği ip den tüm çarların direk ban yemesi lazım gelir.
    Ancak bakıyoruz ki çarlar banlansa bile hemen arkasından başka bir çar gelip malum pedal reklamı yapmaya devam ediyor günlerce.
    Yani ip ban şehir efsanesidir.....
    Çok farklı bir pencereden bakmışsın Burada konuşulan ip ban, hile kullanan kişinin ip'sine ait tüm hesapların kapatılmasıdır. Anlaman için kabaca bir örnek vermek gerekirse; 1 illegal hesabın ve 4 legal hesabın var. İllegal hesabın yakalandığında aynı ip üzerindeki legal 4 hesabın da banlanır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.