Results 1 to 10 of 10

Yer Rosetta ve banlanmıyor.

Bu arkadaşımız hergün akşam makrosunu açıp oto kutusunu çıkartıp savage slotuna koyuyor ve crystal,opal ve safir kazanıyor.Gece tam 3 saat bu adamın başında bekledim yazdım yazdım cevap vermedi.Sonra FGY isimli arkadaş geldi bu kişiyi defalarca CR ye attığını fakat banlanmadığını söyledi.Bende çek bir daha gece saat 5.40 atalım tekrar belki bu sefer banlanır dedim fakat adam hayla oyunda ve bana kanıtla kanıtlayabiliyorsan diyor(bununda fotosunu aldım). Sayın oyun yöneticileri herşey 3. party tool değil. Bakın bu kişi nasıl kurmuş tezgahını. Artık böyle şeylerinde önüne geçmenizi istiyoruz.Afedersiniz biz enayimiyiz genie ye para verip alıyoruz (oyun içinde tabi) böyle çakallar yolunu buluyorsa bi yerde yanlış var demektir.Saygılar.
    Last edited by IBlackWicked; 10-19-2019 at 02:59 PM.

Senior Member yivabeyi's Avatar
    makro hapis+hapis+hapis+ban gibi bir şeydi makro direkt ban yemiyor kanımca zaten konunun yeri burası değil muhtemel konu silincek

Quote Originally Posted by yivabeyi View Post
    makro hapis+hapis+hapis+ban gibi bir şeydi makro direkt ban yemiyor kanımca zaten konunun yeri burası değil muhtemel konu silincek
    CR ye atınca ilgili işlemi gerçekleştirmiyorlar. Malum iş böyle olunca bizde buradan bir ses duyuralım dedik. Bu adam kaç haftadır böyle kasıyor.Kime sorsam videosunu çektik attık ama ses yok diyorlar.Bu durum can sıkıcı bir durum.

Senior Member dawt53's Avatar
    Konuyu silerler crye yükle işlme görmez burdan

Quote Originally Posted by dawt53 View Post
    Konuyu silerler crye yükle işlme görmez burdan
    Abi kime sorsam videosunu attık birşey olmadı dediler.Bende genel tartışma bölümünde bunu bi tartışalım istedim.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Terstegen View Post
    CR ye atınca ilgili işlemi gerçekleştirmiyorlar. Malum iş böyle olunca bizde buradan bir ses duyuralım dedik. Bu adam kaç haftadır böyle kasıyor.Kime sorsam videosunu çektik attık ama ses yok diyorlar.Bu durum can sıkıcı bir durum.
    CR atınca işlem olmuyor diye bir şey yok. Karakteri kontrol ederler ve illegal bir durum varsa işlem görülür. Herkesin görebileceği bölümlerde bu tür paylaşımlar yapmayın.

Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    CR atınca işlem olmuyor diye bir şey yok. Karakteri kontrol ederler ve illegal bir durum varsa işlem görülür. Herkesin görebileceği bölümlerde bu tür paylaşımlar yapmayın.
    Sayın moderator,
    Her şey 3.party tool değildir.Tabii ki kişi de illegal bir şey görünmez.Donanım makrosu ile bu kişi burada emek sarf ederek bir şey yapmaya çalışan kişilerin önüne geçiyorsa burada bir yanlış var demektir.Gece saat 05.40 ve bu kişi def kaçırmadan ve oto z yaparak hayvanları kesiyor.Kaldı ki bunu defalarca yapıyor.Madem böyle bir illegallik çıkmıyor o zaman donanım makrosu serbest kalsın kimse genie almasın? Olur mu böyle bir şey tabii ki olmaz. Bu tür şeylerin önüne geçilmesi gerekiyor.Karakter incelenip vay efendim illegallik yok denilip bir işlem yapılması nasıl bir şeydir anlam veremedim. Daha 1 hafta olmadı abimin karakteri hapise gönderildi.Sebebini daha sonra anladık pvp lerde kullandığımız capslok isimli program bilgisayarında kalmış biz hapisten çıkarmak için para yatırdık daha sonra ise bilgisayarını formatladı oyuna devam etti. Bazı insanlar kullanmadığı halde bunun cezasını çekiyor ise ve bunlar böyle çakallık yapıyorsa vay oyunun haline.
    Saygılar.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Sayın moderator,
    Her şey 3.party tool değildir.Tabii ki kişi de illegal bir şey görünmez.Donanım makrosu ile bu kişi burada emek sarf ederek bir şey yapmaya çalışan kişilerin önüne geçiyorsa burada bir yanlış var demektir.Gece saat 05.40 ve bu kişi def kaçırmadan ve oto z yaparak hayvanları kesiyor.Kaldı ki bunu defalarca yapıyor.Madem böyle bir illegallik çıkmıyor o zaman donanım makrosu serbest kalsın kimse genie almasın? Olur mu böyle bir şey tabii ki olmaz. Bu tür şeylerin önüne geçilmesi gerekiyor.Karakter incelenip vay efendim illegallik yok denilip bir işlem yapılması nasıl bir şeydir anlam veremedim. Daha 1 hafta olmadı abimin karakteri hapise gönderildi.Sebebini daha sonra anladık pvp lerde kullandığımız capslok isimli program bilgisayarında kalmış biz hapisten çıkarmak için para yatırdık daha sonra ise bilgisayarını formatladı oyuna devam etti. Bazı insanlar kullanmadığı halde bunun cezasını çekiyor ise ve bunlar böyle çakallık yapıyorsa vay oyunun haline.
    Saygılar.
    Şikayet edilen bir karakter sadece tpt var mı yok mu diye bakılmaz. Kesin bir bulgu varsa direkt işlem yapılır. Şüpheli bir durum varsa ayrıntılı incelemeye alınır ve oyun içerisinde de ayrıca kontrol edilir. Bunun sonucunda illegal bir durum varsa cezası verilir. Ayrıca bahsettiğiniz kişi makro kullanıyorsa bunun tespiti halinde ne tür cezalar veriliyor diye ban politikasından bakabilirsiniz. Her suçun kademeli olarak farklı cezaları vardır. Ayrıca raporlamışlar, yapmışlar, etmişler diye bir kanıya varamazsınız. Elinizde bir kanıtınız varsa siz bizzat raporlayabilirsiniz. Olumlu veya olumsuz sonuç bir şekilde sonucunuzu görebilirsiniz.

Bunların haricinde kimse oyun içerisinde aktif olarak kullanmadığı bir program için ceza almıyor. Yakalanmanız mümkün ama bunun sonucunda da detaylı inceleme yapılarak işlem uygulanıyor. Bu da defalarca belirtildi.

Bunların haricinde kimse oyun içerisinde aktif olarak kullanmadığı bir program için ceza almıyor. Bu da defalarca belirtildi.
    Sevgili oyun yöneticimiz (şahsen favorimdir) Patheoz yayınladığı "Ceza Alan Oyuncular Hakkında" başlığı altına bakarsak eğer şöyle bir yer bulunmakta ;

Bu tür durumlara düşmemek adına lütfen bilgisayarınızda bulunan illegal yazılım ve pedalları kaldırdığınızdan emin olun. Ceza alan oyuncularımızın bu durum hesap sicillerine işleyecek ve tekrarlamaları halinde hesapları süresiz olarak kapatılacaktır.
    ilgili metin : https://forum.nttgame.com/forum/show...k%C4%B1nda-185

Bu bilgi bize güvenlik yazılımınızın bilgisayarı taradığını ve oyuna aykırı tutum olabilecek illegal yazılımları taradığını ve buna ek olarak bunları bildirdiğini açık ve net bir şekilde gösteriyor. Biz kullanmadığımıza dair %100 eminiz ve kullanıp kullanmadığımızın ortaya çıkması için bilgi işlem dairelerinde bilgisayarımızı taratmaya hazırız. Fakat biz bunların olmasını istemiyoruz yapmışız bir hata çektik cezasını bilgisayarımızdan kaldırmamız gerektiğini biliyorduk fakat göz önünde bulundurmamışız eyvallah dedik ve cezamızı ödedik.

Ayrıca;

Şikayet edilen bir karakter sadece tpt var mı yok mu diye bakılmaz. Kesin bir bulgu varsa direkt işlem yapılır. Şüpheli bir durum varsa ayrıntılı incelemeye alınır ve oyun içerisinde de ayrıca kontrol edilir. Bunun sonucunda illegal bir durum varsa cezası verilir. Ayrıca bahsettiğiniz kişi makro kullanıyorsa bunun tespiti halinde ne tür cezalar veriliyor diye ban politikasından bakabilirsiniz. Her suçun kademeli olarak farklı cezaları vardır. Ayrıca raporlamışlar, yapmışlar, etmişler diye bir kanıya varamazsınız. Elinizde bir kanıtınız varsa siz bizzat raporlayabilirsiniz. Olumlu veya olumsuz sonuç bir şekilde sonucunuzu görebilirsiniz.
    Maalesef sayın moderator. Videolar ve 2-3 kişi bu şahsın bunu yaptığına şahitlik edebilir (ben dahil 2-3 kişi) fakat bunlarıa engel olmak çok güç (donanım makrosu) düşüncesindeyim.

Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Maalesef sayın moderator. Videolar ve 2-3 kişi bu şahsın bunu yaptığına şahitlik edebilir (ben dahil 2-3 kişi) fakat bunlarıa engel olmak çok güç (donanım makrosu) düşüncesindeyim.
    Yapılan raporlamalar zaten arşivleniyor. Kişi şikayet edilmişse raporu vardır, işlenmiştir ya da işlem sırasındadır.Bunun şahitlik ya da o raporlamış, bu bildirmiş ile ilgisi yok. Kişi hiçbir şey kullanmıyorsa kaç kişi raporlarsa raporlasın ceza almaz. Alıntıladığınız konuda da belirtildiği gibi kişi donanım makrosunu da oyun içerisinde kullanıyorsa ve siz şikayet ettiyseniz oyun içerisinde kontrol edilir ve ceza alır. Bunun tartışmaya açık ve size ayrıcalık getirmemize gerektirecek bir yanı yok. Lütfen başkaları için oluşturduğunuz suçlayıcı videolarınızı CR üzerinden CR ekibine iletin. Onlar gerekli olanı yapacaklardır.

Gerekli bilgilendirmeyi tarafınıza yaptığım ve konunun ilgili bölümden devam etmesi gerektiği için konuyu yoruma kapatıyorum. İyi forumlar.