Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 39
    Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)

JR mage tp , callından bıktım! Protesto ediyorum

TP , ESC on off seçeneği gelsin kişinin isteğine bağlı olsun.

Call skili de Cz de olduğu gibi jrlerde de De aktif olsun.

Konudaki tüm yorumları okumanızı tavsiye ederim.
    Last edited by uon; 10-21-2019 at 06:13 PM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bu skilleri kullanan işi biliyorsa PK'da kazandırır, emin misiniz?
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    magenin bir teleport skilli kalmıştı karışılmadık zaten onuda yaptırırsınız devir sizin devriniz

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bu skilleri kullanan işi biliyorsa PK'da kazandırır, emin misiniz?
    Ben eşimle oynuyorum her deva sırası geldiğinde sen devam etmek ister misin diye soruyor ben de hayır yanıtını veriyorum herkes kendi charıyla . Bandicam açık bir şey olursa video çek diyorum. Bugün canla başla mücadele verdi, 5kişi çıktığı halde tüm partiyi organize yönetti. Takımda ki herkes kutu sırası için koşarken o direk devanın icine girdi hem pot hem atak verdi, deva öldüğünde mage yanına çekti takımdan birisi gitti iki kutuyuda aldı. Komik gelebilir ama bir daha oynamak istemiyorum diyor çünkü benzer durumu eski swlerde de yaşadı. hem de defalarca. Sırf bu yüzden mage açmıştı eskiden. Sonuc olarak ne oldu? Kutuyu açmak icin call alıyor ancak diğer uyanık magede kasıtlı call alarak kutuyu kaybediyor.

Örnekleri saysam bitmez. inanın PK da kazanmak mı yoksa kutunu çaldırmak mı diye sor insanlara kutuyu caldırmayım yeter diyeceklerdir.Mesele drop değil hakkın yenmesi. Forumlarda hep GB sıram kaydı, gb mi çaldı , towna çekildim başlıkları var insanlar rahatsız oluyor artık.

en azından Tp call kaldırılısa insanlar yeni JR pk düzenine adapte olur diye düsünüyorum.

bir sabah uyanıyoruz Tp call deaktif. Başta zorlanırız ancak bir şekilde adapte oluruz. en azından video kayıt programlarından jr icin kurutlmuş oluruz.

Devaya geliyoruz deva kesiliyor kafa rahat koş devaya aç kutuyu, mageyle husumetin oldu diyelim kutu aldırmamak icin towna, yanına vs cekemeyeceği icin kafa rahat koş al kutunu.

pk mı kaldık Tp call yok mu karşı taraftada yok. en iyi" organize olan ekip kazanır bukadar basit."
    Last edited by uon; 10-19-2019 at 10:11 PM.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by Selfname View Post
    magenin bir teleport skilli kalmıştı karışılmadık zaten onuda yaptırırsınız devir sizin devriniz
    Allah aşkına suan ne alaka? Şunun nesini savunuyorsun kutu sırası sırf sende diye aldırmamak için yanıma çekiyroum ve aldırmıyorum. Bunda savunulcak ne var?

JR Pk larında tp call kaldırılsın diyorum sadece hem magenin iş yükü azalır jrlerde

Dostum kötü ve art niyetli mage oyuncuları için jobun hakkını veren mageleri de zora sokuyorsun bu isteğinle.Lr mage oynuyorum ve ciddi manada iyi tp oynadağımı düşünüyorum.Pk da bizi yatalak edecek ekipleri iyi tp oynamam sayesinde defalarca jr kazandırdığımı düşünüyorum.Yani bir kaç art niyetli insanlar için tp call skilinin kaldırılmasını istemek işin basitine kaçmak bence.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by Jesusss42 View Post
    Dostum kötü ve art niyetli mage oyuncuları için jobun hakkını veren mageleri de zora sokuyorsun bu isteğinle.Lr mage oynuyorum ve ciddi manada iyi tp oynadağımı düşünüyorum.Pk da bizi yatalak edecek ekipleri iyi tp oynamam sayesinde defalarca jr kazandırdığımı düşünüyorum.Yani bir kaç art niyetli insanlar için tp call skilinin kaldırılmasını istemek işin basitine kaçmak bence.
    Bir kaç art niyetli insan dediklerin senin jr kazandirdiklarindan daha fazla kardeşim emin ol. insan oğlu her şeye adapte olur. sadece jrlerde tp call kaldirilirsa insanlar pklarda daha iyi organize olmak zorunda kalir ve en iyi organize olan kazanir. millet artik kutu kendisine gelmesin istiyor ya çalinir ya towna cekerler diye cidden uzuluyorum artik. bandicama bagli kalmaktan pc falan kasiyor kayittayken

mesela hayali bir jr canlandiralim. ben oyuna yeni başlamisim ve sirius serverindayim. diyelim kutular goldbar atiyor. üzerim leş yamuk bow falan. herkes jrden cikmis 4 kisi kalmis kosarak kutu alcam goldbar silverbar silver gem. hem de tek basina
    buna musade eder misin????? sayet ederim diyorsan gerçekten adamin dibisin. suan serverda fazladan 1 silver gem alma diye ordan oraya ceken mageler var insanlari ustelik itemin olsa bile. muhtemelen yonetim ekibi de konuyu geçiştircek. hem de şu şekilde "Eger bir mage sizi towna cekiyor veya drop almanizi engelliyorsa videolu sekilde bize bildirin. jrlerde tp call onemli bi skildir. " bir umut yazdim işte daha kafa rahat jr girmek icin. çokta onemli degil kaldirilmazsa kaldirilmasin hayatta bundan daha onemli seyler var ama sunu bil ben dahil bir cok insan tp calldan rahatsiz.

5yil önce galiba ilk jrme girdim. Lwl 75 kutu ben de. skilleri bile tam bilmiyorum. herkes yazdi bu eziğe kutu gidiyor ya bir sey bilmiyorum vs deva kesildi mage call aldi. diger mage beni yanina çekti. silverbar gem alindi.

ben de inanilmaz bi uzuntu yasadim. eslantta flood gectim x clani hirsizdir diye. klan baskani numarami istedi. telden aradim. ts den dinletiyor adam diyor ki birader ne hirsizi ? hirsiz olsam altindaki adama goldbari alirdim paylasirdim gittim sadece silver bar gem aldim. seni yanima cektim cunku mobun icinden atak yapip öluyodun surekli bir ise yaramadin dedi.

yani sozum ona adam hem bana gem aldirmadi hemde tum ptnin gb hakkini elinden aldi. TP CALL SKILI KALDIRILMALI , insanlar tpsiz callsizda jr oynar. pkda en iyi organize olan kazanir. kill alan devaya yatirtir kendini, town attirir pt leader vs vs. daha zor ve ekip ruhuyla oynanir. en azindan mageler kimsenin drobu almasini engelleyemez

resmi forum disindaki forumlari incele magelerin caldigi veya aldirmadiklari gb basliklari 100lerce.

simdiden adamlar yeni sw goldbar gelsin diye bekliyor mageler hazir bekliyor. neden yan baktin bana diyip kutu aldirmama ihtimallerinden tut, sirayi istedigi gibi ayarlamaya yetkileri var bu art niyetlilerin. tp konusunda cok yetenekliysen de ardream veya Cz de kullanırsın. istediğim sadece daha sakin bir JR
    Last edited by uon; 10-19-2019 at 10:58 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by uon View Post
    Allah aşkına suan ne alaka? Şunun nesini savunuyorsun kutu sırası sırf sende diye aldırmamak için yanıma çekiyroum ve aldırmıyorum. Bunda savunulcak ne var?

JR Pk larında tp call kaldırılsın diyorum sadece hem magenin iş yükü azalır jrlerde
    bu akşam bizim JR'de bizde magenin teleport skilli sayesinde kazandık, çift blink ile call aldı ve ks atarak aldık devayı. benim içinde şuan bu skiller bu haliyle çok daha iyi asla değişmemeli. özetle demem o ki kişisel, kendi başınıza gelen olaylar için konu açmak, istekte bulunmak çok bencilce. asla kabul görmeyecek bu söylediklerin

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by Selfname View Post
    kişisel kendi başınıza gelen olaylar için konu açmak, istekte bulunmak çok bencilce. asla kabul görmeyecek bu söylediklerin
    Olabilir kardeşim, kabul görmesin napalım dünyanın sonu değil ya ben dile getirdim düşüncelerimi uzun uzun. En azından sevgili Nttgame Gmleri moderatörleri bana bu imkanı sundu. Sağolsun scroplion ilgi gösterdi yazdı. belki bir gün bir şeyler değişir ben de bunu dile getiren kişi olmuş olurum bugün itibariyle. kutum çalındı, towna çekildim tarzında başlıklardan kurtuluruz

edit: Mesajını alıntılamıştım sen edit yapıp bir hikaye anlatmışsın bugün mageniz call almış cift bilink ile kutu almışsınız diye. Kesin bugün bu olay yaşanmıştır diyerek konuya başlıyorum. Tp call olmasa ne olur? bir kişi aşağıya iner devanın canı %5 koşun beyler der mage cift blinkinide yapar naparsa yapar vurur okcusu vurur warioru vurur. Abarttıldığı kadar büyük şeyler değil bunlar. Sırf bu başlığım yüzünden %1 ihtimal bile tp call Jr de kaldırılabilir diye nasıl panik olduğunu hissediyorum. mageler kendilerini haşa tanrı gibi hissediyor sw istemek icin adamı defalarca yanına çekenden tut sırf kıyafetlerını sılahını begenmedi diye kutu aldırmayana kadar mevcut. bu skill Sadece Jr icin elinizden alınırsa bile nasıl çıldırıyorsunuz görebiliyorum inan.

Benim sorunum senin TP , call skilinde değil. örneğin deva kutu atmasın razıyım veya deva kutu atmasın ama sıra kimdeyse oyun sonunda droplar otomatik pay olsun buna da razıyım. ancak bu dediğim seyi yapmak sanırım zor. Call TP kaldırmak daha basit. Hem de sorunu çıkaranlar mageler bu yetki kısıtlanır veya ellerinden alınırsa (JR icin) bazı sorunlar çözülmüş olur . inan kişisel bir istekten öte bu.

Daha geçen gün bir arkadaşımın başına şu geldi

Deva sırası priestte altında kendisi diğer altında baska okcu var. Arkadaşım deva kesilir kesilmez hızlıca Call aldı.Saniyesinde tüm parti esc alınmış halde yukardaydı. Küfürleşmeler başladı. ESC atan mage diyor ki Goldbarı sana yedircek halim yok. Arkadaşım diyor ki kardesim ben 2.sıradayım önce goldbarı alırım kendime silverbar altıma silver gem. ESC alan adam da diyor ki eminim öyle yaparsın hırsız!!!!!!!

burada ne anlatmaya çalışıyorum? 2 magenin anlaşmazlığı yüzünden ilk sıradaki priest Kutu alamadı, 3.sıradaki okcu kutu alamadı. Bu nedir kardeşim? ne saçma iş ? Herkes JR ye drop elde etmek için giriyor. Kimse sadece canavar kesmek icin girmez. oyunun en onemli anı deva drobu nasıl olurda tek bir jobun elinde olabilir ?

koreko ya bak, orada ki coğu seyi buraya getirseler bizim insanımız suistimal edeceklerini çok iyi bildikleri için getirmiyorlar. yapılan her guncelleme her etkinlik bizim oyuncu profılimize adapte edilip getiriliyor. bir gün insanımızın suistimal ettiği JR tp call skillerini de bir düzenleme gelebilir suan gündemde olmasa bile bu kadar emin konuşma asla kabul görmeyecek falan.
    Last edited by uon; 10-19-2019 at 11:50 PM.

Senior Member
    Drobu kimse almasın diye esc atan magelere denk gelmişliğim var.Oyunda zeka problemi olan çok insan var.Zeka problemi olanları engellemek için skil kaldırmak pek mantıklı değil.Pk sırasında öne geçtiğinde veya priest öldüğünde esc atılması gibi önemli detaylar var.