Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22

Thread: Hesabım Hk.

Senior Member
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Sizin gibi tiplere ne anlatsak boş. Bilgin yok fikrin var. GM'ler 50 defa yayınlarda, 500 defa forumda yazdı. Küfüre sessizlik cezası veriyoruz diye. Şimdi inisiyatif aldık diyorlar. Bu işin demek standartı yok. Demek ki herkese ettiğin küfürün cezası aynı değilmiş. Artık ona göre küfür ederiz.

"Küfür etmek, saldırganca davranmak veya tahrik edici konuşmalarda bulunmak
    3 günlük sessizlik cezası 7 günlük sessizlik cezası 15 günlük sessizlik cezası 30 günlük sessizlik cezası Süresiz sessizlik cezası"
    okuman yok herhalde onlarca raporun var demiş mod bu demek oluyoki konuyu açanın zaten ilk ihlali değil şimdi bu arkadaş sana küfür etse onu 10 kez raporlasan 3 günlük ban cezası alsa foruma gelip hesap sorarmısın sormazmısın muhtemelen konuyu açan kişi arkadaşın olduğu için yancılık yapıyosun ama en azından infondaki aresi falan silseydin qweqwe

Junior Member
    Class
    Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Jujuka View Post
    Küfür etmek, saldırganca davranmak veya tahrik edici konuşmalarda bulunmak
    3 günlük hesap kapatılması
    7 günlük hesap kapatılması
    15 günlük hesap kapatılması
    30 günlük hesap kapatılması
    Süresiz hesap kapatılması

daha önceden rapor yemişsen 3 gün bence az normalde kurallara göre kaçıncı ihlalin bilmiyom ama 7 gün ve üstü olmalıydı neden şikayet ediyosunki
    Baska oyunlarda, benzer kisilere bir kere uyari verilir.Eylemin tekrari halinde sadece alakali hesap degil tum hesaplar suresiz kapatilir.GM insiyatifi bu arkadasa yaramis farkinda degil. Bence tesekkur etsin GM lere

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by filozof0800 View Post
    Ben oyundan ares serverinde scoplionun clan arkadaşı ile aramızda tartışma
    oldu ve küfür ettim
    (yaptığım doğru değil kabul ediyorum) ve bu kişi beni
    report etti ve charım uygunsuz dilden 3 günlük ban yedi.
    Bir taraftan forumdaki konuları yanıtlarken bir taraftan da hakkında gelmiş raporu inceledim. Normalde Cr'ye gelen bildirimler hakkında kimseye bir bilgi vermeyiz ancak zaruri bir durum oluştuğu için kısa bir bilgi vereyim.

Rapora göre kimseyle tartışmaya girmemişsin, sadece kendin yazıp, kendi kendine yazıp sonrasında da küfür etmişsin. Forum kitlesini yanıltacak, yapılmamış şeyleri olmuş gibi yazmak yasaktır.

Yaptığının doğru olmadığını kabullendiğine göre oyun ve forum kurallarına uymayı da ihmal etmemelisin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Jujuka View Post
    okuman yok herhalde onlarca raporun var demiş mod bu demek oluyoki konuyu açanın zaten ilk ihlali değil şimdi bu arkadaş sana küfür etse onu 10 kez raporlasan 3 günlük ban cezası alsa foruma gelip hesap sorarmısın sormazmısın muhtemelen konuyu açan kişi arkadaşın olduğu için yancılık yapıyosun ama en azından infondaki aresi falan silseydin qweqwe
    Yancılık mancılık değil. 2 gün sonra benim ya da senin başına gelmeyeceğinin garantisi yok. Ona öyle buna böyle ceza sistemi olmaz.

10 tane konu varsa hepsini tek tek ceza verirsin. Bu adam 3 günde mi 10 defa küfür etti de toptan ceza attılar?

Anlamamakta ısrar ediyorsun. Küfüre ban cezası yok! Mute var. Adam all chatte canlı yayında **** resmi çizdi, aldığı ceza mute. GM'ler 50 defa dedi, ne kadar küfür edersen et ban cezası yok, artık mute dediler. Anlasan sorun kalmayacak.
    Last edited by ScORp_LiON; 10-15-2019 at 09:57 PM.

Mute cezası bence çok saçma bir ceza. Geçen gün biri anneme, ırkıma her şeyime sövdü Cr ye bildirdim. Şimdi eleman en fazla mute yiyecek öylemi? Ben şurda forumda veya oyunda yetkililerden birine 2 harfli küfrü etsem sınırsız yerim muhtemelen. Ama bizim hakkımız korunmuyor sadece karşı tarafa mute veriliyor. Hemde büyük küfürler yediğimiz halde.

Ayrıca bu mute yiyen elemanlar yarın öbür gün bir eventta veya oyunun herhangi bir alanında mute yediğini görmediğimiz, bilmediğimiz için iletişimsizlik yaşıyoruz.

Bazıları ise, sürekli team speak veya discorddan konuştukları için yazmasakta olur amaan diyip küfürü rahatla ediyorlar.

Nerden baksan bu mute cezası çok hafif ve caydırıcı değil hatta ödül gibi bir ceza. Umarım bu ceza sistemi tekrar gözden geçirilir.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    ne kadar küfür edersen et ban cezası yok, artık mute dediler
    Tam olarak böyle değil. Ne kadar küfür edersen et sadece mute var değil. Kullanıcının önceki ihlalleri, ettiği küfürler verilecek cezayı değiştirebilir. Ben 2011 yılından beri CR ekibindeyim ve ekibe liderlik ediyorum. O kadar yıl Cr'de olmama rağmen bazı küfürleri okurken midem bulanmıyor değil. Günlük hayatta kullanılan herkesin bildiği küfürler haricinde ciddi anlamda rahatsız ve ciddi psikolojik sorunlar yaşayan insanların edeceği küfürlere ekstra ekstra cezalar verilebiliyor. Bu durumun belli bir çizgisi olmadığı için kurallara net bir süre verilemiyor, bu yüzden inisiyatif kullanılıyor.

Forumda iki yanlış düşünce kalıbı var. Makro kullandım hapse atılmam gerekiyordu ban yedim, ikincisi de ne kadar küfür edersem edeyim mute yemem lazım. Bu iki düşünce de yanlıştır. Genelde forumda her gün bu iki kalıp için konular açılıyor.

Unutmayınız ki oyun kurallarındaki maddeler normal koşullarda uygulanan durumlardır. İnisiyatif denilen durum hesap incelemeleri ve ekstra ekstralarda Gm'in kendi kararıyla uygulanır. Bunu ne ben, ne cr personeli ne de diğer modlar belirleyebilir. Kaldı ki konuştuğumuz konuda yapılan tek inisiyatif cezanın artırılmamasıdır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Bundan sonra biri ile tartışırken olurda küfür edecek olursam kavga ettiğim kişiye sorcam mod tanıdıgın varmı diye bana biri küfür ediyor report ediyorum adam mute yiyior ama mod arkadaşı olan kişi report ediyor adam ban yiyior.

Senior Member wrathcse's Avatar
    Nickname
    Yhwach
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Europa
    Race
    Karus
    Adam hem küfür ediyor, hem yaptım ve cezayı hak ettim diyor, hem olayı farklı anlatıyor, hem bir dolu raporu daha var, hem de gelmiş bir de utanmadan konuşuyor. Bir de bunu savunanlar var. Keşke böyle kişilere banlar 3 değil de 7 gün ile başlasa.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bir taraftan forumdaki konuları yanıtlarken bir taraftan da hakkında gelmiş raporu inceledim. Normalde Cr'ye gelen bildirimler hakkında kimseye bir bilgi vermeyiz ancak zaruri bir durum oluştuğu için kısa bir bilgi vereyim.

Rapora göre kimseyle tartışmaya girmemişsin, sadece kendin yazıp, kendi kendine yazıp sonrasında da küfür etmişsin. Forum kitlesini yanıltacak, yapılmamış şeyleri olmuş gibi yazmak yasaktır.

Yaptığının doğru olmadığını kabullendiğine göre oyun ve forum kurallarına uymayı da ihmal etmemelisin.
    Orda o arkadaşında yazdıklarını göz önünde bulundurulmamış bence ki pm kapandıktan sonra yazılanı atmış sanırım pm öncesini keşke bende ksc almış olsaydım emin ol şuanda o arkadaşta ban yemişti neyse bundan sonra bende ksc almaya devam edicegim

Junior Member
    Class
    Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Arkadasim, "küfür ettim (yaptığım doğru değil kabul ediyorum)" Yaptiginin arkasinda durup cezani kabul edeceksin ve kulagina kupe olacak...MOD Leader arkadas banlanmanin sebebini guzelce yazmis,tekrar okumanda fayda var
    "Cr raporlarını yeniden incelediğimde neredeyse bütün oynadığın hesaplar hakkında onlarca rapor gelmiş, eğer bahsettiğin gibi bir durum olsaydı şu an süreli ban yerine sınırsız ban yemen gerekirdi. Bence bu konuda olumlu inisiyatif kullanan Gm'e teşekkür etmen gerekiyor."
    Kufursuz kavgasiz polemiksiz bir oyun oynaman dilegiyle...