Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thumbs up Bir hikayenin daha sonuna geldik!!

Ortalama 2012 den bu yada oynamıyordum. Arkadaşın gazıyla Sirius swsinde tekrardan başladım DİSC premium çektim.
    Benim oynadığım dönemde okçular seri 80 atardı (koşarak) ve neredeyse legal olmuştu koxp kullanmak. Ne nttnin umrundaydı ne gmleri herkes yolunu bulmuştu. Şuan baya bi düzelme olmuş koxpu legal yapıp kendileri satmaya başlamışlar Farm yapamamanın dışında oyun oynanılabilir hale getirilmiş.
    Ancak ko2 yine bildigimiz ko2 emek hırsızları küfürbaz veletler vs vs.
    Oyunu oynamaktaki amaçlarımdan birisi pazar yapmak. Pk atmayı veya bişeyler kesmeyi sevmiyorum. 1299 zamanından beri pazar yyapıyorum ve bu durumdan keyif alıyorum. Ama şu emek hırsızları yok mu, kolay para peşindeki çakallar.

Günde 6-7 küsür saat çalışıyorum ayrıca birde okul var yani eve girdiğimde bir hayli yorgun oluyorum ve tek eglencem şu sıralar bu oyun.
    Velhasıl sadede geleyim. Agzımı bozmadan , küfürsüz anlatabilmek için biraz sakinleşmem gerekti durum o kadar sinir bozucu.

Bu resimdeki arkadaş 2,099,000 ' dan wb koymuş 1 sayfa ve hepsinin arasında bi tanesini 20 m yapmış. Benim gibi iyi niyetli bir enayi de adamın pazarındaki itemler görünsün pazarını yapmaya devam etsin diyerek gidip en alttan 3 tanesini çekmiş. Ve bu olayı genie'de de yaşadım. 1 paket genieyi 14 den koyuyorlar ama emek hırsızı bir arkadaş 1 paket yerine tek 1 tane koymuş 14 den. Bende seri çektiğim için 2-3 tane farketmedim. Velhasıl bu oyunda ne çakal biter ne çocuk nede küfürbaz. Siz siz olun çok zengin değilseniz bu batağa bulaşmayın, bulaştıysanızda bir çıkış yolu arayın. NttGame'in tek derdi cebinizde ki paradır bunu sakın unutmayın.

Ha şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. 2009-10 senesinde çok güzel arkadaşlıklarım oldu bu oyundan ve hala hepsiyle görüşüyorum ama bunun bir istisna olduğuna inanıyorum. Bu oyunda ki en sıkı arkadaşlıklar genelde çok güzel bi drop alana kadardır. Bir an önce bu bataklıktan kurtulup reel hayata dönmeniz dileğiyle.

Son olarak resimde ki arkadaşa oyun içinden baya bir küfür ettim kusura bakmasın. Şuan teşekkür ediyorum böyle bir ......... yapıp beni bu oyundan yeniden tiksindirdiğin ve oyunu bırakmama vesile olduğun için. Sinirim geçtikten sonra tekrar pm attım kalan 50 m parayı verecektim ama pm blocklamış
    Ntt'ye gelecek olursak. Benim gibi enayilerinizi kaybetmek istemiyorsanız böyle çakalların emek hırsızlarının önüne geçmeniz gerekiyor. Hadi eyv.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    yolun açık olsun dostum.. her ne kadar bahsettiğin konuda hata kendinde olsa da oyunu bırakman faydanadır diye düşünüyorum.. ben bu tip şeylere hiç düşmedim ancak benim de rahatsız olduğum konular var. en kısa zamanda ben de kurtulurum umarım.

Kesinlikle benim hatam resimde adı geçen arkadaşın hiçbir suçu kabahati yok. Burada değinmek istediğim şey onların yaptıkları değil. Bu tarz emek hırsızları hayatın her alanında var. Burda wb yi 20 m den koyan adam yarın meyve sebze pazarında çürükleri arkaya koyup elle seçmeyi yasaklayan adam olacak. Burda ntt nin önlem alması gerekiyor. Mesela şuan charda hala 561 saat dc pre var üstüne üstlük o kadar emek verdim. Benim gibi kim bilir kaç kişi bu çakallara para kaptırıp sinirlenip bırakıyor. Neyse o arkadaş öyle bir şerefsizlik yapmasa ben şuan asosyal bir şekilde pc başında vaktimi çürütüyor olacaktım.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Pazarda serbest piyasa sistemi geçerlidir. Kullanıcı bir eşyayı dilerse 1 coins, dilerse de 999m yazabilir. Buna kimse müdahale edemez ya da neden bu fiyattan satıyorsun, alıyorsun diyemez. Satın alırken sizin dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunu şöyle düşünebilirsin, N11, Gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde aynı ürün 50 liraya da satılıyor, 250 liraya da satılıyor. Hiç araştırmadan acele edip 50 liralık gönderici öder bir ürünü 250 lira + kargo alıcı öder ürünü alırsan bunda ne alış veriş sitelerinin ne de ürünü satan kişinin bir suçu olur. Araştırmadığın ve acele ettiğin için aynı oyundaki gibi senin hatan olur.

Bu gibi durumlarda yapmanız çok aceleci olmamanızdır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Pazarda serbest piyasa sistemi geçerlidir. Kullanıcı bir eşyayı dilerse 1 coins, dilerse de 999m yazabilir. Buna kimse müdahale edemez ya da neden bu fiyattan satıyorsun, alıyorsun diyemez. Satın alırken sizin dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunu şöyle düşünebilirsin, N11, Gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde aynı ürün 50 liraya da satılıyor, 250 liraya da satılıyor. Hiç araştırmadan acele edip 50 liralık gönderici öder bir ürünü 250 lira + kargo alıcı öder ürünü alırsan bunda ne alış veriş sitelerinin ne de ürünü satan kişinin bir suçu olur. Araştırmadığın ve acele ettiğin için aynı oyundaki gibi senin hatan olur.

Bu gibi durumlarda yapmanız çok aceleci olmamanızdır.
    Burdaki fark tezgahtaki itemlerin aynı olması. Ayrı ayrı item olsa eyvallah ama aynı itemlerin içinden birini yüksek koyup milleti kekliyor. Bugün x kişi yarın y kişi bu numarayı yiyecek. Yiyen varki dolandırıcılar tam gaz devam ediyor aynı numaraya.

Buna çözüm tıpkı buy pazarı gibi, aynı itemden koyuyorsan aynı fiyat olacak ne 1 coins yukarısı ne 1 coins aşağısı. Sell tezgahıda buy tezgahı gibi yapmak şart. En azından aynı itemlerde çakallık yapamazlar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ChampionOfTrakya View Post
    Burdaki fark tezgahtaki itemlerin aynı olması. Ayrı ayrı item olsa eyvallah ama aynı itemlerin içinden birini yüksek koyup milleti kekliyor. Bugün x kişi yarın y kişi bu numarayı yiyecek. Yiyen varki dolandırıcılar tam gaz devam ediyor aynı numaraya.

Buna çözüm tıpkı buy pazarı gibi, aynı itemden koyuyorsan aynı fiyat olacak ne 1 coins yukarısı ne 1 coins aşağısı. Sell tezgahıda buy tezgahı gibi yapmak şart. En azından aynı itemlerde çakallık yapamazlar.
    çözüm olayına tam destek buyda 1 iteme ne yazdıysan aynı iteme başka fiyat yazamıyosun seldede bu geçerli olması lazım yetkililer dikkate alırlar inş tuzak pazardan kurtulur player

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ChampionOfTrakya View Post

Kesinlikle buy pazardaki sistemin aynısı olması lazımki insanların canı yanmasın.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Hakkında hayırlısı olsun. Dediklerine katılıyorum.

Senior Member ziskereg's Avatar
    Class
    Warrior
    Server
    Destan
    Race
    Karus
    Ortada satıcının bir artniyeti olduğu açık bunun belki bi yaptırımı olmayabilir ama bu tarz durumları gayet normal bi şeymiş gibi savunmak hoş değil bence yapmayın. Arkadaşa sağlık olsun diyelim.

Oyun eski olduğu için bir itemin minumum değeri ve maximum değeri için aralık yok maalesef.

Ama boşver ya 2 ay sonra yıl olacak 2020
    20 yıllık düşünce 18 yıllık faaliyet olan knight için kafa ağrıtmaya gerek var mı iyi ki bırakmışsın
    knight olmadan gerçekten mükemmel keyif alacaksın hayattan(kendimden biliyorum.) oyunlar insanın psikolojisini bozar.
    Reel hayatta başarılar dilerim.